Головна » 2016 » Лютий » 13 » ЙОГО УРОКІВ МУДРІСТЬ І ДОБРО (№ 14 від 13 лютого 2016 року)
17:00
ЙОГО УРОКІВ МУДРІСТЬ І ДОБРО (№ 14 від 13 лютого 2016 року)

ЙОГО УРОКІВ МУДРІСТЬ І ДОБРО

Не кожному випадає такий неспокійний, насичений багатьма подіями, цікавою, різноманітною професійною і суспі­льною діяльністю життєвий шлях, який доля визначила для Віктора Івановича Ольховського - фронтовика, педагога, знаного у Валках громадського діяча.
Корінний валківчанин, Віктор Іванович народився і виріс у дружній робітничій родині, де виховувалося п’ятеро  дітей. Школу закінчив у Харкові, куди сім’ю, рятуючи від голодної  смерті 1933-го, перевіз батько, робітник заводу. Там же, в обласному центрі Ольховських застала війна.
Після звільнення з фашистської  окупації 17-річний Віктор пішов добровольцем на фронт. У складі 236-го стрілецького полку 3-ї танкової армії пройшов з боями всю Україну. Був учасником форсування Дніпра і визволення Києва. Воював хоробро, про що свідчать його нагороди, серед яких медаль «За відвагу», яку він одержав за оборону Сандомирського  плацдарму. Перемогу зустрів у Варшаві, де лікувався в госпіталі після поранення.
Додому, в рідні Валки Віктор Ольховський  повернувся після демобілізації 1950-го року, працював у культурно-освітній сфері району. А з 1954 року Віктор Іванович займався педагогічною діяль­ністю. Був директором середньої школи робітничої молоді, згодом - завідуючим районним відділом народної освіти, викладав у Валківській десятирічці, яку очолив на початку 1970-х. За період його директорства в школі значно зміцнилася матеріальна база, поліпшилися умови навчання школярів. На кожній з цих відповідальних посад Віктор Іванович проявляв творчий підхід, енергійність, чудові організаторські якості, уміння працювати з людьми, щире, доброзичливе ставлення до них. При цьому вмів бути  твердим, принциповим, безкомпромісним, коли це потрібно було для справи.
Чимало поколінь випускників середньої школи пам’ятають Віктора Івановича як учителя історії, суспільствознавства та права, які  він викладав дуже грамотно і доступно. Його уроки були улюбленими в допитливих школярів, адже вчитель ніколи не обмежувався рамками шкільної програми і підручника, давав глибокі знання, вмів захопити, вчив учнів самостійності, жити в суспільстві і для суспільства, громадській активності, передавав їм свою небайдужість, оптимізм, креативність.
І навіть вийшовши на заслужений відпочинок, а це припало на роки перебудови, в другій половині 1980-х, Віктор Іванович продовжував не тільки брати участь, а й впливати на життя міста, вести велику громадську  роботу. Його діяльна вдача, ініціативність, ентузіазм завжди були прикладом для колег.
І сьогодні ми всі, кому випало  працювати з Віктором Івановичем і вчитися в нього, щиро  вітаємо його з 90-річчям, зичимо йому здоров’я, благополуччя, добра й оптимізму, який  завжди був йому притаманний.

А. БОНДАРЕНКО,
заступник голови ветеранської  організації ліцею імені О.С. Масельського.

Категорія: Ветеранська | Переглядів: 276 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: