Головна » 2015 » Жовтень » 10 » МЕЛОДІЯ ЛІНІЙ І БАРВ (№ 83 від 10 жовтня 2015 року)
17:11
МЕЛОДІЯ ЛІНІЙ І БАРВ (№ 83 від 10 жовтня 2015 року)

МЕЛОДІЯ ЛІНІЙ І БАРВ

Наш район можна з повним правом назвати мистецьким краєм. Плеяда відомих валківських художників рік від року  поповнюється молодими талантами. Переймаючи  досвід знаних  майстрів пензля, вони вносять у мистецтво живопису нові віяння, удосконалюють його. Ось так увійшла до цієї  плеяди і нова особистість - двадцятип’ятирічна валківчанка Анна Лазаренко.

Любов до малювання проявилася в Ані ще змалечку. Тож  батьки, побачивши природний хист донечки, віддали її до дитячої школи мистецтв на виховання досвідченому вчителю Олександру Ковальову. Саме під його керівництвом розвивала дівчина свої здібності. А після закінчення Валківського ліцею ім. О. Масельського вирішила здобути професійну   художню освіту, вступила на факультет графічного дизайну Харківської державної академії дизайну та мистецтв.
Вчилася Анна наполегливо й старанно, про що свідчать її академічні роботи високої якості, виконані майже всі на «відмінно». Незважаючи на напружений навчальний   графік, вона брала активну участь у різних конкурсах - зокрема, графічного дизайну «KharkivLovesZoo» (розробка логотипу зоопарку), створення поштових марок «З Різдвом Христовим», який проводила «Укрпошта». А її  роботи на виставці авторської  друкарської  графіки «Від Різдва до Різдва» були  відзначені дипломом «Особлива відзнака» в  номінації «Календар-2013».
Академію Анна закінчила торік, здобувши кваліфікацію дизайнера-графіка. Добре володіє багатьма техніками - офортом, ліногравюрою, літографією, шовкографією. Набула  неабиякої  майстерності і  в таких  професійних напрямках, як дизайн торгових  марок, моделювання та макетування упаковок, проектування рекламної продукції. Має   напрацювання і в підготовці рекламних матеріалів - текстів, графіки, плакатів, банерів, вміє художньо обробляти торгові знаки.
Талант молодої художниці не лишився  непоміченим - її охоче запрошують на виконання тих чи інших  замовлень. Відразу по закінченні академії молодій  художниці запропонували художньо оформити їдальню Мурафського цукрозаводу. Справилася із замовленням вона відмінно, майстерно відтворивши на стінах сценки з  сільського життя.
З-під пензля молодої майстрині вийшло вже понад півсотні полотен, які прикрашають оселі  валківчан. Роботи виконані переважно у техніці олійного живопису, а от деякі полотна, такі як «Венеція», «Старе місто» завдяки прозорим легким тонам здаються акварельними. Працює молода художниця у стилі академічного реалізму, додаючи роботам і щось своє, притаманне тільки її почерку. Подобається їй  анімалістка.  Особливо любить  зображати коней - символ краси, грації, сили і заворожуючого гармонійного руху. Вражають своєю витонченістю і довершеністю її натюрморти. А пейзажам художниці притаманні легкість і прозорість, мелодія ліній і барв. Як розповідає Аня, малює вона з натури, додає і власної фантазії, копіює невідомих, частіше англійських художників. Так, споглядаючи її англійські пейзажі, ніби потрапляєш в атмосферу цієї країни кінця  18-го - початку 20 століття.
Вітаючи нашу землячку з Днем художника, побажаємо їй творчого натхнення і успіхів у роботі. Чекаємо також на її персональну виставку в музеї.

 

Л. ВІЛЬХІВСЬКА,
науковий співробітник Валківського краєзнавчого музею.

Категорія: Без категорії | Переглядів: 302 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: