Головна » 2015 » Листопад » 17 » КУРС - НА РОЗВИТОК СЕЛА (№ 95 від 17 листопада 2015 року)
17:03
КУРС - НА РОЗВИТОК СЕЛА (№ 95 від 17 листопада 2015 року)

КУРС - НА РОЗВИТОК СЕЛА

На нинішніх виборах до місцевих рад оновився  не лише депутатський корпус, а й частково - склад керівників територіальних громад. Серед тих, хто очолив громаду вперше - і сільський голова Огульців Алла  Олександрівна Веретельник. Про те, з якими  планами прийшла вона на цю посаду, як хотіла б організувати діяльність ради, на яких напрямках зосередити увагу депутатів - розмова нашого кореспондента з новообраним головою.

- Алло Олександрівно, в органі місцевого самоврядування ви - не новачок, вісім років пропрацювали секретарем сільської ради. Чи хотіли б змінити пріоритети в її роботі, почати все, так би мовити, з чистого листа?
- Вважаю, що всі ми -  і сільський голова, і депутати минулого скликання працювали над вирішенням актуальних для села питань. Це - і наповнення місцевого бюджету, і підтримка сільської освіти, культури, соціальний захист населення. Маємо певний досвід у реалізації цих завдань, тож навіщо відмовлятися від нього. Адже саме завдяки зміцненню партнерських стосунків із платниками податків бюджет десяти місяців цього року виконано на 140 відсотків.
А отже, ми змогли допомогти і школі, і дошкільному навчальному закладу. Так, у рамках реалізації Програми розвитку освіти села було виділено кошти на ремонт шкільного автобуса. Сільська рада уклала угоду з районною радою про передачу їй  трансферту в сумі 6800 грн. на виготовлення проекту відведення земельної ділянки під школою, як того вимагає чинне законодавство. До кінця року дані кошти будуть перераховані. Також  прийнято рішення про виділення коштів у сумі 2800 грн. дошкільному навчальному закладу на придбання вогнегасників. Сільська рада  забезпечила ДНЗ вугіллям та  дровами, так що взимку дітворі тут буде тепло.
Допомогли дровами ми і поштовому відділенню, амбулаторії сімейної  медицини. Хоч цей медичний заклад знаходиться не на утриманні сільської ради, та лікуються тут наші жителі, отож рада підтримує його. Ось і не так давно сільська рада надала трансферт у сумі одна тисяча гривень на ремонт медичного спецавтомобіля, який обслуговує мешканців Огульців.
І далі працюватимемо над виконанням Програми підтримки учасників АТО та  незахищених категорій громадян. Чотирьом учасникам АТО виплачено  матеріальну допомогу, вже прийнято рішення про виділення коштів на таку допомогу ще одному учаснику антитерористичної операції.
- Зрозуміло, що вирішення переважної більшості проблем територіальної громади пов’язане з фінансами. І все ж не все у житті населеного пункту залежить від наявності коштів у бюджеті...
- Звичайно. Без громадської активності, ініціативи жителів чимало питань можуть так і залишитися невирі­шеними. Наша територіальна громада добре розуміє це, і на ділі довела, що їй під силу впоратися із завданнями досить складними. Варто згадати хоча б газифікацію чотирьох вулиць, розташованих за залізницею. Люди проявили ініціативу, наполегливість, взяли фінансову участь у цьому проекті. І як результат -  у грудні 2014 року газ прийшов тут у перші оселі споживачів. Нині процес підключення абонентів до газової мережі триває.
Жителі села також не стоять осторонь  відновлення вуличного освітлення. З ініціативи та за кошти  громадян освітлення відновлено на основних вулицях села. З приємністю хочу відзначити, що в нас активно  працюють вуличні комітети. На їх підтримку сподіваємося і надалі.
Розраховуємо і на подальшу співпрацю з райдержадміністрацією та з районною радою, які допомагають нам у вирішенні багатьох питань. Особливо вдячні ми за підтримку голові районної ради, нашому районному депутату Ю.Д. Яцині, без участі якого не обходиться жоден важливий для села захід.
- Чи зміниться  з приходом  нового сільського голови і оновленням депутатського корпусу  стиль роботи ради?
- Депутатський склад у нас оновився десь на тридцять відсотків. Прийшли нові  люди зі своїм баченням проблем, своїми  планами, задумами, врешті – своєю вдачею і характером. Тож безперечно – будуть нові  думки,  пропозиції, підходи до вирішення  проблем. Але, вважаю, незмінним залишиться курс ради на розвиток села, консолідацію територіальної громади.
- Які  питання – поточні і перспективні – хвилюють вас нині?
- Почну з перспективних. Є закон про добровільне об’єднання  територіальних громад. Про нього зараз багато  говориться, зроблено поки що  небагато. Як буде у нас із його виконанням, ще не знаю. Але знаю, що мене і моїх  односельців дуже турбує питання збереження школи в селі. Зараз у нашій ЗОШ І-ІІІ ст.  навчаються 92 учні, тут зроблено хороший ремонт, є всі умови для навчання і розвитку школярів. Та в разі об’є­днання громад можливе виникнення ситуації, що через невелику наповнюваність класів нам запропонують залишити в селі школу І-ІІ ступенів. Що це означає для села, відомо - поступовий його занепад. Тож вся наша  громада налаштована будь-що відстояти школу.
Ще одне перспективне  питання – передача  нещодавно збудованого  газопроводу, про який я розповідала, у державну власність. НАК “Нафтогаз України” виділяла на будівництво  газопроводу 617 тис. грн., свої кошти вклали в нього і жителі села.   Зараз дана газова мережа, а це близько трьох кілометрів газопроводу високого і 2200 метрів низького тиску, знаходиться на балансі сільської ради. Зрозуміло, що  утримувати його нам складно. Ми готові  передати газопровід державі. Це передбачено і відповідним законом. А ось як зробити це – невідомо, бо механізму передачі таких  газопроводів ще не розроблено. Ми зверталися зі своєю проблемою до районної та обласної влади, чекаємо відповіді на їх подання в даному питанні до Кабміну.
Ну, а щодо поточних питань – то потрібно провести частковий ремонт сільського Будинку культури. Вимагає ремонту і частина вулиці О. Холодного. Це дорога, яка веде з Шарівки до Огульців, там є дуже небезпечна аварійна ділянка. Дорога ця на балансі  райавтодору, розмови з його керівництвом вже велися, є обіцянки, але поки що це все, що маємо.
Словом, важливих справ попереду багато. Новообраний склад ради добре розуміє це, а отже налаштований на роботу серйозну й відповідальну.

Розмову вела В. Євтушенко.

 

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 278 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: