Головна » 2016 » Лютий » 6 » ДРУГОРЯДНИХ ПИТАНЬ НЕМАЄ (№ 12 від 6 лютого 2016 року)
17:02
ДРУГОРЯДНИХ ПИТАНЬ НЕМАЄ (№ 12 від 6 лютого 2016 року)

ДРУГОРЯДНИХ ПИТАНЬ НЕМАЄ

Минківська сільська рада об’єднує в одну територіальну громаду мешканців восьми населених пунктів. На минулорічних  виборах очолити  громаду селяни довірили Наталії Миколаївні  Михалицькій. Як будує вона свою роботу нині, що вважає в ній головним, які плани має  на майбутнє? Про це  - розмова нашого кореспондента  з сільським головою Минківки.

- Наталіє Миколаївно, новообрана рада  вже провела три сесі­йних засідання. Які основні напрямки діяльності визначено, над  чим разом  із депутатським корпусом працюєте ви зараз?
- Головним для нас залишається наповнення бюджету. Адже тільки за наявності коштів можна вирішувати такі актуальні для громади завдання, як  посилення соціального  захисту населення, благоустрій села.
Рада минулого скликання мала непогані напрацювання в бюджетних питаннях. Бюджет 2015 року було виконано  на 150,8 відсотка. Як результат, вільні залишки коштів  складають на сьогодні 270 тис. грн. Використати їх плануємо на найважливіші потреби громади.
Так, у нас все ще не освітлюється вулиця 8 Березня. Там мешкають  і працюючі громадяни, і школярі, і ветерани. Відсутність освітлення у вечірній час створює незручності для людей. Тому в  найближчих планах ради - відновити тут освітлення. На це вже виділено близько 50 тисяч гривень. З квітня плануємо розпочати відновлювальні роботи.
Запланували ми також провести на цій вулиці поточний ремонт дороги з твердим покриттям.
- А які бюджетні перспективи на   нинішній рік?
- На 2016 рік ми  прийняли  сільський бюджет з доходною частиною 451,6 тис. грн. Основними бюджетоутворюючими статтями в нас є орендна плата за землю, єдиний податок з сільгоспвиробників, єдиний податок з фізичних осіб. Так, за рік орендна плата за землю з юридичних осіб  має скласти 178,9  тис. грн., єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників - 103,9 тис. грн.
У сільської ради вже традиційно  склалися  хороші партнерські  стосунки з платниками, і цю  традицію  ми підтримуємо. Співпрацюємо, зокрема, з ПСП «Обрій», СТОВ «Лан», фермерськими господарствами «Воля» та «Дружба», орендарем О.М. Ковалем. До речі, всі вони не лише  справно сплачують податки, а й  підтримують нас в інший  спосіб. Зокрема,  допомогу в очищенні доріг від снігу подають  фермерське господарство «Воля», ПСП «Обрій», СТОВ «Лан». Завжди відгукуються на всі наші прохання і фермер В.Б. Мельник, приватні підприємці Т.М. Москаленко, І.В. Шепель, Г.Г. Козаренко.
- На виконання яких програм плануєте використовувати бюджетні кошти цього року?
- Насамперед це - Програма соціально-економічного розвитку села на період до 2017 року. В її рамках надаватиметься підтримка місцевому  медичному закладу, допомога малозабезпеченим, а також  землякам - учасникам АТО. Ну і, звичайно ж, дбатимемо про харчування школярів. На останній сесії сільської ради, що відбулася 29 січня, депутати одностайно вирішили профі­нансувати  з сільського бюджету харчування учнів 1-4 класів Минківської ЗОШ І-ІІ ст. до кінця навчального року. Депутати готові прийняти аналогічне  рішення і по харчуванню учнів 5-9 класів. Та в даному випадку, на жаль, ще не визначено механізму передачі цих коштів. Виділили ми і субвенцію відділу освіти на забезпечення шкільного автобуса пально-мастильними  матеріалами до закінчення навчального року.
- Крім виконання прийнятих  програм, вирішення проблем благоустрою, відновлення вуличного освітлення, депутатському корпусу і вам як сільському голові доводиться займатися і особистими питаннями громадян. З чим звертаються  до вас односельці?
- Питання найрізноманітніші, одні вдається вирішувати відразу, інші вимагають неабияких турбот і часу.  Багато  людей потребують роз’яснень щодо порядку оплати  комунальних  платежів за наявності субсидій. Звертаються  жителі й за іншими консультаціями. Є також звернення-прохання. Нещодавно, наприклад, соціальний  робітник терцентру попросила допомоги - потрібно було наколоти і нарубати про запас дров для старенького дідуся, якого вона обслуговує. Ми відразу направили туди нашого односельця, зайнятого на громадських оплачуваних  роботах, і він успішно справився з поставленим завданням.
Словом, питання в людей різні. І ми  не ділимо їх на головні та другорядні. Бо все, що турбує людей - важливе. Вважаю, це має бути головним принципом роботи ради.

 

Розмову вела
В. ЄВТУШЕНКО.

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 243 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: