Головна » 2015 » Листопад » 28 » МІСТОМ БІГАЛА ЛИСИЦЯ (№ 98 від 28 листопада 2015 року)
17:00
МІСТОМ БІГАЛА ЛИСИЦЯ (№ 98 від 28 листопада 2015 року)

МІСТОМ БІГАЛА ЛИСИЦЯ

Тиждень тому у Валках на Посуньках  бачили лисицю нетипової поведінки. Вона бігала по вулицях вдень, нападала на курей. З цього приводу жителі вулиць Шевченка і Маяковського зверталися в районну лікарню ветеринарної медицини. Її працівники виїздили на місце, але виявити звіра не вдалося. Згодом на вулиці Маяковського було знайдено вже мертву лисицю, відібрано необхідні матеріали і направлено в регіональну лабораторію ветмедицини для дослідження на сказ. Після досліджень цей діагноз підтвердився.
Даний випадок  став приводом для проведення позачергового засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії райдержадміністрації під головуванням заступника голови комісії В.П. Оноші.  Про випадок з посунь­ківською лисицею та особливості  сказу  природного типу  присутніх проінформував  головний спеціаліст ветмедицини в районі В.В. Білоус.
Це небезпечне вірусне захворювання характеризується  гострим перебігом, ураженнями нервової системи і закінчується летально. Основним джерелом інфекції є хворі на сказ дикі тварини, переважно лисиці. Серед особливостей сказу природного типу – формування зон стійкого неблагополуччя, як правило, в місцевостях з підвищеною щільністю лисиць. Враховуючи природне поширення сказу, заходи з його ліквідації та профілактики проводять комплексно органи ветмедицини, охорони здоров’я, житлово-комунального і лісового  господарства, товариства  мисливців під керівництвом  надзвичайних протиепізоотичних комісій та місцевої влади.  
Для ліквідації вогнища  захворювання тварин на сказ у місті надзвичайна протиепізоотична комісія затвердила план оздоровчих заходів. А саме, неблагополучною зоною визначено вулиці Шевченка і Маяковського,  загрозливою зоною – все місто. На територію Валок накладено карантинні обмеження щодо сказу лисиці, починаючи з 19 листопада, до січня 2016 року. В неблагополучній зоні має  бути проведено облік тварин в особистих підсобних господарствах громадян з подальшим щепленням проти сказу, яке й було вже оперативно проведено.  Профілактичні заходи включають також роз’яснювальну роботу серед населення, відлов бродячих собак і котів у місті та відстріл лисиць на прилеглій до міста території.

Л. Шапаренко,
секретар надзвичайної протиепізоотичної комісії райдерж­адміністрації.

Категорія: Актуальна тема | Переглядів: 226 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: