Головна » 2017 » Березень » 7 » ЯК МОРЕ, НЕСПОКІЙНА Й РОМАНТИЧНА (№ 19 від 7 березня 2017 року)
17:00
ЯК МОРЕ, НЕСПОКІЙНА Й РОМАНТИЧНА (№ 19 від 7 березня 2017 року)

ЯК МОРЕ, НЕСПОКІЙНА Й РОМАНТИЧНА

Її ім’я перекладається з латинської як морська. І таку ж, як море  - бурхливу, неспокійну має вдачу. Хоча буває й зовсім іншою - мрійливою, ліричною, особливо, коли  читає улюблені вірші, яких багато знає напам’ять і чудово декламує.

Сьогодні Марину Орлову - головного лікаря Центру первинної  медико-санітарної допомоги - добре знають не лише  у Валках, а й у кожній громаді району. І тільки російська мова, на спілкування якою інколи  переходить, видає в ній нетутешню. Бо народилась і виросла у Первомайському, зі срібною медаллю закінчила міську гімназію. Щодо  вибору майбутньої професії навіть  не вагалась, бо і мама, й тато були лікарями. От тільки  не судилось їм тішитись успіхами  своєї  доньки-студентки, бо обоє дуже рано пішли з життя.
Найближчими, найріднішими людьми, які в усьому підтримували  юну дівчину, стали дідусь і бабуся. Але в усьому ще з юних  літ Марина звикла покладатись, перш за все, на саму себе. Тому й, навчаючись у медінституті, встигала ще й підробляти ріелтором. І саме ці знання допомогли віднайти з безлічі інших варіантів оселю своєї  мрії. І не де-небудь, а у Валках.
Так наше містечко стало  рідним для Марини Ігорівни, а  Валківська райлікарня, куди  прийшла працювати лікарем-фтізіатром, її першим і  досі єдиним робочим місцем.
Обрати своїм фахом фтізіатрію - це, знову ж таки, так властиво її вдачі, бо не звикла шукати  легкої роботи. А саме фтізіатру чи не найбільше доводиться лікувати людей з непростими долями, які потрапили у складні життєві обставини, на фоні чого нерідко і починає прогресувати така небезпечна хвороба, як туберкульоз.
- Доволі часто моїми паці­єнтами є люди, котрі втратили довіру до всіх і до  всього - розповідає  Марина Ігорівна, - але коли крім лікування ідеш до них з розумі­нням і щирим співпереживанням, вони, як діти, відкриваються й довіряють  тобі в усьому. І ця довіра - дорожча за будь-які винагороди.
Організаторські здібності, щире бажання молодого лікаря працювати неординарно, з повною  віддачею, не лишились непоміченими. У квітні минулого року М. Орлова рішенням  сесії районної ради отримала призначення на посаду головного лікаря комунального  закладу охорони здоров’я «Центр первинної медико-санітарної допомоги». А поле для роботи у первинній ланці медицини справді було  неоране.
Почала з того, що за короткий час провела  акредитацію закладу, а також - ретельну інвентаризацію усіх структурних  підрозділів. Перш за все, щоб мати  чітку картину наявних ресурсів і розуміння потреб. Якою, наприклад, була вкрай нагальна  необхідність  забезпечити  сільські заклади охорони здоров’я опаленням. Де б не була, вдома чи на роботі, Марина Ігорівна звикла всюди створювати довкола себе затишок і комфорт. А про який затишок для медпрацівників і їх  пацієнтів можна говорити, коли медична  установа не опалюється уже 12 років, як у Сидоренковому? Звернулася до обласного  депутата С. Пієва за допомогою, до сільської ради - і проблему з опаленням вирішили, і не лише в Сидоренковому, а й  Минківці, Серпневому.
Щоб вимагати якісну роботу від підлеглих, потрібно  спочатку створити належні умови для їх роботи - переконана головний лікар ЦПМСД. Тому за час її роботи на цій посаді суттєво поліпшилося матеріально-технічне забезпечення і сільських амбулаторій та ФАПів, і приміщень у рай­лікарні, де працює Центр.
Немає в районі не тільки закладу медицини, де б  не побувала Марина Ігорівна, а й жодного голови ради, з  яким би  не поспілкувалась. І не просто  для знайомства, а з конкретними пропози­ціями, ідеями, проханнями посприяти у вирішенні тих чи інших питань. І бачачи щире бажання змінити  ситуацію з сільською медициною на краще і перші  зрушення в цьому,  їй повірили і медпрацівники, й керівники органів місцевого  самоврядування та депутати. А ще - керівництво  району. Бо хоч і не дає Марина Ігорівна нікому спокою, звертаючись за підтримкою, необхідним фінансуванням для потреб первинної  ланки медицини, але й  позитивні зміни за час її роботи на посаді - помітні і незаперечні. Та й не тільки на селі. У Валках саме завдяки наполегливості М. Орлової запрацювала школа молодих батьків, де майбутні матусі безкоштовно  отримують  знання й навички, що  знадобляться під час пологів і догляду за дитиною. Зовсім скоро,  за підтримки ЮНІСЕФ, має розпочати роботу Центр  раннього  втручання для діток з вадами  здоров’я від 0 до 4 років.
Звичним  обладнанням для кожного сімейного лікаря, переконана Марина Ігорівна, має стати  портативний електрокардіограф, здатний одразу поставити діагноз хворому. Такий уже є в Минківці, необхідні кошти  на його придбання передбачила в цьогорічному бюджеті і міська рада. Але це - тільки початок змін, яких так прагне неспокійна вдача М. Орлової. У її планах -  забезпечення сімейних лікарів цілим комплексом сучасного медичного  обладнання, спеціальними  тестами, що дають можливість  у найкоротші строки визначити  стан пацієнта, щоб  не рятувати його від тяжких недуг, а  працювати на раннє виявлення тривожних симптомів та профілактику.
Завдання медика на  сучасному етапі, упевнена Марина Ігорівна -  навчити населення, особливо  молодь, слідкувати  за власним здоров’ям, бо це - найцінні­ший скарб кожного. Якщо  ж говорити про більш  віддалену  перспективу, про яку зараз  тільки можна мріяти, то це - автоматизована система обліку «Поліклініка», не лише за найсучаснішими  технологіями оснащені сімейні лікарі, а й піклування про забезпечення житлом та соціальними благами таких  спеціалістів, і навіть.... робот у реєстратурі, котрий для нас ще є чимось з розряду фантастики, але вже успішно працює у трьох сотнях сучасних клінік світу.
Для когось багато  з цього може  й видається нереальним. Але ще рік тому таким же здавалося й багато того, що вже зробила Марина Ігорівна. Тепер же для втілення планів і  ідей вона має  щонайменше наступні п’ять  років, на які їй, як керівнику комунального  закладу, продовжили контракт. І якщо навіть крапля камінь точить, то набагато більшими є можливості цілого моря, що живе в її імені - Марина.


І. ТЕРЕЩЕНКО.

Переглядів: 419 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: