Головна » 2016 » Січень » 1 » Є У НАС НОВИНИ ДОБРІ (№ 1-2 від 1 січня 2016 року)
17:06
Є У НАС НОВИНИ ДОБРІ (№ 1-2 від 1 січня 2016 року)

Є У НАС НОВИНИ ДОБРІ

Рік, що минув, був непростим і для України, і для кожного українця. Війна на сході, економічна нестабільність, підвищення тарифів і ріст цін - все це торкнулося всіх. Але недаремно кажуть - труднощі, які не знищують нас, роблять нас сильнішими. Про це свідчать і реалії нашого буття. Оглянемося неупереджено на прожитий рік і побачимо - так чи інакше, але ми йдемо вперед. Вирішуємо, хай і не в повній мірі, проблеми, які перед нами стоять, здійснюємо задумане, домагаємося успіхів у роботі, творчості, громадських   справах.
Напередодні Новоріччя редакція попросила керівників територіальних громад Валківщини згадати  кілька приємних подій, що сталися в житті їх громад торік. І кожен з них знайшов, що сказати. Першому ж слово надамо керівнику району.

В. ВОЙТЕНКО,
голова Валківської рай­держ­адміністрації:

- Рік, що відходить в історію, у моїй пам’яті залишиться насиченим подіями, щоденним цікавим спілкуванням з цікавими людьми. Головне ж те, що результатом цих зустрічей стали конкретні справи для поліпшення життя і вирішення багатьох проблем як громад району, так і окремих  мешканців. Не буду   перераховувати  ті позитивні зрушення в галузях освіти, медицини району, про які вже йшлося не раз. Важливіше для мене зараз те, що зможемо зробити в році наступному. А щоб говорити про конкретні плани, треба  було  ретельно  попрацювати заздалегідь. І результатом такої роботи стало вже цілком реальне залучення на наступний рік інвестицій в ра­йон на загальну суму 23 млн. 700 тис. грн. Ці кошти будуть використані для капітального ремонту  Ков’язької ЗОШ І-ІІІ ступенів (14 млн. грн.), Старомерчицької ЗОШ І-ІІІ ступенів (8,5 млн. грн.) та приміщення лікарні в Ков’ягах (1,2 млн. грн.). 
До числа позитивних новацій можна упевнено віднести й перші кроки децентралізації, зміни в розподілі податків і зборів, завдяки чому практично всі селищні і сільські ради райо­ну отримали додаткові фінансові ресурси, ожили, відчули себе господарями на своїх  територіях і чимало  зробили для розвитку громад: приступили до відновлення вуличного освітлення, ремонту доріг, встановлення дитячих майданчиків, суттєво  допомагали місцевим закладам освіти і медицини тощо.
Приходять на думку і далекі від позитиву дві природні стихії, які ми  пережили за минулий рік - влітку та у перші дні зими. Скільки клопотів і проблем вони нам завдали! Але як дружно, злагоджено, оперативно працювали всі відповідальні служби!  Ця  робота, а також дієва допомога багатьох керівників сільськогосподарських та інших підприємств дали можливість впоратися з наслідками природних катаклізмів у оптимально стислі строки. І це стало ще одним аргументом, що всі разом ми сильніші за будь-які  негаразди.
Ще одна спільна справа, яка з ініціативи Г.Є. Губського об’є­днала аграріїв району - це ремонт пологового відділення райлікарні. Справді радісно стає на душі, коли бачиш і відчуваєш єднання задля добрих і благих намірів.
Гарно ми минулого року не лише працювали, а й  відпочивали. Теплішає на серці, коли згадую радісні,  натхненні, захоплені обличчя валківчан під час проведення районних заходів «Козацькі розваги», свята Івана Купала та інші.
А скільки спортивних, творчих, інтелектуальних перемог здобули юні і дорослі валківчани минулого року!  Це ж наш потенціал, наша гордість!
Упевнений, що й наступного  року на нас чекає не менш  насичене подіями, перемогами і здобутками життя. Головне - не бути песимістом, не опускати  руки перед  труднощами, а впевнено йти до поставленої мети, долаючи всі перешкоди й знаходячи однодумців. І тоді  неодмінно життя довкола нас  змінюватиметься тільки на краще, чого від душі бажаю усім жителям рідної Валківщини.

А.  ВЕРЕТІЛЬНИК,
сільський голова Огульців:

- Для мешканців нашого села пам’ятною  подією 2015-го стала газифікація чотирьох вулиць, які знаходяться за залізницею. На початку року природний газ прийшов на Лісову, Залізничну, Виноградну та Зелену. І пам’я­тна  ця подія не лише тому, що блакитне паливо в оселях - це зручність і комфорт. Для всіх нас є тут і ще один важливий момент. Громада  наочно  переконалася в тому,  як багато вона може, якщо  об’єднує  свої зусилля.
Не так просто було зрушити з мертвої точки проблему газифі­кації. Адже це - і отримання дозвільних  документів, виготовлення проекту, і вартісні матеріали, виконання робіт. Частину коштів на газифікацію ми отримали від НАК «Нафтогаз України», а ось на проект та проведення його  технічної експертизи і частково на труби необ­хідну суму зібрали мешканці  цих чотирьох  вулиць. Замовником проекту виступила сільська рада.
Ось так, усі разом, ми і зробили добру справу для себе. Нині, щоправда, лишилася ще одна проблема - згідно із чинним законодавством сільська рада має  передати нову газову лінію державі. Але закон законом, а  на даний час немає  механізму прийому-передачі таких газопроводів. Тож чекаємо відповідного  розпорядження Мінпаливенерго, а газопровід поки що  знаходиться на балансі сільської ради.
Але це вже, так би мовити,  деталі. Головне ж - мешканці чотирьох віддалених вулиць села вже  рік користуються природним газом.

Л. КОРСУН,
сільський голова Гонтового Яру:

- Минулого року нам  вдалося  зробити дуже  потрібну для села справу - провести поточний ремонт вулиці Поштової. Це  поліпшило сполучення околиці села з центром. Головне ж - скоротило  і зробило безпечною дорогу до школи для дітей, які  мешкають на вулиці  Переліщанській. Адже раніше їм потрібно було долати дорогу до школи і в зворотньому напрямку в обхід або узбіччям автотраси Харків-Київ.
Ще одна радість для всіх нас - відновлення вуличного освітлення в центрі села. Відтепер вечірньої пори освітлюватимуться вулиці Першотравнева, Поштова, Нова, П. Панча та провулок  Молодіжний. Серед хороших новин - і обладнання ігрового майданчика по вул. Першотравневій.
Та найголовніше для всіх нас те,  що десять членів нашої  територіальної громади, які служили в АТО та в прикордонних підрозділах, живими й  неушкодженими повернулися додому. Чекаємо ще на  двох мобілізованих наших земляків,  і бажаємо їм благополучного  повернення.

С. ШУМЕЙКО,
сільський голова Високопілля:

- Є  чим згадати рік, що минув, і високопільцям. На вулицях села з’явилося шість сучасних автобусних зупинок,  придбаних і встановлених за бюджетні кошти. Перекрито нарешті дах сільського Будинку культури - допоміг вирішити цю нашу давню проблему депутат обласної ради С.М. Пієв. За сприяння народного депутата О.М. Біловола і депутата облради С.М. Пієва в школі здійснено заміну значної кількості вікон на енергозберігаючі.
До речі, рік 2015-й для  юних  жителів села був особливо щедрим на подарунки. Для вихованців дитсадка ми придбали зручні сучасні столи і стільчики, що регулюються в залежності від зросту дитини. Завдяки турботам Сергія Миколайовича Пієва в дошкільному закладі також замінено двері.
А за кошти сільського бюджету придбано три каруселі - їх встановлено в дитсадку та на дитячих майданчиках у центрі села і на мікрорайоні Хомутівка. В центрі, на майданчику, ми встановили також тенісний стіл, гроші на придбання якого виділено  з місцевого бюджету.
Для дітей не шкодуємо нічого, адже це - наше майбутнє. І дуже приємно, що торік лелека приніс нам немовлят більше, ніж у 2014-му. Офіційно зареєстровано їх у сільській раді 16, але народилося більше  двадцяти. Просто деякі молоді матусі зареєстровані в інших населених пунктах і там же  зареєстрували малюків. Та це не суттєво. Головне - діти в селі народжуються, а значить, у нього є перспектива.
І ще одне. Сподіваємося, що в перші дні 2016-го буде відновлено освітлення на десяти вулицях Високопілля. Все необхідне для цього ми зробили торік, залишилися невеликі деталі з оформленням документів.

М. ПЕТРЕНКО,
сільський голова Баранового:

- Не кожен населений пункт  має громадські об’єднання та ще й по-справжньому дієві, які приносять реальну суспільну користь своїм громадам. А в Барановому минулого літа таке громадське об’єднання було створено - сільське товариство рибалок «Рибачок», до складу якого ввійшли 120 місцевих любителів рибальства. Вони ж стали й ініціаторами об’єднання в товариство.
Та ще до офіційної реєстрації «Рибачка» його члени проявили себе справжніми сільськими ентузіастами-екологами. З власної ініціативи вони  у свій вільний час проводили суботники із впорядкування  території біля сільського ставу, ліквідували там стихійне   сміттєзвалище, зарибнили водойму мальком, встановили помости для ловлі риби, посадили дерева. Крім того, під приміщення для свого осередку рибалки відремонтували дві кімнати в старовинному будинку, який колись належав сільському меценату пану Волику, і тепер мають місце для проведення зборів товариства і культурного дозвілля.
За участі і сприяння наших рибалок у селі проводилися святкові заходи на Водохрещу, День рибалки, дитячі рибальські змагання. У подальших планах «Рибачка» - розбити зону відпочинку біля ставу, відремонтувати колодязь там же, поставити  альтанки, завести зоокуточок з водоплавною птицею. Взяли під свою опіку рибаки й місцеву пам’ятку природи - 200-літній дуб,  планують облаштувати територію біля нього, обгородити «старожила» і встановити  інформаційну табличку.

 

 

Переглядів: 262 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: