Головна » 2016 » Квітень » 5 » ХТО КЕРУВАТИМЕ НАШИМИ БУДИНКАМИ (№ 29 від 5 квітня 2016 року)
17:03
ХТО КЕРУВАТИМЕ НАШИМИ БУДИНКАМИ (№ 29 від 5 квітня 2016 року)

ХТО КЕРУВАТИМЕ НАШИМИ БУДИНКАМИ

Згідно із Законом України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, який набув чинності з 1 липня 2015 року, відповідальність за утримання і ремонт будинку несуть всі його співвласники. Про те, що означає це для них – розмова нашого кореспондента з міським головою Валок В.В. Скрипніченком.

- Валерію Володимировичу, як передбачено Законом України “Про особливості здій­снення права власності у багатоквартирному будинку”, питання утримання будинку та прибудинкової території не перекладатиметься більше ні на кого, а спільно вирішуватиметься його мешканцями. Розкажіть, будь ласка, яким чином це має робитися, і чи  посильним буде для громадян – маю на увазі і організаційні, і фінансові питання.
- У тому, що з управ­лінням і утриманням багатоквартирного будинку мешканці можуть успішно справлятися, сумніву немає. Переконливий приклад цьому – господарювання об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
У нашому місті 52 багатоквартирних будинки. З них  44 перебувають на балансі КП «Благоустрій». Це комунальне підприємство відповідає за їх ремонти, підготовку до опалювального сезону, утримання прибудинкових територій. Мешканці решти восьми будинків створили ОСББ, а отже, всі проблеми щодо їх утримання в належному стані вирішують самі.
Як бачимо, жителі багатоквартирних будинків не поспішають брати на себе відповідальність за свої будинки. З іншого боку - процес створення ОСББ таки йде. І, як показує практика, співвласники, які створили такі об’єднання, не розчаровані. Вони вже змогли поміняти двері в під’їздах, відремонтувати під’їзди чи дахи, виконати інші роботи, яких так і не дочекалися від комунальників. І при цьому квартплата не збільшилася. 
Отже, я переконаний, що з часом мешканці більшості багатоквартирних будинків таки об’є­дналися б в ОСББ. Та справа в тім, що на прийняття даного рішення в них залишилося зовсім мало часу – практично три місяці. 
Законом передбачено, що з 1 липня 2016 року відповідальність за утримання багатоквартирного будинку і прибудинкової території в належному стані покладається на мешканців будинку.  Управління будинком здій­снювати­меться через ОСББ або через керуючу компанію, яку мешканці виберуть більшістю голосів на загальних зборах.
Враховуючи, що визначитися з такою компанією, не маючи досвіду в цій справі, досить нелегко, я б настійно радив мешканцям будинків, де ще немає ОСББ, створити такі об’є­днання і самим взяти на себе відповідальність за утримання своїх будинків, самим визначатися з проведенням необхідних робіт та тим, які кошти на це вони можуть витратити. 
- А якщо мешканці не приймуть у цьому питанні ніякого рішення, що тоді?
- Законодавство дає чітку відповідь на це запитання. Якщо до 1 липня 2016 року мешканці багатоквартирного будинку не створять ОСББ або не визначаться з керуючою компанією, то керівництво будинком буде здійснювати керуючий, призначений на конкурсній основі виконавчим органом влади, на території якого знаходиться будинок. Тобто керуючого має призначити міська рада. Законодавством передбачено також, що в такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначатиметься за результатами конкурсу. Цей конкурс проводитиметься в порядку, передбаченому центральним органом виконавчої влади. А договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком терміном на один рік укладатимуть не самі мешканці, а представник місцевого органу влади – від їх імені. 
- Тобто громадян поставлять перед фактом, що їх будинки обслуговуватиме, наприклад, ось ця компанія, за ось такі гроші, чи не так? А обслуговуюча компанія, напевно, прагнутиме заробити на наших будинках. Тож є всі шанси отримати підвищені тарифи за послуги...
- Саме тому я рекомендував би мешканцям багатоквартирних будинків самим вирішувати і питання тарифів, і питання проведення тих чи інших робіт. Це буде можливим за створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Такий досвід, і досить вдалий, у наших ОСББ вже є. Тож, як на мене, краще скористатися ним, ніж доручити управління своїм будинком керуючій компанії, з роботою якої ви ще не знайомі.
Міська рада готова надати всі  консультації і необхідну допомогу зі створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. До речі, за порадами в цьому  питанні до нас звертається все  більше громадян. Але в будь-якому  разі приймати рішення мають самі мешканці. І головне – для створення та успішної роботи ОСББ потрібні лідери, люди ініціативні й добросовісні. Отож не бійтеся братися за нову справу – вона того варта.
Ну, а якщо мешканці все ж вирішать самі обрати керуючу компанію, то настійно раджу їм уважно читати запропоновані договори і консультуватися з юристами, аби не стати жертвою шахраїв.
І насамкінець - ще одна інформація, яка, можливо, знадобиться мешканцям багатоквартирних будинків. Згідно з чинним законодавством, керуючий (управитель) багатоквартирного будинку – це фізична особа-підприємець або юридична особа - суб’єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне  утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб.  Тобто, теоретично, якщо мешканці задоволені роботою свого комунального підприємства, то вони зможуть залишити його управителем свого будинку.

Матеріал підготувала  
В. Євтушенко.

Категорія: Актуальна тема | Переглядів: 269 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: