Головна » 2015 » Серпень » 18 » НА РИНКУ ПРАЦІ - НОВІ ВИКЛИКИ (№ 67 від 18 серпня 2015 року)
17:03
НА РИНКУ ПРАЦІ - НОВІ ВИКЛИКИ (№ 67 від 18 серпня 2015 року)

НА РИНКУ ПРАЦІ - НОВІ ВИКЛИКИ

    Серед різних напрямків соціальної підтримки населення, які діють на даний час в Україні, важко назвати найголовніший – всі вони потрібні, всі в  тій чи іншій мірі допомагають людям долати труднощі непростого нашого  сьогодення. І все ж без перебільшення  можна сказати, що найкращим  соціальним захистом  для громадян працездатного віку є робота й гідна платня за неї. Саме тому реалізація Програми зайнятості населення Валківського району на період до 2017 року є важливим завдання не лише відповідної служби, а й органів влади, місцевого самоврядування, роботодавців.
    Про результати  роботи щодо виконання Програми, пріоритети та нові аспекти  в діяльності районного центру зайнятості розповідає його директор А.М. Наріжна:

    - Спершу – трохи статистики, оскільки вона найбільш об’єктивно характеризує ситуацію на ринку праці району.  В першому півріччі 2015 року послугами районного центру зайнятості скористалося 667 громадян. З них 527 чоловік мали статус безробітних. Середній розмір допомоги з безробіття склав 1250 грн. Своєчасне нарахування безробітним належної їм допомоги забезпечувалося і забезпечується в повному обсязі.
    Серед тих, хто виявив  бажання шукати роботу за сприяння нашої служби, переважали жінки, їх було 70 відсотків. Більше половини тих, хто звернувся до центру  зайнятості, – 60 відсотків – сільські жителі. Молодь віком до 35 років склала 35 відсотків від загальної кількості бажаючих знайти роботу з допомогою нашої служби.
    Що ж до потреб роботодавців у працівниках, то протягом першого півріччя було зареєстровано 351 вакансію. За цей період роботу за направленням центру отримало 338 осіб. З числа соціально незахищених категорій  (батьки з дітьми до шести років, випускники вузів, громадяни передпенсійного віку та ін.) працевлаштовано 80 чоловік, а також три особи з особливими потребами.
На нове робоче місце з компенсацією роботодавцю єдиного соціального внеску працевлаштовано сім безробітних. Як і раніше, служба зайнятості  сприяє безробітним у започаткуванні власної справи. Так, для п’яти жителів району стартовим капіталом у відкритті своєї справи стала виплата з безробіття, яку вони отримали одноразово.
    Матеріальною  під­тримкою для безробітних є і громадські та інші  оплачувані роботи тимчасового характеру. Протягом першого півріччя участь у них взяло 138 чоловік. За даний період районний центр зайнятості уклав із місцевими радами 18 договорів на проведення  громадських робіт. На благоустрої та озелененні  території населених пунктів працювало 79  осіб. Найбільше коштів на проведення громадських робіт виділили Валківська міська (20 тис. грн.), Високопільська і Сидоренківська сільські (відповідно 8 тис. грн. та 5,7 тис. грн.). Ков’язька селищна (5,5 тис. грн.) ради. Належним чином профінансували ці роботи  і Перекіпська, Шарівська та Мельниківська сільські ради. 
    Хочу звернути увагу безробітних і на такі громадські роботи, як інформування щодо недопущення порушень  громадського порядку. Щоб зрозуміліше, це – виконання обов’язків громадського помічника дільничного інспектора міліції. Враховуючи ситуацію в державі і регіоні, така робота зараз актуальна, вона допомагає підтримувати  спокій і порядок у наших населених пунктах.
    З’явилися на ринку праці району, як і загалом  держави, й нові особливості, які вимагають нових підходів. Це, зокрема, міграція робочої сили із  районів проведення антитерористичної операції,  повернення демобілізованих із зони АТО. Роботі з ними приділяємо особливу увагу. За перше півріччя  до служби зайнятості звернувся 51 громадянин з числа внутрішньопереміщених осіб. Статус безробітних отримало 18 із них, працевлаштовано 13, направлено на навчання  чотири. Демобілізованих учасників АТО звернулося 19, працевлаштовано вісім. 
    Крім сприяння в працевлаштуванні, ми надаємо всім, хто  звертається до центру зайнятості, й інші послуги, зокрема в навчанні, інформуванні. І все ж найважливішим для безробітного є отримання роботи і стабільного заробітку. На жаль, ситуація на ринку праці характеризується  стабільно обмеженим  попитом на робочу силу. Тому  звертаюся до всіх роботодавців району з проханням своєчасно подавати до центру зайнятості інформацію про будь-які вакансії. Враховуючи сучасні виклики – воєнні дії на Донбасі, приїзд значної кількості переселенців, для вирішення проблем зайнятості необхідно консолідувати зусилля всіх ланок суспільства. Ми працюємо в постійному контакті з усіма соціальними партнерами і сподіваємося на подальше зміцнення цих контактів.

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 221 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: