Головна » 2015 » Серпень » 22 » ФІТО-ПОГЛЯД: ЦИСТИТ, АБО ЖІНОЧІ СЕКРЕТИ (№ 68 від 22 серпня 2015 року)
17:00
ФІТО-ПОГЛЯД: ЦИСТИТ, АБО ЖІНОЧІ СЕКРЕТИ (№ 68 від 22 серпня 2015 року)

ФІТО-ПОГЛЯД:
ЦИСТИТ, АБО ЖІНОЧІ СЕКРЕТИ

    Про цистит написано дуже багато. Але, на жаль, в більшості випадків мало хто говорить про зв’язок між циститом та гінекологічними захворюваннями, такими як: кольпіт, кандидоз, інфекції статевих шляхів. Тому при лікуванні пацієнти віддають перевагу одному з лікарів:  гінекологу чи урологу. Чому так відбувається? Та тому, що запалення сечового міхура є урологічною проблемою, а причина, яка призвела до розвитку циститу – це порушення вагінальної мікрофлори, що є питаннями гінекології  та імунології.
Давайте спробуємо розібратися в цій проблемі детальніше.

    Цистит -  запалення слизової оболонки сечового міхура. Який, в свою чергу, може бути токсичний,  алергічний, інфекційний і навіть неінфекційний (імунний), найчастіше через знижений імунітет з причини умовно-патогенної флори (кишкова паличка, стафілококи, стрептококи і т.п.), а також цистити, пов’язані зі статевими інфекціями (гонореї, хламідії, мікоплазми, уреаплазми та інші). Інфекція попадає в сечовий міхур жінки із сечовивідного каналу. Тому що він короткий та широкий, і бактеріям легко по ньому пересуватися. В уретру бактерії потрапляють частіше за все з піхви. Цистит  найчастіше іде в парі з запаленням піхви (кольпіт), а також із порушенням вагінальної мікрофлори (бактеріальний вагіноз).
    Як показує практика, загострення циститу безпосередньо пов’язане  з переохолодженням і спричиняє зниження  імунітету, в результаті чого інфекція активно розмножується, потрапляє в сечовий міхур і викликає запалення. 
     Як же діагностувати, що у вас підозри на цистит? В першу чергу, по частішим сечовипусканням. При цьому спостерігаються сильні і раптові позиви відвідати туалет, які не відповідають кількості виділеної при цьому сечі. Часто буває біль при закінченні сечовипускання, кров’янисті виділення, температура та інше. Якщо розвивається так звана шийкова форма циститу, при якій в запальний процес залучається  сфінктер сечового міхура, то трапляються  епізоди нетримання сечі.
     Як діють багато жінок при схожих симптомах? Користуються будь-яким із швидких, простих,  та на жаль, невірних,  методів. А саме: приймають антибіотик чи уросептик з найближчої аптеки. А що далі? Симптоми затухають і жінки забувають про проблему до наступного загострення. Так проходять роки. А потім?        Потім, скоріш за все - хронічна форма захворювання, купання в теплій воді, боязнь прохолонути навіть влітку, постійний вибір між статевим життям і проявами симптомів та багато іншого.
     Хронічна форма захворювання характеризується довготривалим інфекційним процесом – коли інфекція із сечового міхура потрапляє в нирки, що призводить до розвитку пієлонефриту (запалення нирок). Прояви пієлонефриту, це висока температура, біль в попереку та інші неприємні  прогресуючі симптоми.
      В період вагітності  також можливе загострення циститу, тому що гормональний фон жіночого органі­зму, порушення мікрофлори піхви, зниження імунітету тільки сприяють цьому.
      Цистит при статевих інфекціях небезпечніший в декілька раз,  тому що симптоми статевих інфекцій можуть бути настільки незначними, що жінка не придасть їм значення, тим більше, що через декілька днів вони можуть зникнути. А запалення та порушення мікрофлори залишаються та переходять в хронічну форму з усіма наступними наслідками. В таких випадках необхідно лікувати і цистит, і статеві інфекції одночасно.
           На замітку жінкам:
          - цистит у чоловіків проявляється на фоні загострення хронічного простатиту;
      - цистит у дітей розвивається з ряду причин не пов’язаних ні з віком ні зі статтю. 
    У дівчаток підліткового віку цистит, як правило, пов’язаний з дисбактеріозом піхви, у хлопчиків нерідко розвивається внаслідок фімозу (запалення крайньої плоті). Але ті чи інші фактори є епізодичними, тому що розвиваються на фоні випадкового потрапляння інфекції в сечовий міхур. 
     У фітотерапії  досвідчений підхід до лікування циститу починається з якісної діагностики, яка, в свою чергу, включає в себе загальний аналіз і посів сечі, аналізи на основні інфекції. Поряд з цим, ефективність лікування прямо залежить від обізнаності фітотерапевта, який робить призначення, а також від якості лікарської  рослинної сировини. 
      Підбиваючи підсумки можу сказати наступне: 
   1. Цистит провокують недотримання правил особистої гігієни, нехтування правилами гігієни сексу, тривале застосування антибіотиків, послаблений імунітет, переохолодження, сидяча робота, травми, недоліковані інфекції, запори, цукровий діабет та багато іншого.
     2. Необхідно дотримуватись простих правил: гігієна статевих органів; після статевого акту необхідно помочитись; виключити такі фактори як стрес, недосипання, переохолодження; регулярно проходити обстеження; обмежити гостру, солону, пряну та смажену їжу; регулярно спорожняйте сечовий міхур; споживайте не менше 2-х літрів  рідини на день; жінкам необхідно якомога частіше змінювати гігієнічні прокладки під час менструації.
     3. При лікуванні циститу народними засобами корисно застосовувати відвари лікарських трав. Наприклад: мучниця, ромашка, звіробій, подорожник, польовий хвощ, лепеха, таволга в’язолистна, реп’яшок звичайний, алтей лікарський, насіння селери, які володіють антисептичними, пом’якшувальним, в’яжучими, тонізуючими та сечогінними властивостями.                            
   На завершення хотілося б сказати: фітотерапія в поєднанні з дієтою та зігріваючими процедурами часто буває ефективною при лікуванні гострого та хронічного перебігу циститу, а саме головне, є більш безпечною та спорідненою з людським організмом.

 

З повагою,
Юрій  Набока, 
фітотерапевт ТОВ «Зелена планета Земної».

Категорія: Здоров'я | Переглядів: 292 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: