Головна » 2017 » Жовтень » 7 » НА БУРЯЧНИХ ЖНИВАХ "НИВИ" (№ 80 від 7 жовтня 2017 року)
17:00
НА БУРЯЧНИХ ЖНИВАХ "НИВИ" (№ 80 від 7 жовтня 2017 року)

НА БУРЯЧНИХ ЖНИВАХ "НИВИ"

З початку діяльності в нашому районі СТОВ «Ніка» цукрові бурки залишаються для цього господарства однією з основних  культур. От і нинішнього  року з трьох  буря­ківничих  господарств району площа   цукристих у «Ніки» найбільша - понад  560 гектарів. Незмінно залишається господарство й лідером за врожаєм солодких коренів. Висока віддача бурячного поля, вважає  керуючий відділенням  СТОВ «Ніка» в районі С.Г. Салащенко, - результат чіткого  виконання усіх агротехнічних вимог, використання високопродуктивної  сучасної тех­ніки і злагодженої, сумлінної праці всіх  служб і буряківників господарства.
З осені ретельно  підготували площі, навесні сіяли з внесенням  достатньої кількості міндобрив, вчасно  виконали комплекс захисних  заходів, тож  і від шкідників посіви вдалося вберегти. Тільки погодні умови виявилися ниніш­нього сезону  не дуже   сприятливими - тривала посуха певним чином вплинула на врожай.
- Вирощували в цьому році ми  бельгійські гібриди цукрових  буряків, уже нам відомі, які добре проявили себе на наших полях у попередні роки і знову порадували стабільно високою віддачею, - розповідає агроном господарства О.Ю. Осетров. - А також гібриди німецької селекції,  які до посушливої  погоди, очевидно, пристосовані гірше - дають урожайність на 20-30  центнерів нижчу, ніж  «бельгійці». Та все одно середня врожайність цукристих 470 центнерів для такого року, як нинішній, досить висока. Грунт, звичайно, пересушений від  тривалої  відсутності опадів, проте  потужна техніка справляється, буряки виходять  з бункерів комбайна добре очищені від землі і гички.
Збирають буряки в господарстві три комбайни - власний марки «Холмер» і орендований «Коріма» фірми  «Роніан сервіс» із Яготина, обидва самохідні, не залишають поле цілодобово. Ще один  власний комбайн - причіпний «Вік» у комплексі з трактором «Кейс» - копає  корені допі­зна.  На «Холмері» позмінно трудяться Ю.М. Євтушенко і В.П. Слісаренко. На «Корімі» механізатори Л.І. Яцишен, О.В. Загородній та П.В. Козинець ведуть збиральні роботи в три зміни. За кермом причіпного бурякозбирального  комбайна - О.М. Задара, площі для нього готує, скошуючи  гичку дефоліатором, М.О. Панасенко. На підвезенні буряків до кагат від комбайна задіяні трактористи О.М. Демченко, С.В. Мізяк й О.І. Ляшенко. Всі механізатори досвідчені, відповідальні, щороку трудяться на бурячних  полях і добре знають  цю справу.
З кагат коренеплоди без затримки вивозять  на переробку. До глибокої  ночі рухаються польовими дорогами вантажівки з буряками. Заповнює їх навантажувачем Ю.І. Бобир разом зі своїми помічницями - Л.В. Кулик і Т.М. Борщ, які  зайняті на підбиранні коренів. Постійно  в полі  з бурякозбиральним загоном і агрономи господарства - О.Ю. Осетров і Д.О. Ростовський, слідкують за ходом збирання і відвантаження коренів, за тим, щоб  вчасно  доставлялося пальне для техніки і все необхідне для людей, насамперед гаряче харчування, вирішують поточні організаційні питання.
Поспішають аграрії, адже восени погода  нестійка, задощити може в будь-який момент. До кінця поточного  тижня солодкі корені в господарстві було  зібрано  на 90 відсотках площ.

 

Фото І. Цікало.

Переглядів: 842 | Додав: teacherofvlm | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: