Головна » 2015 » Жовтень » 31 » МІСЦЕВУ ВЛАДУ ОБРАНО (№ 90 від 31 жовтня 2015 року)
17:02
МІСЦЕВУ ВЛАДУ ОБРАНО (№ 90 від 31 жовтня 2015 року)

МІСЦЕВУ ВЛАДУ ОБРАНО

Ось і відбулися вибори до місцевих рад. На Валківщині пройшли вони  спокійно, без ексцесів і зайвих емоцій. В усякому разі, за інформацією Валківської  районної виборчої  комісії, порушень та конфліктів на дільницях району зафіксовано не було.
Роботу всі дільниці Валківщини розпочали вчасно. Щоправда, через велику кількість  бюлетенів членам дільничних виборчих комісій довелося працювати напружено, особливо, коли на дільницях виникало скупчення людей. Та й самим виборцям зорієнтуватися у виборчих бюлетенях було непросто. І не тільки через кількість бюлетенів, а й  тому, що проходили вибори за новою і в окремих аспектах не дуже зрозумілою простому люду  системою так званих відкритих  пар­тійних списків та ще й при вкрай  обмеженому інформаційному супроводі щодо особливостей нинішньої виборчої кампанії. Саме тому  багато виборців дізнавалися прізвища кандидатів з виборчих бюлетенів. Це викликало певну   розгубленість, люди тривалий час  вивчали бюлетені, прагнучи в них розі­братися, що створювало черги біля   кабінок для голосування. Бо  тим, хто  прийшов на вибори, не байдуже було, за кого віддати свій голос. От тільки таких небайдужих виявилося менше половини від загальної по району кількості виборців - 46 відсотків.
За попередніми неофіційними даними до числа політичних партій, які набрали більше 5 відсотків голосів виборців Валківщини, на виборах до Харківської обласної  ради увійшли: «Відродження» (30,39%), «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (21,89%), ВО «Батьківщина» (9,94%), «Наш край» (7,2%) та  «Опозиційний блок» (6,04%). От тільки за попередньою інформацією жоден з кандидатів до облради, які   балотувалися по 59 та 60 виборчих округах нашого району, до її складу не увійдуть.
Зазначеній трійці партій-лідерів віддали свої голоси виборці і  при голосуванні за кандидатів до районної ради: «Відродження» - 25,9%, Блок Петра Порошенка «Солідарність» - 24,18%, ВО «Батьківщина» - 16,21%. У числі інших  партій, які, перетнувши 5-відсотковий  бар’єр, теж ділитимуть квоти на  депутатські місця у складі новообраної районної ради - Волонтерська партія України (6,69%), «Наш край» (6,52%) та «Сила людей» (5,06%).
3278 із загальної  по Валках кількості виборців  7699 чоловік, або 42% прийшли на міські виборчі  дільниці. При голосуванні за кандидатів у депутати Валківської міської ради перевагу отримала партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» - 21,3%. На  другому місці «Відродження» - 20,04%. Більше п’яти відсотків голосів виборців набрали також ВО «Батьківщина» (19,7%), «Наш край» (12,4%) та «Сила людей» (9,05%).
Упевнену перемогу в чотирьох своїх конкурентів  на посаду міського голови виборов чинний мер Валок Валерій Скрипніченко, за якого за попередніми неофіційними  даними проголосувало 55,6% валківчан. На другому місці  за симпа­тіями виборців опинився Сергій  Бондар - 19,76%, за ним - Олександр Яровой (11%), Юрій Деркач (5,28%) та Наталія  Тридуб (5%).
Щодо виборів сіль­ських і селищних голів, то більшість місцевих громад, окрім Старомерчицької, Минківської та Костівської, підтримали чинних голів. Ще у чотирьох громадах чинні голови не брали участі у виборах. Докладніше про результати цих виборів читайте у цьому та наступних номерах  районки.

І. ТЕРЕЩЕНКО.
Фото автора.

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 299 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: