Головна » 2015 » Травень » 26 » ЯК СУБСИДІЮ ПОРАХУВАТИ? (№ 43 від 26 травня 2015 року)
17:01
ЯК СУБСИДІЮ ПОРАХУВАТИ? (№ 43 від 26 травня 2015 року)

ЯК СУБСИДІЮ ПОРАХУВАТИ?

Тема платіжок з новими цінами на природний газ зараз в усіх на устах. Що оплатити повну вартість газу в опалювальний період переважній більшості українців буде не по кишені, зрозуміло всім. Але кожен намагається віднайти власне вирішення цієї проблеми. Дехто  замислюється над встановленням альтернативного опалення. У кого збереглися пічки чи котли, в яких можна використовувати тверде паливо, починають активно запасатися дровами. Багатьох же непомірне здорожчання вартості блакитного палива переконує в необхідності оформлення  житлових субсидій. При цьому, як свідчить практика, люди вагаються, чи мають  вони право на субсидію, далеко не всі знають, що таке соціальні норми та нормативи споживання житлово-комунальних послуг. Є й такі, хто хотів би, перш ніж звертатися до управління праці й соцзахисту населення з питань призначення субсидій, спочатку самостійно порахувати суми обов’язкового платежу та субсидій, але не знають, як це зробити.
Про все це – у матеріалі, який підготувала заступник начальника відділу соціальних допомог та субсидій УПЗСН Валківської райдержадміністрації Л.М. Шульга.

За надлишки площі та використані понад норму комунальні послуги необхідно сплачувати повну вартість послуг.


Порада

Оскільки в енергопостачальній компанії немає відомостей про наявність чи відсутність газових водонагрівачів у споживачів електроенергії, громадянам, які користуються  або будуть користуватися субсидіями,  для визначення соціальних норм на електропостачання 90 чи 120 кВт.г слід надати до Валківського РВ «Харківенергозбут» відомості  про наявність чи відсутність газового водонагрівача, взявши їх у Валківській дільниці Зміївської філії ПАТ «Харківгаз».


Розрахунок  субсидії

Житлова субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги (у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг) та обсягом обов’язкового відсотка платежу і розраховується для кожного домогосподарства індивідуально.


Приклад розрахунку обов’язкового платежу та субсидії

Крок 1. Визначається  середньомісячний дохід сім’ї на одного члена за попередній 2014 рік або 6 місяців, що передують місяцю звернення.


Приклад: дохід сім’ї, яка складається з 4 осіб (двоє працездатних – мама, тато та двоє неповнолітніх дітей), за 2014 рік становить 32160 грн, середньомісячний сукупний дохід домогосподарства (32160 грн : 12 міс.) = 2680 грн., середньомісячний дохід на одного члена родини становить: 2680 грн. : 4 особи = 670 грн.


Крок 2. Розраховується обов’язковий відсоток платежу. Середньомісячний дохід на одну особу за попередній 2014 рік (670 грн.) розділити на розмір прожиткового мінімуму на одну особу  (1176 грн.).
Отриману цифру розділити на базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії (2), після чого помножити на базову норму плати за житлово-комунальні послуги (15) - 670 грн : 1176 грн : 2 х 15 = 4,27 %


Крок 3. Визначається розмір обов’язкового платежу шляхом множення середньомісячного сукупного доходу сім’ї за 2014 рік на обов’язковий відсоток платежу 2680 грн х 4,27% = 114,44 грн. 


Крок 4. Розмір субсидії – це різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги (в межах соціальних нормативів) та розміром обов’язкового платежу.


Терміни призначення субсидії

Субсидія    для    відшкодування    витрат    на   оплату житлово-комунальних  послуг призначається  на 12 місяців з місяця звернення  за  її призначенням
Субсидія для придбання скрапленого газу та твердого палива та  відшкодування витрат  на  оплату житлово-комунальних послуг призначається один  раз  на календарний  рік  за особистим зверненням громадян. При цьому субсидія на оплату  житлово-комунальних  послуг  розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року


Зверніть увагу!

- Всі члени домогосподарства дають згоду на обробку персональних даних про сім`ю, доходи, витрати, що необхідні для призначення житлової субсидії.

- Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурні підрозділи з питань соціального захисту населення про зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі — про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу (наприклад, особа стала працюючою, безробітною, студентом, отримувачем допомоги, пенсіонером, інше), зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг (наприклад, в будинку створено ОСББ), про купівлю товарів або оплату послуг на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис.грн. 

- Громадяни, які звертаються за субсидією, повинні привести у відповідність:

- кількість осіб, яким нараховується плата за ЖКП у житлово-комунальних організаціях до кількості зареєстрованих осіб, визначеної на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії; 
- нумерацію домоволодінь у житлово-комунальних організаціях, до нумерації, визначеної у технічних документах на будинок.

- Наявність у декларації про доходи даних щодо ідентифікаційних кодів для дітей є обов`яковою. 

- Сума субсидії, перерахованої надміру внаслідок подачі заявником неповних чи недостовірних відомостей або не повідомлення громадянином про зміни, зазначені у п.14 Положення, повертається ним у подвійному розмірі за вимогою органу, що призначив субсидію.

Щоб попередити виникнення переплат, перш ніж заповнити декларацію, зважено  згадайте про всі доходи, отримані в минулому році.

 

 

Переглядів: 718 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: