Головна » 2015 » Грудень » 22 » ЛЮДИ, ЩО СИЛЬНІШІ ЗА НЕГОДУ (№ 105 від 22 грудня 2015 року
17:10
ЛЮДИ, ЩО СИЛЬНІШІ ЗА НЕГОДУ (№ 105 від 22 грудня 2015 року

ЛЮДИ, ЩО СИЛЬНІШІ ЗА НЕГОДУ

У професії енергетика мало  мати  необхідні  знання і навички. Треба ще бути готовим виконувати свої  професійні обов’язки за будь-яких, навіть найнесприятливіших  погодних  умов і обставин. Нерідко саме ця готовність протистояти стихії стає  визначальною у нашій роботі.
Ось так  зовсім недавно всьому  колективу Валківського РЕМу довелося майже два тижні працювати в таких форс-мажорних обставинах, усуваючи наслідки стихії, якою  почалася нинішня зима. За кількістю пошкоджень на електролініях подібної нештатної ситуації не було останні 20 років.  Обсяги робіт були дійсно чималі, і виконати  їх потрібно було якнайшвидше,  в найкоротші строки.
Максимально постраждали населені пункти напрямку  Кобзарівка-Мельникове. Хоча загалом  більших чи менших пошкоджень ліній електропередач і обладнання зазнали всі населені пункти району. Тільки у Валках довелося відновлювати майже 4 кілометри високовольтних ліній.
 На усунення наслідків стихії були мобілізовані не тільки працівники, у кого це в обов’язках - електромонтери розподільчих мереж, водії, майстри бригад, диспетчери, а практично увесь персонал РЕМу. Люди працювали з шостої ранку і далеко за північ, без вихідних, справді самовіддано, професійно, настільки дозволяла  погода, оперативно  і в стислі строки відновили електропостачання в районі.
Було замінено сім опор і відновлено більше 20 кілометрів дротів високовольтних  ліній. На низьковольтних мережах замі­нено два десятки опор і відновлено 24 кілометри дротів. Також було відновлено 76 вводів у приватні помешкання. Для нас це була справжня перевірка на професійність і стійкість, і ми  її, вважаю,  гідно витримали.
Не виділяючи нікого окремо, бо всі за­діяні на ремонтах працівники заслужили добрих слів, висловлюю вдячність  всьому колективу РЕМу за відповідальність і хорошу роботу в екстремальних умовах. Дякую також за розуміння і сприяння сільгосппідприємствам району, які допомогли РЕМу пальним для проведення робіт з аварійного відновлення електропостачання, та райдержадміністрації за організаційну допомогу.
Крім таких напружених моментів, повсякденна робота енергетиків - це постійне обслуговування, поточний ремонт ліній електропередач і обладнання. Господарство нашого підприємства складають 410 трансформаторних підстанцій, 740 кілометрів високовольтних і майже  1130 кілометрів низьковольтних електроліній. Поточного року нашими  працівниками у Валківському і Коломацькому районах, які обслуговуємо, відремонтовано близько 240 кілометрів повітряних електроліній, 74 трансформаторні  під­станції. Розчищено від гілок і порослі 190 кілометрів ліній. Треба сказати, що більшість поривів ліній пов’язані з надто розлогими деревами, які ніхто належно не доглядає  і які в разі негоди падають на дроти.
Вся інформація від абонентів, у тому числі й про пошкодження ліній, знеструмлення, надходить черговому диспетчеру, який, крім того, ще  й здійснює управління роботою виїзних  ремонтних бригад. А вони  працюють з напругою, в умовах підвищеної небезпеки, і найменша помилка монтера чи диспетчера може призвести до нещасного випадку. Тому принагідно звертаюся до наших абонентів з тим, щоб вони не  обурювалися, якщо  диспетчер не відразу відпові­дає на їх телефонні дзвінки - в цей момент він може  бути зайнятий з бригадою на іншому каналі зв’язку. Повідомляючи ж про знеструмлення, точно вказуйте адресу, щоб можна було швидко визначити місце поломки й усунути її  оперативно. Всі ці деталі важливі для роботи енергетиків і безперебійного електропостачання споживачів.
У день професійного свята вітаю всіх  енергетиків району, ветеранів галузі, бажаю міцного здоров’я, оптимізму, світла в оселях і тепла в родинах.

 

Ю. ДУБОК,
начальник Валківського РЕМу.
На знімку: черговий диспетчер РЕМу О.А. ПЕРЕСАДА.
Фото І. ЦІКАЛО.

Переглядів: 186 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: