Головна » 2015 » Жовтень » 23 » ЯКЩО СПАДКОЄМЕЦЬ - ПЕРЕСЕЛЕНЕЦЬ (№ 88 від 23 жовтня 2015 року)
17:00
ЯКЩО СПАДКОЄМЕЦЬ - ПЕРЕСЕЛЕНЕЦЬ (№ 88 від 23 жовтня 2015 року)

ЯКЩО СПАДКОЄМЕЦЬ - ПЕРЕСЕЛЕНЕЦЬ

Велика кількість нотаріальних справ пов`язана з оформленням спадкового права. При цьому в громадян, у тому числі переміщених із зони проведення військових дій, виникає ряд типових запитань, роз`я­снення по яких дає головний спеціаліст відділу з питань нотаріату ГТУЮ в Харківській області В. Клемпарська:

- Згідно зі ст. 1221 Цивільного кодексу України, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Згідно зі ст. 1269, 1270 Циві­льного кодексу України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Строк для прийняття спадщини встановлюється  шість місяців з часу відкриття спадщини.
У разі, якщо останнім місцем проживання спадкодавця є населений пункт, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, забезпечення реалізації права на спадкування після смерті громадян України здійснюється на підставі  Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації права на спадкування» від 12.02.2015р. №189-VIII, відповідно до якого у разі, якщо останнім місцем проживання спадкодавця є тимчасово окупована територія, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, зацікавлених в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, а нерухоме майно або основна його частина (у разі відсутності нерухомого майна - основна частина рухомого майна) знаходиться на тимчасово окупованій території, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, зацікавлених в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.
В даному випадку єдина особа, (що має на це законне право згідно з чинним законодавством України), яка може відкрити спадкову справу і видати Свідоцтво про право на спадщину, є нотаріус України.

 

Категорія: Консультпункт | Переглядів: 186 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: