Головна » 2015 » Листопад » 24 » ХВОРОБА, ЩО БЕЗ САЛА НАС ЗАЛИШИТЬ (№ 97 від 24 листопада 2015 року)
17:05
ХВОРОБА, ЩО БЕЗ САЛА НАС ЗАЛИШИТЬ (№ 97 від 24 листопада 2015 року)

ХВОРОБА, ЩО БЕЗ САЛА НАС ЗАЛИШИТЬ

Епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней на території України ускладнюється. Надходять повідомлення про появу збудника цієї небезпечної хвороби в нових регіонах,  досі від неї вільних. Так, наприкінці жовтня вірус «африканки» було виявлено на півдні і, що найтривожніше, в Полтавській області - фактично на порозі Харківщини. Хворобу діагностовано в загиблих свиней підсобного господарства в Миколаївській області, в особистих господарствах у Савранському районі на Одещині. У сусідній області від «африканки» загинула домашня свиня в Гребінківському районі.
Всього ж за останні три роки в Україні зареєстровано 50 спалахів африканської чуми свиней, оголошено неблагополучними 33 населені пункти. Уже  поточного року випадки хвороби сталися, крім названих, у  Чернігівській, Київській, Сумській, Житомирській, Рів­ненській областях. Ще раніше вона побувала в Луганській і Запорізькій областях.
Враховуючи таку ситуацію, особливості нашого району, через який постійно  рухається великий потік автотранспорту, проходить залізниця, що робить реальним занесення вірусу, знову застерігаю всіх власників  свинопоголів’я і нагадую їм та всім причетним до профілактичної роботи службам про необхідність дотримання відповідних ветеринарно-санітарних вимог.
Вони включають, зокрема, облік усього свинопоголів’я (переконливе прохання до господарів сприяти його проведенню ветпрацівниками), регулювання чисельності диких кабанів у мисливських угіддях, пос­тійний їх  моніторинг для оперативного виявлення випадків «африканки» в дикій фауні. Забороняється торгівля тваринами і тваринницькою продукцією на невстановлених  для цього  місцях та без  підтвердження якості продукції, м’яса і сала - без проходження ветсанконтролю, клінічного, перед- та післязабійного оглядів, що підтверджується відповідними позначками та експертним висновком. Власникам домашньої живності слід  не допускати контакту свинопоголів’я з людьми, прибулими з інших регіонів, особливо  інфікованих «африканкою», не використовувати для годівлі тварин кормів невідомого походження і харчових відходів з кафе, а також  регулярно проводити знезаражувальні заходи в тваринницьких приміщеннях. У разі ж падежу свиней про це слід негайно повідомити ветеринарну службу району. І, що не менш важливо, не ставитися легковажно до цих засторог. Африканська чума справді вкрай небезпечна, а наслідки її надто серйозні, щоб не брати їх до уваги.

 

В. СУПРУНЧУК,
начальник районної державної лікарні ветмедицини.

Категорія: Актуальна тема | Переглядів: 199 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: