Головна » 2016 » Лютий » 2 » ЕПІДЕМІЧНА СИТУАЦІЯ УСКЛАДНЮЄТЬСЯ (№ 11 від 2 лютого 2016 року)
17:07
ЕПІДЕМІЧНА СИТУАЦІЯ УСКЛАДНЮЄТЬСЯ (№ 11 від 2 лютого 2016 року)

ЕПІДЕМІЧНА СИТУАЦІЯ УСКЛАДНЮЄТЬСЯ

Ситуація із захворюваністю на грип та гострі респіраторно-вірусні інфекції в Україні продовжує ускладнюватися. За даними територіальних підрозділів Держсанепідслужби протягом третього тижня епідемічного сезону 2015-2016 років, (тобто з 18 по 24 січня), на грип та ГРВІ в Україні захворіло 363236 осіб, з яких 51,3 відсотка - діти  віком до 17 років. Показник захворюваності на ці  інфекції зростає - в порівнянні з минулим тижнем в Україні він збільшився на 70,2 відсотка і складає 93,3 чоловіки на десять тисяч населення. Найвищий рівень  захворюваності - в Рівненській області. Загалом же епідемічний поріг захворюваності на грип та ГРВІ перевищено у 18 областях, з яких в 11 - більш  ніж  на 50 відсотків. У порівнянні з минулим тижнем на 55,7  відсотка зросла кількість  госпіталізованих осіб.

 

Що  стосується нашого регіону, то у зв’язку з високим рівнем захворюваності в Харкові оголошено  карантин у загальноосвітніх навчальних закладах, а також масочний режим в організаціях, установах, закладах  торгівлі, в місцях  масового  скупчення людей. 
У Валківському районі з початку  епідемічного  сезону на гострі респіраторні  вірусні інфекції захворіло більше 1100 осіб, 61 відсоток з яких - діти. Статистика у порівнянні із захворюва­ністю минулого року показова. Так, якщо  за перший тиждень 2015 року в районі захворіла 21 особа, то  за анало­гічний період цього року - 62 особи. І динаміка захворюваності продовжує зростати:  перший тиждень січня - 62 особи; другий тиждень - 71 особа; третій тиждень - 95 осіб.
Захворюваності на грип у нашому  районі в поточному році не зареєстровано, але це не означає, що населення у нас на цю хворобу не хворіє. На сьогодні, на жаль, у районі не проводяться вірусологічні дослідження на грип.
Враховуючи подальшу активізацію епідемічного процесу, на Валківщині проводяться протиепідемічні  заходи згідно  з комплексними планами заходів із профілактики та боротьби з грипом і ГРВІ. Зокрема,  посилено контроль за виконанням таких заходів у лікувальних установах,  дитячих  дошкільних  та учбових  закладах.
Фахівці  Держсанепідслужби паралельно  з районним відділом ос­віти здійснюють щоденний моніторинг захворюваності на ГРВІ в організованих  колективах району. На  карантин загальноосвітні та позашкільні заклади в нас не  закривалися, оскільки згідно з санітарними вимогами навчально-виховний процес припиняється за відсутності через захворюваність на грип чи ГРВІ 30 відсотків учнів. До речі, за цим показником може бути  припинене навчання не  загалом у школі, а й в окремому класі.
Основним заходом профілактики захворювань на ГРВІ та грип залишається вакцинація, в тому числі  осіб з груп епідемічного  ризику (медичних працівників, працівників закладів освіти, торгівлі, транспорту, сфери  обслуговування, учнів та студентів тощо) та медичного  ризику (осіб з хронічними  захворюваннями серцево-судинної та дихальної  систем). Вакцинація є найефективнішим  засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх   актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.
Найкращий час для проведення вакцинації - напередодні  грипозного  сезону (у вересні-жовтні). Якщо  такої можливості не було, то  вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не послаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

О. ЧАЙКА,
головний спеціаліст епідеміологічного  відділу Нововодолазького  міськміжрайонного  управління ГУ ДСЕСУ в Харківській області.

Категорія: Здоров'я | Переглядів: 186 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: