Головна » 2015 » Липень » 4 » ІНВЕСТИЦІЇ В МАЙБУТНЄ (№ 54 від 4 липня 2015 року)
17:04
ІНВЕСТИЦІЇ В МАЙБУТНЄ (№ 54 від 4 липня 2015 року)

ІНВЕСТИЦІЇ В МАЙБУТНЄ

Кабінет міністрів України подав до Верховної Ради законопроект №2767 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження  накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування і єдиних принципів нарахування пенсій.

Про необхідність  впровадження такої системи йшлося  вже давно, оскільки працюючі громадяни вже не в змозі забезпечити наповнення бюджету Пенсійного фонду в необхідному обсязі. Виходом  у такій ситуації є формування майбутніх пенсій шляхом відрахувань роботодавцями коштів на особистий накопичувальний рахунок працюючого.

Законопроектом передбачено, що накопичувальний рівень пенсійної системи запрацює з 1 січня  2017 року. Молоді українці віком до 35 років будуть його обов’язковими учасниками. А працюючі громадяни старше 35 років до 1 січня 2017-го мають визначитися, чи будуть вони брати  участь у накопичувальній системі. Розмір накопичувального внеску зростатиме: спершу він становитиме два відсотки від зарплати, а потім щороку протягом п’яти років  збільшуватиметься на один відсоток і до 1922 року складе сім відсотків.

Хочу наголосити, що загальний розмір пенсійних відрахувань не збільшиться ні для громадян, ні для роботодавців. Передбачається, зокрема, що в міру підвищення розміру обов’язкових страхових внесків, починаючи з 2018 року, зменшуватиметься розмір єдиного внеску до Пенсійного фонду. Тобто, відбудеться перерозподіл коштів.

Дуже важливо також, що держава гарантує  громадянину контроль над збереженням і використанням коштів накопичувальної системи. Створений під егідою Пенсі­йного фонду спеціальний орган здійснюватиме публічне  адміністрування  накопичуваних людьми коштів. Рада накопичувального фонду на конкурсних засадах залучатиме комісії з управління активами, робота яких перебуватиме під контролем влади.

У Польщі, наприклад, така система діє з 1999 року, і за рахунок пенсійних внесків було залучено 71 мільярд євро. Кошти ці працюють у польській економіці.

І в нас теж кошти накопичувального фонду мають стати фактично  внутрішніми інвестиціями в економіку України. Економіка  розвиватиметься, а внески громадян  повертатимуться з відсотками. Тому  українці в майбутньому можуть  розраховувати на гідну пенсію.

С. Яцюк,
начальник управління ПФ в районі.

Переглядів: 151 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: