Головна » 2015 » Червень » 16 » ​ДРОВА З ЛІСНИЦТВА (№ 49 від 16 червня 2015 року)
17:06
​ДРОВА З ЛІСНИЦТВА (№ 49 від 16 червня 2015 року)

ДРОВА З ЛІСНИЦТВА

Разюче подорожчання вартості опалення  помешкань природним газом, особливо приватних будинків, змусило їх власників активно звертатися до пошуків альтернативних видів палива. Найдоступнішою і найприйнятнішою заміною газу більшість споживачів вважає дрова. Їх принаймні можна купити, не виїжджаючи з району - звернувшись у Валківське лісництво, яке реалізує дрова з вирубок. Про те, яким чином їх може придбати населення, розповідає лісничий Р.В. ГОЙДЕНКО:

- Відразу поясню, що за видовим складом деревина поділяється на різні групи. Так, перша група - це, зокрема, береза, дуб, клен, ясен, друга - сосна, вільха, третя - осика, липа, тополя, верба. Відповідно і ціна на дрова формується в залежності від групи деревини і довжини колод.
Для дров завдовжки один метр відпускна ціна  з ПДВ становить: для першої групи - 180 гривень, для другої - 156, для третьої - 144 гривні за кубічний метр. Дрова довжиною 0,33-0,5 метра дорожчі - 234, 216 та 204 гривні за кубічний метр для першої, другої і третьої груп відповідно.
Зараз для продажу на дрова в нас наявні дуб, клен (перша група) і липа (третя група).
Дрова виділяємо у міру надходження звертань. Замовнику потрібно звернутися в лісництво, ми перевіримо, чи є він у списках потребуючих, які навесні подали  в лісництво місцеві ради. Якщо немає, йому потрібно звернутися в раду за місцем проживання, і його внесуть у додатковий список. Потім лісництво замовляє на нього наряд у Жовтневому  лісгоспі. Після затвердження наряду - а це відбувається оперативно - лісництво видає замовнику рахунок на оплату продукції. Внести плату можна в будь-якому банку. З надходженням коштів на рахунок лісництва замовнику призначається зручний для нього день для одержання дров. Як правило, довго чекати не доводиться - наряд дійсний 15 днів, і за цей час люди встигають його отоварити.
Дрова замовник одержує в лісі, безпосередньо на місці рубки. Там видають товарно-транспортну накладну. Термін її дії - один день, тому одержане дерево замовнику потрібно буде забрати негайно, того ж дня. Послуги з навантаження і вивезення дров лісництво не надає. Про транспорт потрібно потурбуватися самому замовнику. Таким чином, приїхати до нас йому доведеться принаймні двічі - по рахунок на оплату і вже по дрова. А замовити їх, дізнатися, чи є вони в наявності, одержати іншу необхідну інформацію можна за телефоном лісництва 5-14-86.
Ще один важливий організаційний момент. У першу чергу реалізуємо дрова жителям  населених пунктів, прилеглих до місця  поточних вирубок. Такий порядок зручний насамперед споживачам - їм не доведеться їхати з одного кінця району в інший і додатково витрачатися на транспорт. Отож, починаючи рубки на певному лісовому масиві, ми повідомляємо про це найближчі до нього ради. А вони інформують своїх жителів з тим, щоб люди були готові  одержати дрова і зверталися в лісництво для оформлення замовлень. Зараз проводимо рубки на території Сніжківської сільської ради і відповідно  отоварюємо мешканців цієї та інших прилеглих рад.
Доводиться констатувати, що можливостей тільки нашого лісництва для забезпечення потреб району в дровах недостатньо. Бажаючих дуже багато. В списках потребуючих  без урахування п’яти рад, які їх ще не подавали, близько 2,5 тисячі осіб. А ще ж не надходили замовлення від рад на дрова для опалення об’єктів соціальної сфери, зокрема дитсадків.
Збільшити ж обсяги рубок ми не можемо,  бо для них існують визначені норми і ліміти. Не можна, зокрема, вирубувати деревини більше, ніж виростає за рік, інакше зовсім скоро ми зостанемося без лісів. Для відновлення зелених насаджень, як відомо, потрібні десятиліття. До того ж, на дрова йде не все те, що вирубується, а тільки відходи після  відсортування ділової деревини, а це близько 20 відсотків. Рубаються теж не всі дерева підряд, а лише після ретельного огляду і відбору спеціалістів лісового господарства - ділянки, визначені для санітарних рубок і суцільних - там, де насадження не виконують свої функції.
А тому обсяги реалізації дров у лісництві вимушено обмежені - не більше чотирьох кубічних метрів одному замовнику з тим, щоб їх  могли одержати якомога більше потребуючих. Така кількість дров цілком поміститься в одну вантажівку.

 
Переглядів: 2263 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: