Головна » 2015 » Липень » 25 » ХУДОБУ ВИПАСАЄМО, КОРМИ ЗАГОТОВЛЯЄМО (№ 60 від 25 липня 2015 року)
17:07
ХУДОБУ ВИПАСАЄМО, КОРМИ ЗАГОТОВЛЯЄМО (№ 60 від 25 липня 2015 року)

ХУДОБУ ВИПАСАЄМО,
КОРМИ ЗАГОТОВЛЯЄМО

Як і щороку, в першій половині травня господарства, які мають тваринницьку галузь, розпочали період літньо-табірного утримання  великої рогатої худоби - а це  близько 3700 голів, у тому числі 1250 корів. Зараз  у літніх таборах на випасах перебуває 65 відсотків поголів’я корів і 35 відсотків поголів’я телиць парувального віку. В ПСП «Маяк» і «Шарівка» дійне поголів’я в табори не переводили, але воно тут випасається і має вигул на прифермських майданчиках. Також біля ферм залишаються телята до однорічного віку. Вся худоба, яка не випасається, постійно одержує соковиті зелені корми.
Зміна режиму утримання, поповнення раціонів свіжою  травою помітно поліпшили продуктивність череди. І нині середньодобовий надій на корову становить 17 кілограмів молока - це  на 20 відсотків вище, ніж торік о цій порі. В ПСП  «Нове життя» і ПСГ «Восток» цей показник складає  відповідно 18,6 і 18,2 кілограма.
Доки худоба залишається в загонах і таборах, господарства готують ферми до стійлового утримання. Необхідно  підготувати 9 корівників, стільки ж телятників і 5 свинарників. На цю пору приміщення для телят і свинопоголів’я готові всі, корівників відремонтовано вісім. Проведено поточні ремонти, утеплення, технічну наладку фермських механізмів, заходи  дезінфекції.
 Триває й закладення запасу кормів для   зимівлі поголів’я. І хоча дощова погода час від часу призупиняє цей процес, кормодобувники в господарствах працюють продуктивно. Вже заготовлено близько 1070 тонн якісного сіна  (більше 90 відсотків до плану), в основному з багаторічних трав першого і другого укосів.
Традиційно значну кількість сінажу закладено в ПСП «Маяк» - понад 2600 тонн. Це на третину більше запланованого. І заготівля цієї цінної і вигідної поживи тут продовжується. Цього року виробництво  сінажу ведеться і в ПСГ «Восток». Тут цього корму закладено близько 690 тонн. Всього ж по району до сінажних споруд вже закладено  понад 3300 тонн поживи - на 65 відсотків більше планового показника.
Рясні дощі позитивно вплинули на посіви силосної кукурудзи. Принаймні поки що  види на її врожай маємо хороші. Відповідно до плану передбачається закладення 11800 тонн силосу, який теж поповнить зимові раціони великої рогатої худоби. 

 

Л. ОВЧАРОВА,
начальник відділу управління агропромрозвитку райдержадміністрації.

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 239 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: