Головна » 2017 » Вересень » 2 » НА СВЯТО - ДО КОВ'ЯГ (№ 70 від 2 вересня 2017 року)
17:00
НА СВЯТО - ДО КОВ'ЯГ (№ 70 від 2 вересня 2017 року)

НА СВЯТО - ДО КОВ'ЯГ

У Ков’язькій громаді вже стало доброю  традицією відзначати День Незалежності великими народно-масовими гуляннями і неодмінно запрошувати на це свято не тільки   жителів селища, а й  сусідніх громад, добрих  друзів. 

От  і до  цьогорічного дня народження нашої  держави старанно  готувалась селищна рада, аматори художньої  творчості. А  долучитися до  концертної програми  запросили ще й учасників художньої  самодіяльності з  Баранівської сільської ради, котрі щедро  поді­лилися з сусідами  гарним настроєм і  творчим надбанням. Як і завжди, порадували   своїми піснями вокальні колективи ков’язьких голосистих  жіночок - «Веснянка» та «Чарівниця» та юні місцеві таланти.
Поклопотались  організатори святкового  дійства і про  те, щоб усі святкувальники могли  пригоститися гарячою смачною  польовою кашею. Готував  її тут же, біля   святкового  майданчика, у  пересувній польовій кухні шанований у громаді кашовар В.І. Свинар, а про  забезпечення необхідними продуктами для каші подбала знаний місцевий спонсор, голова  фермерського  господарства «Роща» Г.В. Панченко.
Традиційною  розвагою  на це  святкування у ков’я­зьців  є  проведення лотереї. За невелику платню кожен  бажаючий міг  придбати  один  чи кілька  лотерейних білети  і взяти  участь  у розіграші призів.  А були вони  як практичними  - праска, електрочайник, набір  сковорідок, так і жартівливими -  тазики, всілякі іграшки та інше.
Відгукнувшись  на запрошення, завітали до Ков’яг  на свято  і почесні гості - депутат Верховної Ради України О.М. Біловол, почесний президент  благодійного фонду  «З добром до людей» Т.В. Біловол, депутат обласної ради С.М. Пієв та голова районної ради В.П. Оноша. Чекали на них у селищі, щоб  висловити  слова безмежної  вдячності за  ті добрі справи, що уже   зроблені в громаді за їх сприяння.
Перелік цих справ чималий, а з останніх -  вирі­шення за сприяння народного та обласних депутатів питання щодо придбання для першокласників місцевої  школи 18-ти  сучасних  зручних  парт-трансформерів, а для вихованців дитсадка  - облаштування двох  великих  зручних  пісочниць, у яких  дітлахи зможуть  бавитися на свіжому  повітрі за будь-якої погоди, бо обидві вони з декоративним  накриттям у вигляді  грибочків.
Щиро дякувала гостям ков’язька поетеса Тетяна  Коденко. Жінка давно захоплюється  поезією. Свій творчий  доробок, у якому   чільне  місце займають вірші  про  рідний край, маленьку батьківщину, жінка дбайливо оформила  в збірку, назвавши  її «Мої  рідні Ков’яги - ви життя оберіг». Але, не маючи  коштів  для її друку, звернулась  за допомогою до Олександра Миколайо­вича  та Сергія Миколайовича. І ось нещодавно  мрія  Тетяни Олексіївни про  видання  збірки своїх віршів,  з яких деякі уже стали  піснями і звучать у репертуарі ансамблю «Чарівниця», завдяки  під­тримці нашого  народного  й обласного депутатів здійснилася.
Належне визнання за активну  громадську роботу, досягнення у праці і творчості отримали ков’я­зьці, нагороджені спіль­ними грамотами райдерж­адміністрації та районної  ради, а також Ков`язької селищної ради, які вручили В.П. Оноша та В.П. Путінцев. А колективи «Веснянка» та «Чарівниця» стали  володарями заохочувальних  призів від  О.М. Біловола та С.М. Пієва.
Буваючи в різних  населених пунктах, О.М. Біловол завжди цікавиться життям і проблемами місцевих  освітніх  установ. А дізнавшись, що проект  щодо капітального  ремонту Ков’язької  школи  десь «заблукав» у владних кабінетах, пообіцяв попрацювати  над  тим, аби  прискорити  на рівні Кабміну прийняття позитивного  рішення  щодо  фінансування та  початку робіт.
Ще довго  того вечора лунала над  Ков’ягами  музика, стелився димок від вогнища, присмачений ароматом шашлику - громада  дружно  і весело  відзначала   головний день нашої державності.

Фото І. Терещенко.

Переглядів: 878 | Додав: teacherofvlm | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: