Головна » 2015 » Травень » 30 » ГРОМАДА - ЦЕ МИ (№ 44 від 30 травня 2015 року)
17:14
ГРОМАДА - ЦЕ МИ (№ 44 від 30 травня 2015 року)

ГРОМАДА - ЦЕ МИ

За результатами діяльності ініціативної групи з підготовки установчих зборів, за участю інститутів громадянського суспільства відбулися установчі збори щодо формування громадської ради з розвитку міста Валки при взаємодії з міським головою та міською владою (далі - громадська рада).
До складу громадської ради були делеговані представники 23 громадських організацій, об’єднань, груп, релігійних громад. Головою ради  обрана представник Валківської районної громадської організації Всеукраїнської громадської організації «Союз жінок України «За майбутнє дітей» В. В. Ханіна, заступником С.Г Бондар (громадська організація рибалок -любителів «Валківські рибалки»). Положення та склад громадської ради схвалені на пленарному засіданні міської ради.

Громадська рада є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян у місцевому самоврядуванні, здійснення громадського контролю за діяльністю міської ради, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час реалізації місцевого самоврядування.
Перше засідання ради мало переважно організаційний характер, на ньому був розроблений план діяльності, систематизовані напрямки роботи, узгоджені питання громадського контролю.
Хочу зазначити, що громадська рада складається дійсно з небайдужих й ініціативних громадян нашого міста, які вже запропонували до опрацювання низку різного роду питань. Це – впровадження заходів щодо доступності місць громадського користування для людей з обмеженими можливостями (В.М. Гордієнко), про організацію  робіт з ямкового ремонту доріг (В.М. Крамар), упорядкування території лікарні (В.В. Федотов), встановлення центральної афіші міста на верхній частині площі (В.В. Ханіна). Порушувалися також питання впорядкування місць відпочинку, паркових зон, кладовищ, щодо покинутих та занедбаних споруд і будинків міста, проблеми бездомних собак, благоустрою ринку та інші. 
На наступних засіданнях громадської ради спектр питань іще   розширився: ремонт тренажерів в парку «Сонечко» та встановлення колесовідбійника вздовж прилеглої до парку траси (О.Г. Папуга),  облаштування дитячих та спортивних майданчиків (А.І. Фесенко), благоустрій центральної алеї СП «Торгівельний майданчик». На необхідності розгляду та вирішення одразу кількох питань наголошує В.С. Долгополов - щодо роботи і розвитку в місті ОСББ, надання фінансової та юридичної допомоги мешканцям громади,  про наявність дорожніх знаків на вулицях міста. Нагальним питанням сьогодення є й організація цивільного захисту населення та належної роботи системи оповіщення в місті. 
Ще однією з ініціатив громадської ради  стала пропозиція започаткувати в районній газеті рубрику «Де можна зекономити?». Відразу хочу заспокоїти  шановних підприємців: мета рубрики - не реклама чи антиреклама. Вона має суто інформативний характер для наших споживачів. Хотілося б почути також і думку громади. Якщо така рубрика справді цікава і потрібна, ми готові продовжувати   її розвивати і вдосконалювати.

 

В. ХАНІНА,
голова громадської ради з розвитку м. Валки.

 

Переглядів: 232 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: