Головна » 2015 » Жовтень » 10 » ФІНІШУЄ РІЛЬНИЧИЙ СЕЗОН (№ 83 від 10 жовтня 2015 року)
17:04
ФІНІШУЄ РІЛЬНИЧИЙ СЕЗОН (№ 83 від 10 жовтня 2015 року)

ФІНІШУЄ РІЛЬНИЧИЙ СЕЗОН

Наближаються до завершення осінньо-польові роботи в ПСП «Шарівка». У кращі строки ми зібрали врожай соняшнику. Працювало на полях два комбайни «Дон-1500». Техніка, звичайно, не  імпортна та й далеко не нова, але механізатори Олександр Комірний і Володимир Шарий відмінно підготували її до роботи, тож служить вона безвідмовно.
Упоравши соняшникові плантації, О. Комірний та В. Шарий вивели свої агрегати на поля кукурудзи. Разом з ними працює  тут і Володимир Павлій - теж на комбайні «Дон-1500». Трудяться механізатори повний світловий день, при високій якості  роботи постійно перевиконують доведені норми виробітку. Щоб не втрачати часу, технічне обслуговування в господарстві здійснюється безпосередньо в полі. Сюди ж вивозяться механізаторам смачні обіди. Нині збирання кукурудзи завершується -  роботи залишилося на два-три дні.
Ще одним важливим завданням механізаторів, які працюють на осінньому лані, є підготовка грунту під майбутній урожай. Тривала відсутність дощів дуже ускладнила цю роботу. Техніка часто ламається, плуги практично не йдуть у такому закам’янілому грунті.  Тому перевагу віддаємо дискуванню, хоча й дискові борони теж частенько доводиться ремонтувати. Тому про темпи робіт тут говорити не доводиться, головне - підготувати грунт. На цьому й зосереджуємо всі зусилля.
Використовуємо  осі­нню пору і для того, щоб  підготуватися до наступного польового сезону. Вже заклали на зберігання своє елітне насіння сої. Насіння кукурудзи, вирощене на  ділянці гібридизації, нині відправили на Первомайський калібрувальний завод для доведення до посівних кондицій. 

 

С. ЖОРНІК,
головний агроном ПСП «Шарівка».

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 230 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: