Головна » 2015 » Травень » 23 » ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА ВСІМ І БЕЗКОШТОВНО (№ 42 від 23 травня 2015 року)
17:03
ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА ВСІМ І БЕЗКОШТОВНО (№ 42 від 23 травня 2015 року)

ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА ВСІМ
І БЕЗКОШТОВНО

За допомоги волонтерів та громадських активістів, народних депутатів Романа Семенухи та Ярослава Маркевича від фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Харкові відкрито правовий консультаційний центр, де кожен житель області безкоштовно зможе отримати консультації з юридичних та соціальних питань.
У правовому консультаційному центрі, який працює у громадський приймальні ГО «Об’єднання «Самопоміч» (Харків, вул. Гоголя, 11), юридичну допомогу вже зараз отримують військовослужбовці, переселенці, пенсіонери, інваліди, багатодітні сім’ї, безробітні. До Центру може звернутися кожен житель Харківської області.

- Ми будемо залучати до вирішення проблем громадян органи державної влади, прокуратури, міліцію. В разі необхідності звертатимемось до суду. Наші юристи-волонтери будуть битися за людину до кінця, допоможуть у вирішенні будь-яких питань - від надання субсидій до оформлення спадщини або отримання статусу учасника АТО, - зазначив адвокат і волонтер Ігор Черняк.
У Центрі працюють юристи та консультанти з питань працевлаштування, бізнесу, отримання субсидій, захисту прав громадян тощо. Пріоритетом для волонтерів Центру стане допомога демобілізованим військовослужбовцям, переселенцям із зони АТО. Воїнам, які повернулися із буремного Сходу, допоможуть отримати статус учасника бойових дій, відновитися на роботі або, за бажанням, влаштуватися працювати в охоронних агентствах, правоохоронних органах чи спецбатальйонах МВС.
Народний депутат України Роман Семенуха під час брифінгу з нагоди відкриття Центу зазначив, що для працевлаштування бійців «Самопоміч» ініціювала створення банку даних вакантних робочих місць Харківщини. Допомагати в реалізації цього проекту будуть великі підприємства області, середній бізнес, Державна служба зайнятості України.
- Наша мета, щоб громадська приймальня «Самопомочі» була не лише майданчиком для зустрічі народних депутатів з виборцями, а місцем, в якому людина зможе отримати необхідну допомогу. Саме тому ми відкрили правовий консультаційний центр, - підкреслив народний депутат.
Демобілізованим бійцям в разі потреби у Центрі буде надана не лише правова, а й психологічна допомога. Психологічна адаптація бійців до мирного життя вкрай важлива, адже допоможе подолати недовіру демобілізованих не тільки до державних служб, а й до суспільства, вважає волонтер групи «Неір Аллу» Тетяна Бідняк:
- Багато бійців не довіряють чиновникам. Ці люди звикли розраховувати тільки на себе і своїх бойових товаришів, і їм потрібно заново вчитися жити в суспільстві. Тому у громадській приймальні «Самопомочі» будуть постійно працювати кваліфіковані психологи, які допоможуть демобілізованим військовослужбовцям, а також їх рідним та близьким, адаптуватися до мирного життя.
У «Самопомочі» також планують залучати демобілізованих військовослужбовців для військово-патріотичного виховання молоді. З цією метою в школах і вишах області будуть організовані зустрічі бійців зі школярами та студентами. Народний депутат Роман Семенуха розповів, що така ініціатива вже знайшла підтримку у владних кабінетах:
- При допомозі облдержадміністрації, міської влади військовослужбовці проведуть уроки патріотизму, мужності у навчальних закладах Харківщини. Хто, як не ці хлопці, які кожної хвилини ризикуючи своїм життям захищали нашу державу від ворога, може краще пояснити, що таке справжня любов до Батьківщини? Та й самим воїнам такі заняття допоможуть швидше адаптуватися та відчути себе потрібними громаді.
Підтримку від «Самопомочі» не словами, а реальними справами бійці відчули відразу після демобілізації. Чимало демобілізованих військовослужбовців виявили бажання продовжити навчання у вишах, але не встигали подати документи для участі у ЗНО. Народний депутат України Ярослав Маркевич розповів, що «Самопоміч» миттєво зреагувала на цю проблему. Депутати звернулися за допомогою до Міністерства науки та освіти і термін подачі документів для демобілізованих було продовжено.
- Наш офіс відкритий для будь-яких корисних суспільних проектів. Будемо підтримувати всі хороші ідеї, з якими приходять люди. Ми готові юридично допомагати всім, хто потрапив у складне становище, зіткнувся з корупцією та свавіллям чиновників, - зазначив Ярослав Маркевич.


Адреса правового консультаційного центру
ГО «Об’єднання «Самопоміч»:  Харків, вул. Гоголя, 11.
 

Центр працює щодня, крім вихідних.
Телефони для отримання консультацій з юридичних або соціальних питань: (066) 630-69-37, (097) 889-45-88, (057) 781-42-24.
Психологічна консультація за телефоном: (098) 52-33-762.

 

Переглядів: 315 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: