Головна » 2015 » Жовтень » 17 » КУРС НА ПОЗИТИВНІ ЗМІНИ (№ 85-86 від 17 жовтня 2015 року)
17:00
КУРС НА ПОЗИТИВНІ ЗМІНИ (№ 85-86 від 17 жовтня 2015 року)

КУРС НА ПОЗИТИВНІ ЗМІНИ

Минуло півроку, як на посаду голови Валківської райдержадміністрації був призначений В.І. Войтенко. За ці шість місяців Віктор Іванович побував ледь не в кожному населеному пункті району, на  прийомах в РДА та  виїзних  у громадах поспілкувався з сотнями валківчан. А значить, головні акценти роставлено, проблеми проаналізовано, пріоритети визначено. Про це - розмова з головою РДА.

- Вікторе Івановичу, яке загальне  враження від цих місяців роботи?
- Що у нас є багато проблем, я знав ще не будучи головою райдержадміністрації. Але що  їх стільки, чесно скажу, не   підозрював. Причому, багато таких, які  б уже давно можна   біло вирішити, аби тільки ними серйозно  зайнятися. А їм   просто не приділяли уваги.
От, наприклад, зараз у багатьох на   вустах критична фінансова ситуація в КП «Вода». Але ж виникла вона не за один день чи місяць, ці проблеми накопичувалися роками. І якби вони вирішувалися системно, підприємство  б не опинилося на межі банкрутства, і не було б потреби ледь не щомісяця працювати в авральному режимі, аби  не  допустити його відключення від  електропостачання і не залишити валківчан без води.
 Або  ж інше - плачевний стан нашої райлікарні. Невже ніхто раніше не бачив, що більшість вікон у лікувальному корпусі тримаються «на чесному слові»? А в якому стані палати для перебування  хворих?! Розумію, що вже багато років медицина у нас в державі фінансується зовсім не за реальними потребами. Та тільки це не привід закрити на все очі. Бо відчиняють тим, хто стукає. Тому вирішення питання щодо виділення коштів з обласного бюджету на  заміну вікон, ремонт полового  відділення по праву можу вважати і своїм посильним внеском у  поліпшення ситуації в медичній галузі району. І мені це особливо приємно, бо  за освітою я - лікар, хоча доля й склалася  так, що зараз ним не працюю.
А щодо ремонту  палат для перебування хворих стаціонарного відділення, то тут сподіваюся на підтримку небайдужих господарників, підприємців. Так,  з пропозицією відремонтувати кілька палат за власний кошт виступив голова ПСП «Маяк» Г.Є. Губський - людина, яку я щиро поважаю і шаную. Дуже сподіваюся,  що ця ініціатива буде підтримана в районі. Бо це робиться для наших людей, врешті, для нас усіх, адже від хвороб ніхто  не застрахований.
Спілкуючись з мешканцями сіл, я   також зрозумів, як не вистачає людям кваліфікованих медичних послуг, хоча б консультації лікарів. Бо далеко не в усіх є можливості поїхати для   цього до Валок, а тим більше, в Харків. Тому й були організовані виїзди обласних лікарів у сільські громади. А для довколишніх сіл організований підвіз автобусом. Годі й говорити, скільки вдячних слів почув за це, як просили люди організовувати такі консультації частіше. І ми це обов’язково робитимемо. От тільки хотілося б, щоб  з розумінням до цього поставилися й усі керівники місцевого самоврядування та депутати. Бо, як з’ясувалося, не скрізь спромоглися  хоча б  належним чином оповістити людей. Але цю роботу ми будемо продовжувати, і сподіваюся надалі  жодних проблем не виникатиме.
- Вас не назовеш кабінетним керівником не тільки через відсутність «чиновницького» досвіду. За час роботи головою РДА ви встигли побувати не тільки в кожній  територіальній громаді, а й, мабуть, у всіх, до найменшого, селах району...
- А як інакше? У спілкуванні з людьми не тільки найшвидше вивчаються  проблеми, а й стає коротшим шлях до їх вирішення. Практично кожна така поїздка відкриває щось нове, а закінчується домовленістю з місцевими керівниками, підприємцями, депутатським активом по вирішенню питань дитсадка, школи, комунальної сфери. Бо не всі вони мають глобальний характер. Варто  усвідомити, що  коли ти живеш на цій території, успішно розвиваєш бізнес, то маєш допомогти і своїй  громаді, тоді й вона тебе у відповідь завжди підтримає.
- Одна з найболючіших  комунальних проблем - забезпечення теплом, особливо за умов значного здорожчання вартості природного газу. Що нас очікує цієї зими?
- У цьому аспекті зима  справді буде непростою. Але допомога надається як на державному, так і на  місцевому рівнях. Принагідно хочу ще   раз нагадати про житлові субсидії, оформити які за максимально  спрощеною системою можуть  усі, хто  має на те підстави.
Дуже серйозне питання - опалення освітніх установ, медичних закладів. Адже для   цього потрібні дуже великі кошти з районного бюджету,  яких у нас на все  не вистачає. Тому до початку опалювального сезону величезна увага приділялася  переведенню цих  установ із газового на  альтернативне опалення. З залученням усіх можливих ресурсів це вдалося зробити у трьох закладах освіти, а також у центральній районній лікарні, що дасть можливість суттєво зекономити в коштах.
Проведено й ряд інших  важливих заходів по підготовці господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період. Безумовно, без  величезної підтримки як на місцевому рівні, так і в області, зокрема, заступника губернатора Є.Д. Шахненка, якого вже теж особисто знають ледь не в кожному населеному пункті району, стільки  нам би зробити не вдалося. Але відчуваю і особисту причетність до того, що  членами  обласної комісії була дана позитивна оцінка зробленого і загальному стану підготовки району до зими.

- Жителі району Вам завдячують і за те, що нарешті в нас почали ремонтувати дороги.
- Я  неодноразово порушував цю болючу для Валківщини проблему у різних владних кабінетах, на нарадах керівників. І радий з того, що  до цього  дослухалися. Так, 300 тисяч гривень було виділено з обласного бюджету на проведення проточного ремонту доріг комунальної власності, з яких  100 тисяч - Валківській міській і по 50 тисяч - Ков’язькій, Баранівській, Шарівській і Старомерчицькій  радам.
Приємно й те,  що за безпосередньої підтримки Є.Д. Шахненка нам вдалося хоч трохи підремонтувати в першу чергу дороги, якими їздять шкільні автобуси. І ця робота, доки дозволяє погода, буде продовжуватися.
Досить інтенсивно працюємо ми й над включенням валківських  об’єктів до програм наступного року за рахунок різних  джерел фінансування, і в першу чергу - фонду регіонального розвитку. Це та конкретна робота, якій останні кілька років у районі мало приділялося уваги, а тому Валківський район був суттєво обділений коштами, порівняно з іншими районами. На 2016 рік до програми державного фонду регіонального розвитку для реалізації вже включені проекти щодо переобладнання на альтернативне опалення Баранівської, Шарівської, Олександрівської та Старомерчицьких шкіл,  а також спорткомплексу «Колос». Розроблена також проектно-кошторисна документація і для капітального ремонту будівель Старомерчицької ЗОШ та  Ков’язького НВК, як проекти, які також передбачається реалізувати у 2016 році.
Є чимало напрацювань і в інших галузях з метою залучення в район  додаткових інвестицій. Але, як кажуть, щоб не зурочити, розповім про них, коли вже бачитиму  реальні перспективи.
- А чи не перекресляться всі ці  добрі наміри черговою виборчою кампанією в місцевих радах?
- Скоріше навпаки: маю надію, що й в обласну, і всі місцеві ради вже цієї  осені прийдуть не теоретичні «захисники народу», а ділові люди, справді здатні захистити їх  конкретними справами. І ми станемо з ними однією командою,  з якою обов’язково зробимо все, що  почали, запланували, а наш район - кращим в області. 


Бесіду вела
І. ТЕРЕЩЕНКО.

 

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 297 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: