Головна » 2016 » Жовтень » 15 » НА БУРЯЧНИХ ЖНИВАХ "ОМБІЛІКУ" (№ 84-85 від 15 жовтня 2016 року)
17:00
НА БУРЯЧНИХ ЖНИВАХ "ОМБІЛІКУ" (№ 84-85 від 15 жовтня 2016 року)

НА БУРЯЧНИХ ЖНИВАХ "ОМБІЛІКУ"

Аграрії знають:  восени навіть  незначний дощ здатен надовго зупинити  роботи в полі. Тож і поспішають впорати  пізні культури, обсіятися, продуктивно  використати для цього  кожен погожий день.
У ТОВ «Омбілік-Агро» зараз у розпалі копання цукрових  буряків, яке, щоправда, призупинили рясні дощі. Провести  ці роботи якнайшвидше господарство  заці­кавлене й тому, що  працює тут на бурячних  гонах  наймана техніка, і з копанням  потрібно  вкластися у визначені строки оренди.
- Другий рік співпрацюємо  з київським ПП «Одинцов Ю.І.», який надає  нам бурякозбиральний комбайн і навантажувач, обидва - німецького  виробництва, і бригаду своїх  працівників, - розповідає генеральний директор ТОВ «Омбілік-Агро» Юрій Миколайович Ладика. - Ще торік ми впевнилися, що  партнер цей надійний, цілком заслуговує  довіри, техніка в нього нова, потужна, до роботи  підготовлена як слід, не простоює  через  поломки і не допускає  втрат урожаю. Люди, які на ній  працюють, роботящі, дисципліновані, роботу свою знають і виконують відмінно. Претензій і зауважень до них  немає. Зі свого боку, і вони залишилися торік задоволені  нашими умовами праці й розрахунків. І коли ми запросили їх  попрацювати й нинішнього  сезону, погодилися без заперечень. Хоча замовлень із значно більшими  обсягами в них  не бракує. Техніка прибула в Сидоренкове в строк і вчасно приступила до роботи.
Копання солодких коренів у господарстві ведеться цілодобово. Трудяться позмінно троє механізаторів - Іван Васильович Бекерський, Володимир Петрович Коваль, Василь Михайлович Сеник. Вантажать  з буртів оператори навантажувача Богдан Васильович Сеник та Богдан Іванович Сиротюк, робітник Сергій Іванович Бондаренко. Чітко веде облік відвантажених коренів диспетчер Дмитро Сергійович Данильченко.
Якість  збиральних робіт у комбайна висока. Це видно і по тому, які корені в буртах - без пошкоджень і як слід очищені від землі й гички. А навантажувач ще  додатково очищає їх від  залишків грунту. Таким чином, на переробку буряки надходять максимально  чистими.
Техніку для доставки урожаю на переробку надає господарству Новоіванівський цукрозавод. У залежності від потреби, бо доводиться враховувати і заводський графік приймання, щодня з «Омбіліку» відправляють 10-15  потужних  вантажівок з буряками. Свої партнерські зобов’язання з відвантаження цукросировини господарство  виконує чітко, хоча й доводиться після негоди залучати  до вивезення буряків з поля власні трактори.
Площа цукристих у «Омбілік-Агро» не дуже велика - 300 гектарів, зате стабільна третій рік поспіль. Культура, вважає керівник господарства, це вигідна, якщо  правильно і виважено ставитися до її вирощування - ретельно  дотримуватися агротехніки, давати  полям достатньо добрив, докладати працю і сумлінність. Тоді й земля віддячить добрим урожаєм. Нині з двох  полів у господарстві зібрали в середньому по  400 центнерів з гектара. Не меншої віддачі, на думку  Ю.М. Ладики, можна очікувати  і від двох  полів, де солодкі корені ще не викопано.
Поряд із збиранням  вирощеного  в агроформуванні закладають основу наступного  врожаю зернових. Сівбу озимої  пшениці ведуть новим, щойно  придбаним сучасним комплексом, у складі якого  трактор «Джон Дір» та сівальний агрегат з двома ємкостями для насіння і міндобрив, що завантажуються автоматично. Денний  виробіток комплексу - близько 100 гектарів, хоча це для нього  далеко не межа, він здатен засівати в 2,5 раза більшу площу, розповідає генеральний директор «Омбі­лік-Агро». Просто  рельєф полів обмежує виробничі можливості техніки. Довірили керувати комплексом досвідченим механізаторам Василю Михайловичу Вислоцькому й Олексію Пилиповичу Ведмідю. Своєчасно  підвозять їм  насіння і міндобрива водії  Петро  Володимирович Балакирський та Анатолій Васильович  Смолій. Сіють  у господарстві озиму пшеницю сортів «антонівка» і «розкішна», які позитивно  зарекомендували  себе в 2013-2014 роках. Сподіваються сидоренківці, що не підведуть їх  перевірені пшениці і в наступному аграрному   сезоні.

 

І. ЦІКАЛО.

 

Переглядів: 274 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: