Головна » 2015 » Липень » 21 » ДВА ТИЖНІ ПРИШКІЛЬНОГО ВІДПОЧИНКУ (№ 59 від 21 липня 2015 року)
17:07
ДВА ТИЖНІ ПРИШКІЛЬНОГО ВІДПОЧИНКУ (№ 59 від 21 липня 2015 року)

ДВА ТИЖНІ ПРИШКІЛЬНОГО ВІДПОЧИНКУ

Як і торік, цьогорічні літні канікули для учнів молодших класів загальноосвітніх закладів району почалися з відпочинку в пришкільних таборах. Заклади відпочинку з денним перебуванням працювали 14 робочих днів - з 2 до 19 червня включно.

Відпочинком у пришкільних таборах, що діяли на базі 16 загальноосвітніх навчальних закладів, було  охоплено 642 учні переважно 1-4 класів. У деяких закладах залучалися до відпочинку також учні 5-7 класів. Найбільший відсоток дітей був  охоплений відпочинком у таборах на базі Баранівської, Високопільської, Огульцівської, Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та  Перекіпського НВК.

Одним з основних показників роботи пришкільного табору є вартість дитячого харчування, оскільки від обсягу витрачених коштів залежить виконання норм харчування, які в оздоровчий період дещо відрізняються від норм повсякденного харчування дітей впродовж  навчального року. Середня вартість денного харчування в пришкільних таборах склала за попередніми підсумками 16,4 гривні на одну дитину. Найвища вартість харчування була в пришкільних таборах на базі Валківського ліцею імені О.С. Масельського, Шарівської, Старомерчицької, Баранівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Ков’язького НВК.

За інформацією зі шкіл, для організації харчування учнів у відпочинковий період використано загалом близько 148,5 тисячі гривень. Частка бюджетного фінансування в цій сумі з урахуванням коштів місцевих рад - понад 92 тисячі гривень, позабюджетних коштів - близько 56,4 тисячі гривень. Фінансову підтримку нам надали Баранівська, Благодатненська, Високо­пільська, Гонтово-ярська,  Мельниківська, Новомерчицька, Огульцівська, Олександрівська, Перекіпська, Сидоренківська, Сніжківська, Шарівська сільські, Ков’язька і Старомерчицька селищні ради. Принагідно висловлюю вдячність усім цим радам за допомогу в організації харчування школярів у відпочинковий період.

Підвезення учнів, які цього потребували, забезпечувалося до пришкільних таборів, що діяли на базі Старомерчицької, Високопільської, Огульцівської, Шарівської та Сніжківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Для дітей у таборах було організовано розважальні, пізнавальні та спортивні заходи. Не залишилися осторонь організації відпочинкових змін і два районні позашкільні навчальні заклади - Будинок дитячої та юнацької творчості і Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді. Керівники гуртків цих закладів проводили в пришкільних таборах для дітей майстер-класи - бісероплетіння, оригамі, деревообробки, виготовлення ляльок-мотанок, розвитку танцювальних навичок тощо.  Для учнів, які відпочивали в пришкільних таборах, проведено екскурсії по району і за його межами.

Особливістю нинішнього пришкільного  відпочинку стала популяризація іноземних мов як складова  організації дозвілля дітей. Зокрема, у пришкільному таборі на базі ліцею було організовано роботу  мовної групи. Діти мали можливість отримати досвід спілкування іноземною мовою, розвивати власні мовленнєві та комунікативні навички, застосовувати їх у різних формах діяльності.

Особливу увагу під час роботи  пришкільних таборів педагоги приділяли дітям пільгового контингенту. За попередніми даними, у пришкільних таборах відпочило 14 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 7 дітей-інвалідів, 9 дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, близько 90 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, близько 40 талановитих та обдарованих дітей.

Хочу подякувати керівникам загальноосвітніх навчальних закладів району, на базі яких діяли пришкільні табори, педагогам і обслуговуючому персоналу за належну організацію дитячого відпочинку. Дякую також усім, хто долучився до організації відпочинкових змін, в тому числі батькам учнів, за підтримку і сприяння.

Н. ОСАДЧА,
заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації.

Категорія: Освіта | Переглядів: 247 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: