Головна » 2015 » Липень » 7 » НА ПРИРОДНИХ ПАСОВИЩАХ (№ 55 від 7 липня 2015 року)
07:11
НА ПРИРОДНИХ ПАСОВИЩАХ (№ 55 від 7 липня 2015 року)

НА ПРИРОДНИХ ПАСОВИЩАХ

Вже майже два місяці, як дійну череду ПСП «Шарівка» ми перевели на випаси. І достаток зелених кормів неябияк позначився на продуктивності худоби. Довкруг села в нас чимало урочищ, ярків, багатих на  різнотрав’я. Саме там і випасаємо корів. Отримують вони і зелену масу багаторічних трав, зокрема,  люцерни. А ще до раціону годівлі тварин додаємо концкорми, барду. Поживну «кашу» з макухи та фуражу готує для корів працівник ферми Наталія  Олексіївна Остапенко.

Повноцінна годівля та дбайливий догляд за тваринами дають хороші результати, продуктивність дійної череди зростає. Добовий надій молока по фермі постійно складає 17-18 кілограмів на корову. А доярка Людмила Володимирівна  Рудь одержує від кожної корови своєї групи по 20 кілограмів молока за добу.  Усього ж за шість місяців, що минули з початку року, надій молока на корову по господарству склав 2400 кілограмів. По валу ж його  одержано за півроку на 83 тонни більше, ніж за відповідний період торік.

Варто сказати й про те, що  завдяки випасанню череди та введенню в раціон зеленої маси багаторічних трав виробництво молока обходиться нам значно дешевше, ніж в інші  періоди. А це позитивно впливає на зміцнення економічної стабільності господарства.

Високій продуктивності худоби сприяє не лише її повноцінна годівля, а й належна племінна робота. За минулий рік, наприклад, за рахунок молодняка, одержаного від  високопродуктивних корів, ми майже на 60 відсотків оновили дійну череду. Працюємо в цьому напрямку й зараз.

До речі, молодняк вирощуємо і на продаж. З початку року населення вже закупило в нашому господарстві більше  70 голів нетелей.

О. ЩЕРБАКОВА, 
завідуюча молочнотоварною фермою ПСП «Шарівка».

Переглядів: 189 | Додав: salal | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: