Головна » 2015 » Грудень » 5 » МИ РАЗОМ ЗМОЖЕМО БАГАТО (№ 100 від 5 грудня 2015 року)
17:01
МИ РАЗОМ ЗМОЖЕМО БАГАТО (№ 100 від 5 грудня 2015 року)

МИ РАЗОМ ЗМОЖЕМО БАГАТО

Старомерчицька територіальна громада - одна з найбільших на Валківщині. Ось уже  місяць, як вона має нового керівника - очолив громаду після місцевих виборів В.В. Бреславець. Своїми роздумами про селище і його проблеми, про те, що потрібно зробити для їх вирішення, Володимир  Володимирович ділиться сьогодні з  читачами.

- Для кожного з нас Україна починається з малої батьківщини - найдорожчого на землі місця. Для мене це - Старий Мерчик, де я народився і виріс, одержав освіту, одружився і створив сім’ю. Тут живуть  мої рідні, друзі, земляки, і я дуже хочу, щоб наше спільне майбутнє було щасливим. Тож на посаді селищного голови буду робити для цього  все від мене залежне.
Я - людина нової формації, мені пощастило в тому, що кожну мою ініціативу завжди підтримували в родині, школі, інституті, на виробництві. Впровадження  новаторських ідей давало позитивні результати, а отже - і бажання братися за нові справи. Всі важливі рішення я приймаю за принципом: «сім разів відміряй, один - відріж». Зваженості й поміркованості завжди вчився в людей із багатим життєвим досвідом.
Особливо важлива для мене думка тих моїх земляків, які пережили  колективізацію, війну, післявоєнну відбудову, працювали в мирний час на керівних  посадах і мали авторитет серед людей - ось як  Б.А. Андрющенко, Є.Д. Третяк, Л.Ф. Сидоренко та інші. З ними легко говорити про найскладніше, їх порада завжди допоможе. Запам’яталися мені слова однієї  жінки, яка в роки війни (після визволення нашого краю від фашистів) та повоєнної  відбудови була головою колгоспу: «Тебе  що -  за сараєм розстріляють? Не ті зараз часи. Ти не за себе відповідаєш, а за людей, які тобі  довірилися, за їхні  сім’ї. Тож працюй так, щоб не соромно було їм в очі дивитися».
 Саме дослухаючись  до таких ось порад, прагнучи не пропустити жодного проблемного  питання в житті нашого селища, я і  запропонував односельцям план розвитку старомерчицької громади. І щиро вдячний  виборцям, які, незважаючи на фінансову кризу та політичну   заангажованість суспільства, не втратили віри в майбутнє, прийшли на вибори та віддали свій голос на мою підтримку і обрали  депутатів своїх округів.
А тепер - про проблеми територіальної громади, які рік від року накопичуються, і над вирішенням яких має працювати рада. Це, зокрема, очищення та ремонт вуличних колодязів. Раніше цим займалася вся вулиця, а зараз у більшості домоволодінь є свої колодязі або свердловини. Вуличними колодязями  користуються люди похилого віку, малозабезпечені та дачники. Їх зусиль, звичайно,  замало, щоб привести колодязь у належний стан.
Ще одне болюче питання - стихійні сміттєзвалища біля населених пунктів, вздовж доріг, у ярах та лісосмугах. Потрібно  очищати і водовідвідні дренажні системи, які захищали домоволодіння та вулиці від дощових і талих вод. Практично  не ремонтовані, вони замулилися, втратили свою функціональність, що призводить до  підтоплення домоволодінь та погребів.
На вулицях багато дерев, які повростали в електромережі, внаслідок чого трапляються перебої в електропостачанні. Тротуарні доріжки на вулицях  - в жахливому стані, тож  діти й дорослі пересуваються проїжджою  частиною, що створює аварійні ситуації. Шкільний автобус не в змозі проїхати віддаленими вулицями селища, щоб підвезти дітей до школи, бо на   деяких ділянках відсутнє тверде покриття. Діючі кладовища майже повністю  заповнені, потрібно відводити нові земельні ділянки, що вимагає відповідної дозвільної  та проектної документації.
Особливої уваги  потребує культурно-естетичне виховання молоді. На даний час на території населених пунктів ради немає жодного діючого клубу, а добре налагодженою роботою гуртків та філії школи  мистецтв при Старомерчицькому Будинку культури не вдається охопити  навіть половини дітей нашої громади.
Для вирішення цих та багатьох інших  питань  сучасний голова  органу місцевого самоврядування повинен бути не  бюрократичним прошарком між людьми та державними органами, а гарним  господарем, менеджером, бо до всього треба доходити своїм розумом, вивчаючи позитивний досвід, напрацьований сусідами, керуватися не шаблонами, а здоровим глуздом і совістю. Ну і, звичайно ж, працювати єдиною командою з депутатським корпусом.
Щодо найближчих планів, то нам потрібен селищний комунгосп. Створення його дасть  змогу зняти з порядку денного такі питання, як централізоване вивезення сміття, ремонт колодязів, вуличного освітлення, виготовлення тротуарної плитки і бордюрів для ремонту вулиць.  Комунальне господарство зможе взяти на себе і вирубування чагарників, суховерхих та ава­рійних дерев, відновлення дренажних систем. Приклад організації такої роботи маємо в наших сусідів - Петропавлівській сільській раді Богодухівського райо­ну. На одну з чергових сесій плануємо винести питання створення комунгоспу як госпрозрахункового   підприємства. Головним замовником  виконання робіт буде селищна рада, але, думаю,  і населення теж  замовлятиме надання тих чи інших  послуг. На перших порах, для вирішення організаційних питань, вважаю, новоствореній структурі потрібно буде виділити субвенцію. Ну, а далі - комунгосп виконуватиме замовлення на роботи та послуги і отримуватиме плату за них.
За прикладом Баранівської сільської  ради створюємо спілку рибалок. У нас є ставки, що не перебувають в оренді. За участі рибалок зможемо провести  розчищення водойм, облаштування пляжів, підтримання в належному стані дамб та прилеглих територій.
Одним із першочергових завдань вважаю відновлення роботи  клубів у Привокзальному та Добропіллі. Це дасть змогу розширити гурткову роботу з молоддю, що проживає в усіх  населених пунктах ради.
Необхідно створити також належні   умови  для спортивних тренувань молоді, зміцнити для цього матеріальну  базу школи. Тож у бюджеті на 2016 рік потрібно передбачити кошти  для виділення субвенції на ці цілі.
Новий склад сьомого скликання Старомерчицької селищної ради  приступив до виконання своїх обов’язків. Депутати нового скликання - це дійсно дієздатна, фахова команда. На першій установчій  сесії нам не складно було затвердити регламент та створити постійні і тимчасові комісії, затвердити персональний склад виконавчого комітету. До виконкому ввійшли керівники установ та організацій, які працюють на нашій території, та авторитетні старійшини нашої громади. А нині ми плануємо проведення громадських зборів у виборчих округах із залученням місцевих  та районних  депутатів для формування вуличних комітетів.
Україна сьогодні проходить складний відрізок шляху  самоутвердження та всесвітнього визнання як демократичної європейської держави - без подвійних стандартів, з прозорими  економічними відносинами та дієвими законами. Щиро впевнений, що саме наша ініціатива на місцях, сумлінна праця органів місцевого самоврядування за умови підтримки районного керівництва та сприяння державних органів і служб допоможе в повній мірі реалізувати  обласні та регіональні програми розвитку території.

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 280 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: