Головна » 2017 » Лютий » 21 » КОЖЕН МАЄ БУТИ ЗАХИЩЕНИМ (№ 15 від 21 лютого 2017 року)
17:00
КОЖЕН МАЄ БУТИ ЗАХИЩЕНИМ (№ 15 від 21 лютого 2017 року)

КОЖЕН МАЄ БУТИ ЗАХИЩЕНИМ

У непростому нашому сьогоденні чи не найголовніше бажання багатьох  - почуватися впевненим у завтрашньому дні. Додати людям такої  впевненості може їх соціальних захист, і найперше - на місцях. Тож подбати про те, щоб члени  територіальних  громад були  захищеними - важливе завдання органів місцевого самоврядування.

Вирішувати це завдання   Мельниківській сільській  раді допомагає наполеглива робота над наповненням бюджету. За минулий рік, наприклад, до  бюджетного кошика села  надійшло  на 500 тис. грн. більше від запланованого показника. Загалом же надходження склали 1 млн. 105 тис. грн. Найбільше коштів отримано від  єдиного податку з сільгосптоваровиробників, а також - плати  за землю (орендної  плати   та земельного  податку).
Перевиконання доведених  показників дало нам змогу зосередити  увагу на питаннях розвитку освіти, охорони здоров’я, а отже - сприяло поліпшенню соціального  захисту жителів.  Над цими питаннями працюємо і нинішнього  року. Так, на останній сесії за рахунок вільних залишків бюджетних коштів було виділено субвенцію відділу освіти на  підвезення та харчування учнів Мельниківської  школи на період  до кінця навчального року, субвенцію КЗОЗ «Центр первинної мадико-санітарної допомоги»  на придбання препарату туберкулінодіагностики, на забезпечення ФАПу  Мельникового  необхідними  матеріалами і медобладнанням. На цій же сесії прийнято  рішення про збільшення суми на дитяче харчування в ДНЗ до 25 грн. в день. Шістдесят відсотків цієї суми виділяє сільський бюджет, сорок - сплачують батьки.
Додаткові надходження до бюджету  дали нам змогу завершити  виготовлення генерального  плану Мельникового і Губщини. Процес виготовлення тривав близько  трьох років, обійшлися генплан і нова нормативно-грошова  оцінка землі в межах цих  населених пунктів більше п’ятисот  тисяч гривень. Та затрати виправдовують себе, бо зроблено це для   людей. До виготовлення генплану жителі цих сіл мали  багато  проблем з оформленням важливих документів - і на успадкування житла, і на його  продаж, і на приватизацію присадибних ділянок, адже межі населених  пунктів і їх забудова часто  не співпадали. Отож допомогу людям у вирішенні цих проблем теж можна назвати їх соціальним захистом.
Нині зосереджуємо увагу на вирішенні  ще однієї важливої  соціальної проблеми - забезпеченні можливості пільгового  проїзду громадянам, які мають  право на такий проїзд. На сесії сільської ради, що відбулася 3 лютого, було  внесено  зміни до Програми соціально-економічного розвитку територій населених пунктів ради з тим, щоб  врахувати кошти  на компенсацію витрат перевізника. На виконання відповідної  районної  Програми ми розробили своє  Положення, яким передбачено виготовлення спеціальних талонів на проїзд з розрахунку проїзду пільговика один раз  на тиждень до Валок і в зворотньому напрямку. Отримати талони пільговики зможуть з 1 березня. Поки що ми передбачили загальні  витрати  на  компенсацію проїзду в розмірі десяти тисяч гривень на місяць.
Звичайно, прийняте Положення не вирішує всіх проблем із забезпеченням проїзду пільгового  контингенту. Ми це розуміємо, тому проводимо моніторинг даного питання, аби  надалі врахувати інтереси всіх  пільговиків. Найголовніше ж тут, як і в інших  питаннях соціального  захисту членів громади - мати  можливість фінансово забезпечувати вирішення кожного  такого  питання.
Тому постійно тримаємо руку на пульсі фінансового життя ради.  На останній сесії, зокрема,  було прийнято рішення про ставки податку на нерухомість, земельного податку, єдиного податку для фізичних осіб - підприємців І-ІІІ груп. Нині працюємо з платниками  податків, інформуємо їх про прийняті рішення. Приємно, що зусилля депутатів у питанні наповнення бюджету дають  хороші результати -  показник виконання бюджету за січень  склав  194 відсотки до запланованого.

В. СЕРДЮК,
сільський голова Мельникового.

Переглядів: 246 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: