Головна » 2015 » Вересень » 12 » І ЗБИРАЄМО, І СІЄМО (№ 74 від 12 вересня 2015 року)
17:07
І ЗБИРАЄМО, І СІЄМО (№ 74 від 12 вересня 2015 року)

І ЗБИРАЄМО, І СІЄМО

   Початок осені - особливо відповідальний період для хліборобів. Потрібно і пізні культури зібрати без затримки, і грунт під новий урожай підготувати, і вчасно та якісно посіяти озимі. Тож не стихає нині гуркіт техніки на полях Перекіпського відділення СТОВ «Лан», що не день - змінюється загальний їх вигляд.
Вже впоралися тут із збиранням сої - як ранньої, так і пізньої. Всього вона займала 367 гектарів, кожен з яких дав у серед­ньому по 21 центнеру. Збирав урожай Олександр Сергійович Вірченко. Він - спеціаліст з вирощення цієї культури в господарстві, і сіє її, і збирає.
   Нині О.С. Вірченко разом із О.М. Дубовиком, І.І. Безбородовим та О.І. Минком працюють на  соняшникових плантаціях. Займає ця технічна культура в нас 400 гектарів, нині повним  ходом ведемо її збирання. Комбайни не  залишають поля до пізнього вечора, роботи ведуться й при світлі фар. Урожайність отримуємо вищу від  запланованої - до 35 центнерів насіння з гектара.
   Урожай відразу відправляємо на хлібоприймальне підприємство, задіяно на його перевезенні близько десяти автомобілів. А  найкращих результатів на транспортуванні насіння домагається водій В.О. Зінченко.
   Дуже важливою ділянкою роботи для нас  є сівба озимих, під які відведено 1300 гектарів. На сьогодні посіяно більше  500 із них. Сподіваємося, що  насіння в грунті дочекається дощів. Працюють на сівбі досвідчені механі­затори С.О. Сенчук і О.В. Супрун, які до цього якісно підготували грунт, провівши його глибоке рихлення.
   Чекає на хліборобів «Лану» і ще одна відповідальна справа - збирання кукурудзи. Вона займає цього року 430 гектарів. Урожай очікується хороший. До збирання його приступимо після того, як  упораємо соняшникові поля.


П. ЛИСЕНКО,
директор з виробництва Перекіпського відділення СТОВ «Лан».

 

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 209 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: