Головна » 2016 » Серпень » 2 » ГРОМАДАМИ РАЙОНУ КРОКУЄ "ЧАРОСВІТ" (№ 63 від 2 серпня 2016 року)
17:00
ГРОМАДАМИ РАЙОНУ КРОКУЄ "ЧАРОСВІТ" (№ 63 від 2 серпня 2016 року)

ГРОМАДАМИ РАЙОНУ КРОКУЄ "ЧАРОСВІТ"

Присвячений 25-річчю Незалежності України традиційний  районний фестиваль народної творчості продовжує свою ходу громадами Валківщини. Радо  стрічали його у Черемушній, де подивитися звітний концерт зібралося чимало жителів сільської  ради. І не стало  на заваді цій творчій зустрічі навіть  тимчасове відімкнення  електроенергії - за незначний проміжок часу електроживлення забезпечив генератор.
Щодо представлених жанрів, то концертну програму склали виступи солістів, пісенних дуетів і тріо, а також  танцювальних  колективів - дитячого «Волошки» та молодіжного  «Світанок». Поетичні твори  Тараса Шевченка натхненно прочитав Євгеній Бутенко, котрий разом з Наталією Ромакаєвою був також  і ведучим творчого вечора.
А яке ж свято без гумору, веселого жарту? І з цим  черемушняни впорались, представивши театралізовані гумористичні сценки та   шлягер, що  приніс свого часу визнання гурту «Лісапетний батальйон», у виконанні дуету «Жива пісня», і пісню «Кучерики» солістки Ольги Петренко.
Те, що любов до пісні,  народної творчості єднає українські сімї, переконливо довело родинне тріо у складі призера районних  конкурсів Альони Ромакаєвої, учасниці шоу «Чарівна валківчанка 2016» Наталії Ромакаєвої та переможниці обласного конкурсу «Весняні дзвіночки-2016» Аліни Павлій. Участь  у творчій програмі «Чаросвіту» взяла і директор місцевого  Будинку культури Надія Кравченко. А сюрпризом для черемушнян від членів журі фестивалю став виступ культорганізатора РНД «Іскра»  Михайла Зубченка.
Після Черемушної естафету «Чаросвіту» приймали в Огульцях. Чимало факторів свідчили, що готувалися до звітного  концерту тут ретельно і заздалегідь, у чому чимала заслуга  директора Огульцівського  СБК  ім. Т.Г. Шевченка Л.М. Коваленко «Я живу і співаю, бо живе і співає Вкраїна» - цей поетичний вислів став не лише  назвою концертної програми огульчан, а й її лейтмотивом, тематично поєднавши і творчі номери,  і вдало  підібрані до них живописні комп’ютерні слайди, що експонувалися  на  екрані.
Фестиваль «Чаросвіт» в Огульцях майстерно поєднав усі віки і покоління місцевих аматорів. Наймолодшими його учасниками стали вихованці  Огульцівського ДНЗ «Калинка» з кумедною інсценізацією пісні «Вареники», учні місцевої школи з танком під супровід пісні «За столом зібралася родина». Творчість молодих очульчан була представлена виступами танцювального  колективу під керівництвом Валерії Дораж, пісенними творами у виконанні солісток Дарії Холодної, Анастасії Москаленко, Дмитра Яцини.
Незмінним успіхом в огульцівських  шанувальників народної творчості користуються і виступи жіночого  ансамблю «Джерело», танцювального  колективу «Сувенір», учасники якого  хоч і рахують  свій вік не одним десятком літ, продовжують зберігати  молодечий  запал, велику любов до пісні, сценічного мистецтва і передають його у спадок молодшим поколінням огульчан. А результатом такого  творчого  єднання споріднених  душ стають  концертні номери  родинних  колективів - Діденків і Москаленків з піснею «Україна - це ти», родини Холодних, у виконанні яких  прозвучала незабутня  «Червона рута».
Нікого в глядацькій залі не лишили байдужим ліричні пісні «Перше кохання» у виконанні переможниці багатьох районних  пісенних конкурсів Тетяни  Утінкової  та дуету Івана Коваленка і Анатолія Гаєвського з піснею «Мамині яблука». Творчим подарунком землякам від заступника голови районної  ради Юрія Яцини стала жартівлива авторська пісня, фінал якої просто  потонув у шквалі захоплених  оплесків.
Даючи оцінку звітному концерту огульцівської громади, члени журі фестивалю «Чароствіт» відзначили ряд позитивних  факторів - високий рівень  виконавської майстерності, різноплановість представлених жанрів, відповідність тематиці та інші. Усі вони дають повне право  відзначити  аматорів народного мистецтва Огульців у числі кращих, як і під час проведення попередніх фестивалів.
 

 

О. ВОЙТЕНКО,
художній керівник РНД «Іскра».
Фото зі звітного концерту в Огульцях.

Категорія: Культура | Переглядів: 271 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: