Головна » 2015 » Вересень » 12 » МЕДИЦИНА ДЛЯ ЛЮДЕЙ СЕЛА РАЗОМ ІЗ ФОНДОМ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ (№ 74 від 12 вересня 2015 року)
17:14
МЕДИЦИНА ДЛЯ ЛЮДЕЙ СЕЛА РАЗОМ ІЗ ФОНДОМ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ (№ 74 від 12 вересня 2015 року)

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області був створений у липні цього року небайдужими представниками суспільно-демократичних організацій та бізнесу.
 Діяльність Фонду спрямована на впровадження тих проектів, яких найбільше потребують жителі сіл. В першу чергу це - забезпечення доступної медицини, створення нових робочих місць, забезпечення роботи шкіл, дитсадків. 
Головна мета Фонду - вдихнути життя в село, повернути молодь до рідних місць.

 

МЕДИЦИНА ДЛЯ ЛЮДЕЙ СЕЛА РАЗОМ ІЗ ФОНДОМ СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

   Хто подбає про мешканців села, які через суцільні реформи залишились без медичного обслуговування?  Хворі не можуть чекати, поки зміни на краще прийдуть до їх сіл. Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області продовжує практику доброчинних справ, коли  виїзні мобільні медичні бригади висококваліфікованих лікарів обслуговують мешканців  найвіддале­ніших куточків Харківщини. Зараз три такі бригади за затвердженим графіком виїздять до різних населених пунктів області, щоб поставити діагноз і проконсультувати дітей та дорослих. Минулої п’ятниці вони побували у селах Ізюмське та Вище Солоне Борівського району та в селі Надеждине Близнюківського району. 

   Обставини життя людей у багатьох селах вельми схожі:  відсутність стабі­льної роботи та зарплати, неможливість отримати повний медичний огляд через відсутність у селі спеціалістів, автобусне сполучення з райцентром  тричі на тиждень у незручний час. Все це не дає жителям сіл можливості дбати про власне здоров’я у разі наявності певних проблем. Засновники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області  вирішили: Фонд може змінити ситуацію на краще вже сьогодні.  Так була створена програма «Медицина Харківщини для людей». 
   У селі Ізюмське бригада лікарів, яка складалася із офтальмолога, гінеколога, травматолога, хірурга, кардіолога та лікаря УЗД, за день оглянула та діагностувала близько ста пацієнтів, більшість з яких мала необхідність перевірити стан серцево-судинної системи, суглобів, зору, зробити кардіограму, ультразвукове обстеження та пробу крові на глюкометрі.  
   До бригади, що навідалася до села Вище Солоне, на прохання місцевих медиків запросили ще й дитячого травматолога, який за день оглянув понад сорок школярів. У них  були виявлені: лордози, сколіози, плоскостопість.  Якби за роки прогресування хвороби у батьків цих школярів була би змога відправити дитину на медичний огляд в обласну лікарню, то подібних проблем можна було б уникнути. 
   За словами представника Благодійного фонду соціального розвитку у Борівському районі Світлани Григорівни Крикун ідея впровадження у життя проекту з обстеження стану здоров’я жителів сільської місцевості є вкрай важливою та корисною. Адже медичні працівники сільських сімейних амбулаторій через брак належного фінансування закладів та відсутність сучасного медичного обладнання не мають змоги провести повний огляд хворого, зробити необхідні аналізи та призначити лікування. Зазвичай вони лише дають направлення на огляд до районної лікарні. Але на допомогу прийшли небайдужі люди з Фонду. Їх ініціатива зі створення мобільних медичних бригад  дає людям надію на позитивні зрушення у царині сільського медичного обслуговування. 
   Мешканці бачать, що Благодійний фонд соці­ального розвитку Харківської області розуміється на проблемах селян та намагається зробити усе можливе задля того, щоб жителі найвіддаленіших куточків області мали доступ до якісного медичного обслуговування та бачили, що їх село з кожним днем повертається до життя.

Мар’яна Тарковська.

Категорія: Фонд соцрозвитку ХО | Переглядів: 245 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: