Головна » 2015 » Червень » 9 » І НОТАРІУС, І ДЕРЖРЕЄСТРАТОР (№ 47 від 9 червня 2015 року)
17:06
І НОТАРІУС, І ДЕРЖРЕЄСТРАТОР (№ 47 від 9 червня 2015 року)

І НОТАРІУС, І ДЕРЖРЕЄСТРАТОР

25 березня 2015 року набрав чинності Закон України від 05 березня 2015 року № 247-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення». Вказаним Законом уповноважено нотаріусів здійснювати функції державного реєстратора прав на нерухоме майно у порядку та випадках, встановлених Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Водночас нотаріусу надано можливість проводити державну реєстрацію:
речових прав, похідних від права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, незалежно від нотаріального посвідчення договору, на підставі якого виникає таке право;
права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, яке виникло та оформлено в установленому законом порядку до 1 січня 2013 року, одночасно з державною реєстрацією похідного від нього речового права на таку земельну ділянку.
Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» доповнено статтею 4-2, яка визначає особливості державної реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, право власності на які виникло та оформлено в установленому порядку до 1 січня 2013 року.
Законом встановлено норму щодо одночасності державної реєстрації похідного речового права та права власності на земельну ділянку сільгосппризначення, яке виникло та оформлено в установленому порядку до 01 січня 2013 року (крім випадків, коли право власності на таку земельну ділянку вже зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно), на підставі заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, поданої власником чи набувачем відповідного похідного права або уповноваженою ними особою.
З метою державної реєстрації похідного від права власності речового права на земельну ділянку сільгосппризначення подається одна заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо іншого речового права). За допомогою програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно державним реєстратором або нотаріусом формуються дві заяви: про державну реєстрацію права власності та про державну реєстрацію іншого речового права. Але подаючи одну заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо іншого речового права), заявник і сплачує лише за послуги з державної реєстрації іншого речового права.
Коли заявником разом з документами, необхідними для проведення державної реєстрації похідного речового права на земельну ділянку сільгосппризначення, подається документ, що підтверджує виникнення права власності на відповідну земельну ділянку або витяг з Державного земельного кадастру, в якому міститься вся інформація, необхідна для проведення державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку, державний реєстратор або нотаріус проводить державну реєстрацію права власності на підставі цих документів.
Дане положення не стосується порядку державної реєстрації права власності держави чи територіальної громади на земельні ділянки, які сформовані із земель державної чи комунальної власності, з одночасною державною реєстрацією похідного та права власності речового права на таку земельну ділянку, оскільки особливості її проведення у цьому випадку врегульовані Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

 

О. Шевченко,
в.о. начальника реєстраційної служби.

 

Переглядів: 171 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: