Головна » 2015 » Серпень » 11 » ЯКОЮ МАЄ БУТИ ГАЗЕТА? (№ 65 від 11 серпня 2015 року)
17:03
ЯКОЮ МАЄ БУТИ ГАЗЕТА? (№ 65 від 11 серпня 2015 року)

ЯКОЮ МАЄ БУТИ ГАЗЕТА?   

   Дехто з наших читачів, розгорнувши газету, напевно вирішив, що  допущено якоїсь помилки, через що верх першої сторінки газети  надруковано і на розвороті. Спішимо вас запевнити, що це - не помилка, і з глузду ми не з’їхали. Та про все - по-порядку.

   17 липня у Валках відбулися збори громади вул. Лермонтова, де, як зазначено у витязі з протоколу зборів, розглядалися наступні питання (дослівно):
"1 Робота Валківської  районної лікарні.
2. Про роботу районної  газети «Сільські новини».
3. Робота водоканалу.
4 Питання про підвищення тарифів на воду і сміття.
5. Питання про створення  громадської  ради та її завдання.
6. Про порядок оформлення субсидій та зміни в них.
7. Про зміну нумерації будинків по вул. Лермонтова.
8. Різне."
   Як запевнила голова цих зборів А.П. Зюбан, копії протоколів зборів та їх рішень отримали керівники всіх установ, про які йшла мова, а також влада міста і району.          Тож при бажанні вони можуть прокоментувати   висунуті їм зауваження та рішення зборів і на сторінках газети. А колектив редакції, обговоривши отриманий витяг з протоколу зборів,  теж має щодо цього власну думку. Але перш ніж її висловлювати, спочатку пропонуємо читачам ознайомитись  із протоколом цих зборів.  Точніше, з другим і більш толерантним його варіантом, який редакція отримала після телефонного  спілкування з А.П. Зюбан. Текст, зважаючи на те, що оформлений  він як документ - "Витяг з протоколу зборів громади вул. Лермонтова, пров. Ушакова від 17 липня 2015 р.», друкуємо без змін і коректури".
   «В своєму виступі Зюбан А. відмічає, що останнім часом в роботі газети відчуваються зміни у кращу сторону по деяких питаннях, а саме: рубрика: «Районна рада повідомляє», «Пряма лінія»,
«Наступний тиждень р-ну», «Актуальна тема», і головне, що майже на всіх фото появилися підписи. Але поряд з позитивом читачі  виявили ряд недоліків, а саме:
1. Відсутність зв’язку з громадськістю.
2. Часте вживання абревіатури, незрозуміле для більшості читачів, напр. РДА, заДіло проти РРО, Проти РРО - це заголовок однієї з них, а в тексті іде мова про  касові апарати і т.д.
   І останнє найболючіше питання - це відповідь або безвідповідь на звернення читачів. Пройшло більше двох місяців як депутат міськради Яременко  М.М. подав ескіз оновлення першої сторінки газети районної газети, розмножив, передав у всі три владні структури, ветеранам активної життєвої позиції, яка оцінили позитивно, а в редактора цей ескіз лежить ось уже  більше двох місяців припадає пилом. Скільки ж треба мати неповаги не тільки до позивача, а і до оточуючих громадян. Скільки? Звернення до Президента, Уряду іде  7-10 днів, а в нас місяці і більше. Тут є претензії і до владних структур, адже всі вони  одержаний відповідний матеріал і вони-це влада дрімає. Чому в нашому суспільстві існує така інертність? Чому?

 

РІШЕННЯ

1. Редактору Обихвіст І.О. негайно зібрати усіх представників  редакції, самого позивача Яременка М.М., на засідання запросити керівників усіх трьох владних структур, голів Скрипниченка В.В., Яцину Ю.Д., Войтенка, депутатів обговорити це важливе питання, і винести по ньому рішення з опублікуванням в газеті.
2. Урахувати всі зауваження, винесені при обговоренні, і доповнити, а саме: більше висвітлювати питання військових подій на сході.
3. Зменшити площу газети під бізнес.
4. Розповідати і виносити подяки не тільки тим, у кого великі гроші, а наприклад, хліборобам, які нас годують, волонтерів, які оказуть велику допомогу нашим захисникам Вітчизни.

Секретар зборів Клименко В.О.
(згідно протоколу)».


   Вважаємо за необхідне дати щодо цього коментарі.

  Приємно, що мова йде  не тільки про негатив, а й «зміни в кращу сторону». Втім, маємо зауважити, що  рубрики «Районна рада повідомляє» в «Сільських новинах» взагалі немає. Можливо, йдеться про «Тиждень районної ради». Дві інші - «Актуальна тема» та «За матеріалами «прямої лінії» - регулярно виходять вже не одне десятиліття. Єдина рубрика «Наступний тиждень району» за ініціативи голови райдержадміністрації В.І. Войтенка та при підтримці РДА започаткована дійсно недавно у квітні цього року.
   Щодо недоліків, зокрема відсутності зв’язків з громадськістю.  Двері редакції в робочий час  завжди відчинені для всіх. І до нас справді щодня приходять люди - розповісти про власні  клопоти і проблеми, поділитися думками, дати оголошення чи привітання і при цьому теж поспілкуватися. У кожному номері «Сільських новин» друкуються  телефони редакції і адреса  електронної пошти, працює й сайт газети.           Для всіх, хто має на те бажання, ми відкриті для спілкування зручним для кожного способом. А скільки  людей пишуть до редакції! Достатньо лише подивитися підписи під публікаціями.
   Врешті-решт, попри те, що  редакція через брак коштів уже давно змушена була скоротити посаду  водія і,  відповідно,  позбавилася можливості у професійних цілях використовувати власний транспорт, ми завдяки  співпраці з райдержадміністрацією, районною радою, іншими службами,  дякуючи керівникам  сільгосппідприємств району та інших підприємств і організацій, фактично кожного тижня, а то й по кілька   разів на тиждень буваємо в різних  населених пунктах, спілкуємося з людьми, у чому  знову ж таки можна переконатись, читаючи газету.
     Хіба це не зв’язок з громадськістю? А якщо не зв’язок, то яким він має  бути?
  Ще одне зауваження з протоколу зборів - щодо вживання абревіатури. Якщо говорити про абревіатуру РДА, то вона  вживається стільки ж, стільки існують районні державні адміністрації. Загальновживаними не тільки в «Сільських новинах», а й у інших ЗМІ (про всяк випадок  розшифруємо - засобах масової інформації, тобто друкованих виданнях, на телебаченні, в радіоефірі тощо) стали й подібні абревіатури - ОДА (обласна державна адміністрація), ХОДА (Харківська облдержадміністрація).
Стосовно абревіатури РРО в заголовку «ЗаДіло! ПротиРРО», то щоб зрозуміти, що вона означає, достатньо було б  прочитати якщо не всю статтю, то  хоча б перші два її абзаци, де,  зокрема, зазначено: «Як відомо, 28 грудня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». Нормами цього закону передбачено застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) платниками Єдиного податку другої та третьої груп» («СН» №49 від 16 червня 2015 року). А якщо прочитати далі, стає зрозумілим, що РРО (реєстратори розрахункових операцій) є офіційною діловою назвою касових апаратів.
   І, нарешті, щодо «безвідповіді» на звернення читачів. Ми щиро вдячні  Миколі Михайлайовичу Яременку за небайдужість до районного друкованого видання і розроблений  ним разом із сином Олександром оновлений ескіз першої сторінки газети. Саме ним і відкривається сьогодні ця сторінка. Журналістським колективом ми обговорювали запропонований ескіз. І при всій повазі до дійсно актуальних сьогодні і змістовних висловів класиків зійшлися на думці, що друкувати їх у кожному номері буде нераціональним  використанням газетної площі. Прочитають їх люди один-два рази, а далі, звикнувши, просто не звертатимуть уваги. Тоді як цю газетну площу можна, на нашу думку, використовувати більш оптимально, друкуючи новини, повідомлення, актуальну інформацію. Втім, якщо читачам подобається  саме така подача, ми не проти неї, як не проти й того, щоб «Сільські новини» були не газетою Валківського району, як зараз, а територіальної громади, створення якої зараз активно обговорюється. 
   А щодо відповіді «позивачу», як  чомусь зазначено у протоколі зборів, то, судячи з тексту, Микола  Михайлович звертався до засновників газети і особисто до голови райдержадміністрації В.І. Войтенка. Ні про редактора газети, ні про колектив редакції у цьому зверненні не йдеться. Тому давати відповідь, тим більше письмову, редактора нічим не  зобов’язано.  А якщо без бюрократії, по-людськи, то М.М. Яременко - частий гість редакції. На його прохання (навіть усне,  а не письмове) було надано  інформацію щодо фінансової ситуації на підприємстві. Не раз спілкувалися ми з Миколою Михайловичем і після того, як він  приніс до редакції власний  ескіз першої сторінки. Мова йшла, наприклад, про діяльність робочої групи, яку очолив М.М. Яременко, а його лист-звернення був опублікований в газеті. Та  жодного разу про ескіз мова не заходила, хоча, напевне, автору було б цікаво почути думку журналістів, кожен з яких працюює у цьому виданні 20 і більше років. То навіщо розводити бюрократію, чекати письмових відповідей, як від Президента, коли можна було просто зайти, поговорити, чи подзвонити будь-кому з журналістів?
   Щодо рішення зборів. Колектив  редакції хоче почути думку щодо  поданого М.М. Яременком ескізу не тільки керівників, депутатів, яких нас зобов’язують негайно запросити, а  ще й  передплатників і читачів газети. Бо, врешті-решт, саме для всієї читацької аудиторії ми і працюємо.
  Хотілося б нам почути і думку читачів щодо необхідності більше висвітлювати військові події на сході. 
   Відверто кажучи, творчим колективом ми неодноразово обговорювали це питання. І одностайно зійшлися на тому, що допоки в нашому районі, в області  мирно, ми більше уваги приділятимемо саме мирним подіям - новинам району, розповідям про наших людей, листам і запитанням читачів, роз’ясненням новин законодавства тощо. Але, безумовно, й тема подій на сході України теж присутня  на сторінках газети - у постійній рубриці «Зона АТО», розповідях про наших волонтерів, вимушених переселенців, в інформації для учасників АТО.
   А зведення з фронтів, кого це цікавить, можна почути, ввімкнувши телевізор чи радіо. Втім, якщо читачам це потрібно, їх можна друкувати, щоправда, виходитимуть вони із запізненням, бо суботній номер у друк ми здаємо в четвер, а вівторковий - у п’ятницю.
   І, нарешті, щодо вимоги зменшити площу газети під бізнес. Треба розуміти, йдеться про зменшення в газеті кількості реклами. От цього, на жаль, пообіцяти не можемо.   По-перше, саме кошти, отримані від реклами, давали нам можливість не підвищувати передплатну ціну на газету останні три роки. І навіть вимушено не піднімати її в цьому році,  та не  переходити на вихід раз на тиждень, як зробили це багато районних видань по області й Україні, коли після стрибка курсу долара майже вдвічі зросли ціни на поліграфічні послуги (друк газети).
    По-друге, зі спілкування з читачами знаємо, що багато хто, крім іншої інформації в газеті, з цікавістю читає і рекламні сторінки. Є й такі, котрі відверто зізнаються, що починають читати районку саме з останньої сторінки.
   І, по-третє, крім суттєвих додаткових коштів, які дають можливість сьогодні колективу стабільно працювати і випускати газету, реклама - це й біржа праці, і бюро добрих послуг, і можливість для багатьох щось купити чи продати, отримати багато іншої інформації. І якщо комусь реклама не цікава, то це не означає, що всім. 
    Так, як і послуги Центру  акушерства, гінекології і репродуктології, яким керує доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України В.А. Пітько. Бо зі слів Анастасії Прохорівни, вона найбільше невдоволена саме вдячностями на адресу лікарів центру.
    Завдяки домовленостям, укладеним з ініціативи і за підтримки нашого народного депутата  О.М. Біловола, уже впродовж більше трьох років валківчани мають унікальну можливість отримувати безплатні медичні послуги в десяти провідних клініках Харкова. В тому числі, і в згаданому центрі. І люди самі приходять до редакції, платять гроші за публікацію їх вдячностей, щоб хоча б у такий спосіб віддячити лікарям, О.М. Біловолу і його помічнику О.М. Холодному, який приймає звернення громадян про потребу в тих чи інших медичних послугах, спілкується з лікарями, узгоджує графіки прийому тощо. Якби ми хоча б коротенько публікували почуті розповіді цих людей про прекрасних лікарів, людяне ставлення, турботу, про все, що  залишається  за кількома рядками вдячностей, для цього і газети б не вистачило. То,  скажіть, як можемо ми відмовляти в публікації таких вдячностей? Ні морального, ані законодавчого права на це ми не маємо.
   Та ще й достеменно знаючи, що  їх могло би бути в сотні разів більше. Бо, зазвичай, дякують за допомогу при народженні дітей, адже це радість, якою хочеться ділитися.   А сотні наших земляків, теж будучи безмежно вдячними за  врятоване життя, повернене здоров’я, не пишуть і не розповідають про це тільки тому, що  просто не хочуть виносити на люди  пережиті страждання і хвороби.
  Щодо вдячності хліборобам, волонтерам, то й про них ми не забуваємо. Щоб переконатися в цьому, достатньо регулярно хоча б переглядати газету. Як пам’ятаємо завжди й про те, що газету пишемо для вас і разом з вами, наші читачі.

   Нам цікава ваша думка не тільки щодо  запропонованого ескізу першої сторінки, а й загалом стосовно того, якою має бути наша районка, які теми вас цікавлять. Тому запрошуємо всіх до спілкування і оголошуємо про проведення «прямої лінії», яку 18 серпня, у вівторок, проведе редактор «Сільських новин» Ірина Олексіївна Обихвіст за участю всього творчого колективу. Чекаємо ваших дзвінків з 9 до 11 год., тел. 5-14-43.

 

Категорія: Листи | Переглядів: 311 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: