Головна » 2015 » Жовтень » 20 » КУРАТОР НАШОГО РАЙОНУ (№ 87 від 20 жовтня 2015 року)
18:28
КУРАТОР НАШОГО РАЙОНУ (№ 87 від 20 жовтня 2015 року)

КУРАТОР НАШОГО РАЙОНУ

Із заступником голови Харківської облдержадміністрації Євгенієм Дем’яновичем Шахненком  валківчани познайомилися особисто, коли  він приїхав у район, щоб представити загалу новопризначеного  голову РДА Віктора Івановича Войтенка. А заяву Євгенія Дем’яновича про те, що віднині він  бере шефство над Валківським районом дехто і всерйоз не сприйняв. Але вже зовсім скоро не лише   мешканці Валок, а й  селищ та сіл району переконалися, що були то не просто  слова. Відтоді Є.Д Шахненко побував  майже в усіх громадах району, поспілкувався з людьми, щоб почути те, що їх хвилює, і допомогти ці проблеми  вирішити.
Про те, що зроблено, і про плани на подальшу роботу - у розмові з Є Д. Шахненком.

- Євгенію Дем’яновичу,  для сільських жителів якось звичніше, що обласне керівництво переважно керує зі своїх кабінетів. А вас на Валківщині бачать мабуть частіше, ніж у Харкові?
- А як без спілкування з людьми можна дізнатися про те, що їм болить, чого вони потребують і якої допомоги чекають від влади? Тому я щиро вдячний усім жителям району, які приходили на зустрічі зі мною, відверто говорили про свої проблеми. А значить, мали надію на те, що  їх почують і допоможуть. Це  зобов’язує і додає наснаги в роботі.
І ще з цих зустрічей я дізнався багато нового для себе і не завжди приємного. Взяти хоча б роботу газопостачального підприємства.  Де не говориш з людьми - скрізь невдоволення: лічильники газу зняли і по кілька місяців не встановлюють, а споживачам приходять  здирницькі платіжки;  після повірки майже всі лічильники, які до цього нормально працювали, чомусь виявляються  несправними і абонентів змушують купувати нові за власний кошт.
Продовжувати перелік неподобств можна й далі. Та головне, вважаю, що втрутившись у ситуацію, заручившись розумінням і підтримкою в цьому питанні голови ХОДА Ігора Львовича Райніна, на сьогодні ми призупинили зняття лічильників газу, категорично поставили питання  про  необхідність створення  обмінного фонду, а також про те, щоб  нові  лічильники газовики встановлювали за власний кошт, як роблять  це електропостачальні підприємства.
Ще одна проблема, спільна практично для всіх громад - непрацюючі лінії радіозв’язку, до яких керівництву «Укртелекому» не було діла, та проблеми з якістю  телефонного зв’язку.
Можу сказати, що на сьогодні до 70 відсотків заявок уже виконано. І ми докладемо зусиль, щоб місцеве, обласне радіо могли чути в кожній домівці, як і   користуватися  стаціонарними телефонами.
- Якщо говорити про болючі проблеми, то  як не  згадати стан наших доріг.
- Так, про це я не лише почув, а й побачив на власні очі, бо цими ж розбитими дорогами діставався до населених пунктів. Безумовно, більшість цих автошляхів потребують капітального ремонту. Але це - дуже великі кошти. Більш радикально вирішувати цю проблему ми зможемо, коли  дороги місцевого значення разом з фінансами будуть передані громадам. А поки почали з проведення поточних ремонтів автошляхів, у першу чергу тих,  якими їздять шкільні автобуси: Перекіп-Високопілля, Мерчик-Добропілля, під’їзних доріг до Сидоренкового та Олександрівки. Обов’язково підладнаємо до зими спільно з сільською радою дорогу в Заміському, а також аварійне  узбіччя автошляху від  Мельникового до Вишневого. У планах на наступний рік - ремонт дороги Огульці-Новоіванівка.
 Приємно було почути вдячні слова людей  і за те, що в цьому  році Валківський район отримав 300 тисяч гривень з обласного бюджету на поточний ремонт доріг комунальної власності у Валках, Ков’ягах, Шарівці, Старому Мерчику, Барановому.
- Які ще з тих проблем, про  які йшлося на зустрічах, ви вважаєте пріоритетними?
- Освітлення населених пунктів. На  тому, що  жодне селище і   село в області не повинні вночі поринати в темряву, наголошує і наш губернатор.
Тому зараз слід почати з виготовлення проектно-кошторисної документації з  тим, щоб включити ці  проекти до  Програми Фонду регіонального розвитку і отримати необхідні для цього фінансові ресурси.
- До  речі, щодо Фонду регіонального розвитку.  Треба було лиш  бачити, як раділи в Старому  Мерчику чудовому подарунку до  50-річчя місцевої школи. Маю  на увазі те, що цей навчальний  заклад уже включений до програми фонду для проведення капітального ремонту приміщення на суму 8,5  мільйона гривень.
- Так. І я докладу зусиль, щоб  хорошим новинам раділи не тільки в Старому Мерчику. Уже є  певні напрацювання й домовленості щодо ремонту каналізаційної  системи у Високопільській  школі. Обладнати внутрішні туалети та замінити на сучасні склопакети вікна заплановано у Перекіпській ЗОШ.
На найближчій сесії обов`язково звернуся до депутатів з питанням заміни вікон у Сидоренківській школі, щоб  до кінця року це зробити.  . Уже   зроблені необхідні заміри для   ремонту даху школи в Сніжковому, заодно й  аварійних дахів на будинку культури та одному з багатоквартирних будинків цього села. Наступного року неодмінно треба перевести на альтернативне дороговартісному газовому опалення прекрасної школи в Олександрівці, а також Мельниківської ЗОШ.
Готуєтьтся проектна  документація  задля залучення на наступний рік коштів з фонду регіонального розвитку, щоб  можна було зробити капітальний ремонт Ков’язької школи.  За розрахунками, потрібно  буде для цього 12 мільйонів гривень.
А ще, про те, що у дитсадочку в Старому Мерчику немає належного приміщення для занять дітвори фізкультурою, а також актового залу, розповіла мені завідуюча  цього дошкільного навчального закладу. Зараз є ефективні сучасні технології, що  дозволять швидко й якісно виконувати будівельні роботи. Дуже хочу, щоб  їх переваги якнайшвидше  оцінили маленькі вихованці, їх  батьки та колектив Старомерчицького ДНЗ «Золотий півник».
- До речі, щодо Старого Мерчика. Такому великому селищу, де стільки молоді, і хороший клуб би не завадив.
- І про цю проблему я теж знаю. Більше того, вже бачу навіть реальний шлях її вирішення. Із селищним головою О.В. Лещенком ми вже навіть оглядали приміщення, де   для роботи клубного закладу є всі умови. Зараз займаємося юридичними аспектами цього питання. І не сумніваюся, що  неодмінно вітатиму  старомерчан з новосіллям їх закладу культури. Ще до мене жителі  селища звернулися з проханням посприяти у встановленні спортивного майданчика. От це - вже  фактично вирішене питання, причому, передовсім - зусиллями селищної  ради та Юліївського НГП.
А стосовно іншого Мерчика - Нового, мені дуже прикро було почути, що, знаходячись під  боком  нафто-газового промислу, це село досі не газифіковане. Причому, й проект газифікації давно зроблений, ще й за кошти людей, але досі залишається тільки на папері. Це непорозуміння неодмінно треба виправити, і я  пообіцяв людям взяти це питання на   свій особистий контроль.  А поки разом з В.І. Войтенком працюємо над тим, щоб централізовано забезпечити новомерчан, які звернулися щодо цього, дровами і вугіллям.
Ще одна проблема, яку  не можу лишити поза  увагою, це - жалюгідний стан сільських закладів медицини.  Про  необхідність ремонту їх приміщень мені говорили люди у Ков’ягах, в Перекопі. У Гонтовому Ярі, як того просили у місцевому ФАПі, вже поміняли двері. Зараз вишукую можливості, щоб  пришвидшити вирішення питання щодо нового автомобіля швидкої допомоги для Ков’яг. А стосовно ремонту амбулаторії в цьому селищі, то тут треба поміркувати, з яких джерел можна отримати фінансування. Але ми з цим неодмінно впораємося.
- Євгенію Дем’яновичу, от  прочитає інтерв’ю з вами  якийсь скептик і вирішить, що все це - лише передвиборні обіцянки, адже   ви балотуєтеся в кандидати у депутати до обласної ради по виборчому округу Валківського району.
- Так, я прийняв це відповідальне  рішення і дуже хочу й роблю все  для того, щоб люди повірили мені і політичній силі, яку я представлю, - партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». А пообіцяти і не зробити не  можу . А ще, скажу відверто, за цей час Валківщина стала  частиною мого життя. Тут  працює справді високопрофесійний  тандем керівників району - голова РДА В.І. Войтенко та  голова районної ради Ю.Д. Яцина, яких я щиро поважаю. Пощастило мені познайомитися і з багатьма  високодостойними  господарниками, головами місцевого самоврядування, директорами шкіл та інших установ.
Я дивився в очі людям, простим трударям, пенсіонерам, котрі ділилися зі мною своїми проблемами. Частину цих проблем ми вже вирішили, й жоден скептик цього не спростує. А я й надалі зроблю все, щоб так же чесно і відверто говорити з кожним і допомагати жителям Валківського району, де справді  вміють ростити і хліб, і чудових дітей.

Переглядів: 250 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: