Головна » 2015 » Серпень » 4 » НА ХЛІБНИХ ГОНАХ "ОМБІЛІКУ" (№ 63 від 4 серпня 2015 року)
17:14
НА ХЛІБНИХ ГОНАХ "ОМБІЛІКУ" (№ 63 від 4 серпня 2015 року)

НА ХЛІБНИХ ГОНАХ "ОМБІЛІКУ"

   Для жниварів, здається,  немає нічого гіршого, ніж у вимушених простоях виглядати погоди, щоб вивести комбайни в поле. Ось і у хліборобів ТОВ «Омбілік-Агро», що в Сидоренковому, як і в більшості аграріїв району, попередній тиждень минув у змаганні з погодою, яка була,  прямо скажемо, не жнивною, регулярно зупиняла збиральні роботи дощами і більш серйо­зними погодними явищами. Добре, хоч стихія,  що зачепила район на початку тижня, не завдала суттєвої шкоди полям агроформування. 
   Жнивують у господарстві двома збиральними загонами - вирішили, що так буде раціональніше. Та й клин ранніх зернових культур тут не надто великий - близько 650 гектарів озимої пшениці і 230 гектарів ячменю. Про те, як організовано збиральну кампанію в товаристві, розповідає його генеральний директор  Ю.М. Ладика:

   - Погодний фактор дійсно вніс корективи в наші жнивні плани. Довелося очікувати, доки просохнуть поля, а могли б уже завершити збирання озимої пшениці, яку залишилося обмолотити на третині площ. Цього року ми вирощували «розкішну» і «атонівку» - сорти, які позитивно зарекомендували себе в аграріїв, особливо стійка до вимерзання і осипання «антознівка». Середня урожайність їх - 35 центнерів. Є поля з кращою і гіршою віддачею - в залежності від якості грунтів.
   Маємо хороші види на врожай ячменю, збирати який розпочнемо найближчим часом. Для вирощування обрали  цього року високопродуктивний сорт «геліос», який дає врожайність на 30-40 відсотків більшу, ніж звичайні сорти.
   На хлібній ниві в нас працюють п’ять залучених комбайнів. Нарікань на їх роботу немає, екіпажі трудяться добросовісно, використовують кожну погожу годину. Наймані автомобілі задіяні на перевезенні зерна  з поля. Але при цьому максимально використовуємо і власну техніку - два КамАЗи і трактор МТЗ-1025 з причепом, на яких працюють водії А.В. Смолій, П.В. Балакирський і тракторист В.М. Вислоцький. Біля збиральних загонів постійно чергують протипожежні комплекси зі спеціалістами В.О. Корнєвим і В.І. Олексієнком.
   До жнив ми ретельно і вчасно підготувалися. Зокрема, зробили капітальний ремонт зерносховищ, яких у господарстві сім, на одному з них замінили шиферний дах на металопрофіль. Тож власних потужностей для зберігання зерна вистачає. Крім того, маємо свій зерносушильний комплекс і таким чином можемо економити на послугах елеватора і на доставці туди зерна.
   Для усіх жниварів створено необхідні побутові умови з триразовим гарячим харчуванням. Про нього дбає наш умілий  кухар Н.І. Поцілуйко, яка щодня годує до сотні чоловік. Крім того, іногородні механізатори і водії забезпечені житлом з душем і гарячою водою.
   Керівництво нашої компанії з розумінням сприймає потреби господарства, дослухається до думки агрофахівців, турбується про нове технічне оснащення сільгосппроцесів. Так, торік в господарстві на току було встановлено сучасні автоваги, якими тепер можуть користуватися при потребі й наші колеги-фермери, і місцеві жителі. А цього року придбано і встановлено зерноочисний сепаратор потужністю 50 тонн зерна на годину. На ньому  позмінно працюють оператори О.М. Новосел і В.І. Чепель.
   Людський фактор на жнивах - вирішальний. Адже одержаний врожай - результат колективної праці всієї команди сільгосппідприємства. І ви­ділити, віддати комусь перевагу важко, бо всі - і наші досвідчені агрономи О.В. Базюк, О.М. Михайленко, і механізатори, водії, працівники току, слюсарі, ремонтники, увесь задіяний персонал працюють старанно, щоб якомога швидше, якісно і без втрат зібрати вирощене. А це дасть можливість товариству і надалі брати активну участь у житті села, підтримувати його соціальну сферу.
   Додам, що заробітна плата в нашому господарстві виплачується своєчасно. А цього року керівництво компанії прийняло рішення збільшити на 20 відсотків розцінки на всі види сільгоспробіт і відповідно - заробіток працівників.
   Пам`ятаючи давню хліборобську мудрість про те, що земля гідно віддячує тим, хто на ній старанно працює, колектив нашого господарства прагне саме так організовувати свою роботу.


На знімку: йде хліб нового врожаю.
Фото Ю. Ладики.

 

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 309 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: