Головна » 2015 » Червень » 16 » ХТО МАЄ ПІЛЬГИ НА ПРОЇЗД? (№ 49 від 16 червня 2015 року)
17:03
ХТО МАЄ ПІЛЬГИ НА ПРОЇЗД? (№ 49 від 16 червня 2015 року)

ХТО МАЄ ПІЛЬГИ НА ПРОЇЗД?

«З 1 червня 2015 року для багатьох категорій пільговиків скасовано право на безплатний проїзд у міському та приміському транспорті. Хотілося б дізнатися більше про те, хто  втратив це право  і для кого воно збережене».
(З дзвінка до редакції).
На прохання редакції роз’яснення в даному питанні дає начальник відділу управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Я.В. КРИВКО:

- Дійсно, згідно із Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 р. №76-VІІІ з 1 червня цього року право окремих категорій громадян на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті скасовується. Ці зміни стосуються, зокрема,  ветеранів праці, дітей війни, учасників війни, жертв нацистських переслідувань, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.  Так, даним документом скасовано дію п.7 у ст. 14 та ст. 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх  соціального захисту» щодо пільги учасників війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості. Скасовано також право громадян даної категорії на пільговий проїзд залізничним транспортом приміського сполучення та автобусами  приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних і міжобласних - незалежно від відстані та місця проживання.
Прийняті Законом №76-VІІІ зміни торкнулися також законів  України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку», «Про соціальний захист дітей війни» і «Про жертви нацистських переслідувань». Згідно з цими змінами скасовано пільги на безоплатний проїзд транспортом загального користування на міських та приміських маршрутах ветеранів праці, дітей війни і жертв нацистських переслідувань.
У той же час необхідно зазначити, що всі зазначені вище категорії пільговиків є пенсіонерами за віком. А постановою Кабінету міністрів України від 17.05.1993 р. №354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» передбачене право пенсіонерів за віком на безоплатний проїзд на міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та на приміських маршрутах. Таким чином, громадяни, які належать до категорій учасників війни, жертв нацистських переслідувань, дітей війни,  ветеранів праці, членів сімей померлих (загиблих) ветеранів війни, з 1 червня 2015 року можуть реалізувати своє право на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті як пенсіонери за віком або інваліди.
Як і раніше, без змін можуть користуватися пільговим проїздом всіма видами міського та приміського транспорту (крім таксі) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які належать до першої та другої категорії, ветерани органів внутрішніх справ, військової служби та державної пожежної охорони. Мають право на безоплатний проїзд у пасажирському міському та приміському транспорті (крім таксі), інваліди І, ІІ та ІІІ групи, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше однієї супроводжуючої особи).
Крім того, інвалідам усіх груп, дітям-інвалідам та особам, які супроводжують інвалідів першої групи чи дитину-інваліда, надається право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня. Інваліди війни всіх груп, учасники бойових дій мають право пільгового проїзду всіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- і міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.
Збережено право  на пільговий проїзд для дітей з багатодітних сімей всіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним транспортом приміського сполучення, автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних. Батьки права на пільговий проїзд не мають.
Підставою для надання пільги на проїзд є пенсійне посвідчення з відміткою про вихід на пенсію чи про інвалідність, а також посвідчення: дитини з багатодітної сім’ї; інваліда війни; учасника бойових дій;  учасника ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорії,  ветерана органів внутрішніх справ, військової служби та держпожежохорони; посвідчення, яке підтверджує призначення соціальної допомоги.

 
Переглядів: 2284 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: