Головна » 2016 » Лютий » 2 » ЯКІ ПЕНСІЇ ОПОДАТКОВУЮТЬСЯ (№ 11 від 2 лютого 2016 року)
17:01
ЯКІ ПЕНСІЇ ОПОДАТКОВУЮТЬСЯ (№ 11 від 2 лютого 2016 року)

ЯКІ ПЕНСІЇ ОПОДАТКОВУЮТЬСЯ

«Я - працюючий пенсіонер, згідно з прийнятими до пенсійного законодавства змінами з минулого року отримую пенсію не в повному обсязі - 85 відсотків.  Хотів би знати, чи  і в 2016 році зберігаються ці зміни. І ще одне. Чув також, що пенсії оподатковуються. А хто і які податки повинен сплачувати з пенсійних виплат, і, зокрема, який  порядок оподаткування пенсії працюючих пенсіонерів?»

(З дзвінка до редакції).

На прохання редакції  роз’яснення в даному  питанні дає  начальник відділу управління Пенсійного фонду в районі Л.В. ЗУБЧЕНКО:

- У 2016 році у відповідності із Законом України №911 від 24.12.2015 року «Про внесення змін до деяких  законодавчих актів України» продовжено особливий порядок виплати  пенсій працюючим пенсіонерам. Цей порядок не стосується тільки  інвалідів І і ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи та учасників бойових дій, а також осіб, на яких  поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії  їх соціального  захисту».
Що ж до оподаткування пенсій, то в 2016 році продовжено справляння податку на доходи фізичних  осіб та військового збору з пенсійних виплат. Це передбачено Законом України «Про внесення  змін  до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України  щодо  забезпечення  збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році». Для пенсій, розмір  яких  перевищує три мінімальних заробітних плати, тобто 4134 грн., у 2016 році встановлено єдину  ставку податку - 15 відсотків від такого  перевищення.  Тобто,  податок справляється не з усієї пенсії, а тільки із суми, що  перевищує 4134 грн.  Ця норма застосовується до пенсійних виплат, розмір яких  більший за три мінімальних зарплати, незалежно від того, працює  пенсіонер чи ні.

 

Категорія: Консультпункт | Переглядів: 274 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: