Головна » 2016 » Лютий » 27 » НА ПОРОЗІ АГРАРНОЇ ВЕСНИ (№18 від 27 лютого 2016 року)
17:00
НА ПОРОЗІ АГРАРНОЇ ВЕСНИ (№18 від 27 лютого 2016 року)

НА ПОРОЗІ АГРАРНОЇ ВЕСНИ

Лічені дні залишилися до початку календарної весни. А значить, і початку нового рільничого  сезону чекати вже недовго. Підготовці агроформувань району до цьогорічного комплексу весняних польових робіт присвячувалася й нарада, що відбулася минулого тижня  в райдержадміністрації за участю керівників сільгосппідприємств, районних  служб, представників  бізнесових структур.

Відкриваючи зібрання, голова райдержадміністрації В.І. Войтенко подякував аграріям за минулий, справді успішний для  сільського господарства району рік, озвучив головні здобутки галузі - у валовому виробництві зерна, розрахунках за оренду  земельних паїв, виплаті зарплати, за якими наш район у числі кращих в області. Сільське господарство залишається для району провідною, бюджетоутворюючою галуззю. При цьому господарства не стороняться життя і потреб своїх територіальних громад, підтримують соціальну сферу в селах. Окремо керівник району висловив вдячність за благодійну допомогу, яку виділили агроформування райлікарні на ремонт пологового  від­ділення.
 Про підготовку сільгосп­об’єднань району до весняних рільничих  робіт проінформувала  начальник  управління агропромрозвитку райдержадміністрації М.Д. Редько. Так, для  проведення  весняного  комплексу господарствам потрібно близько 132 мільйонів гривень. Близько 100  мільйонів гривень уже використано на придбання матеріально-технічних  ресурсів. Забезпеченість  дизпальним становить на цю  пору 90 відсотків, бензином - 87 відсотків. Із  запасом засипано насіння ярих культур.
Тривожна ситуація складається  з озиминою, сходи якої  одержано  менш ніж на чверті засіяних  площ. Тож площі ярих  культур, не виключено, збільшаться за рахунок пересівання озимих посівів. Пересівати   господарства будуть ярими зерновими, соняшником. Планується розширення також  площ цукрових буряків і гречки майже до 1600 і 1000 гектарів відповідно.
Разом із тим, господарства вже почали підживлення озимини. Цей агрозахід виконано на 2 тисячах гектарів.
 Проблемною  для  аграріїв району  залишається перевірка насіннєвого матеріалу на придатність до сівби. Районна насіннєва інспекція  з лабораторією свого часу не пройшла акредитацію  і тому практично  припинила свою діяльність. Єдиному інспектору, який від неї  залишився, та агрослужбам господарств тепер, щоб визначити якість  насіння, доводиться возити  зразки  в інші райони або Харків. Та й у всій області таких  насіннєвих  лабораторій працює лише шість, і неважко уявити, наскільки вони  завантажені.
Усе це створює суттєві  незручності і додаткові матеріальні  витрати для   агроформувань. Тож усі присутні на нараді  керівники- аграрії одностайно висловилися за  якнайшвидше відновлення в районі лабораторії з перевірки насіння. Пообіцяв зі свого боку цьому посприяти, порушивши дане питання на обласному рівні, і докласти усіх зусиль для його   позитивного  вирішення й голова райдержадміністрації.
Про ситуацію із зайнятістю в сільському господарстві йшлося у виступі директора центру  зайнятості А.М. Наріжної. Прозвучала інформація щодо  пілотних  проектів у сфері зайнятості, які запроваджено  в області і, зокрема, в нашому  районі, про роботу центру в напрямку працевлаштування внутрішньо переміщених осіб і перспективи залучення їх  у сільське господарство, про перепідготовку і професійне навчання, що організовує центр  для подальшого  працевлаштування осіб, які шукають  роботу.
Розглядалися на нараді  також зміни в оподаткуванні сільгосптоваровиробників. Начальник управління праці та соціального  захисту населення райдержадміністрації І.В. Горошко нагадав про укладення та перереєстрацію колективних  договорів, запросив аграріїв до участі в конкурсі «Кращий роботодавець року» та закликав дотримуватися законодавства в сфері праці і соціальних  гарантій.
Свої послуги запропонували присутні на зібранні представники бізнесових  структур. Агротовариства «Сади України» та  «Центрум ЛТД» реалізують насіння гібридів соняшнику і кукурудзи, виробництвом якого  займаються,  нафтопереробний завод «Технобазис» - дизпальне. Умови кредитування сільгосппідприємств озвучили представники  «Укрексімбанку» й «Укргазбанку», зокрема програму, за якою уряд  Білорусії частково  компенсує господарствам процентну ставку банківського  кредиту на придбання техзасобів білоруського виробництва. Універсальна товарна  біржа має намір створити  в нашому районі логістичний брокерський центр, який  сприятиме сільгосптоваровиробникам у реалізації своєї продукції, про  що присутніх на зібранні проінформував її представник.

І. ЦІКАЛО.

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 298 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: