Головна » 2016 » Серпень » 5 » ДОРОГА ДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ (№ 64 від 5 серпня 2016 року)
17:00
ДОРОГА ДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ (№ 64 від 5 серпня 2016 року)

ДОРОГА ДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ

   Саме до таких магістралей, що пролягають від самого серця України - міста Київ і до східних рубежів нашої держави, належить автодорога Київ - Харків - Довжанський. Ні вдень, ні вночі не припиняється по ній  рух автотранспорту - від легковиків до важковагових автомобілів, котрі  перевозять  десятки тонн різних вантажів. Досить насиченою є ця автострада і автобусними маршрутами, як місцевого, так і міжобласного  значення. Саме тому утримання, ремонт, забезпечення безпеки  руху на цій  автодорозі є справою державного  значення.

   Дільницю дороги від межі з Чутівським районом і до повороту на Старий Мерчик обслуговує і утримує шляхово-ремонтне підприємство філії «П’ятихатське ДЕП». Якщо відповідально і по-господарськи ставитися до виконання покладених обов’язків, то роботи на дорозі вистачає будь-якої пори року. Бо ж треба слідкувати за  належним станом дорожного  покриття, чистотою узбіч, фарбувати бар’єрні огорожі, доглядати автопавільйони. Влітку,  аби дорога мала охайний вигляд, треба скошувати  траву на узбіччях, а взимку, для безпеки руху, - обробляти проїжджу частину протиожеледними матеріалами.
З усіма цими завданнями успішно  справляється колектив ШРП-2. Успішно, бо  хороша робота підприємства неодноразово відзначалася і на районному, й обласному рівнях. Хоча багато  хто  дивується, що таким суто  чоловічим і за складом працівників, і за   специфікою  роботи колективом керує жінка - симпатична, приязна, з чарівною посмішкою, але відповідальна, вимоглива і справді добра господиня. А, можливо,  саме в цьому і запорука злагодженої  роботи  усіх  підлеглих Інни Василівни.
   І.В. Тищенко керує  ШРП-2 більше року, але працює тут уже 11-й рік, тож устигла прикипіти до підприємства  серцем, дуже дорожить  повагою колег і не втомлюється розповідати, який дружний і високопрофесійний у неї колектив, хоча й різновіковий - від  30 років до уже пенсійного  віку. А свідченням  піклування про кожного є хоча б те, що  ранковий медогляд  щоденно  проходять  не лише водії транспортних  засобів, а й дорожні робітники. Бо ж, як пояснює  Інна Василівна, працювати їм доводиться влітку під палючим сонцем, а взимку  - на пронизливому вітрі, у тріскучі морози, що потребує міцного здоров’я.
   Хоча спеціалізована дорожня техніка знову ж таки  підкоряється рукам чоловіків, це не заважає Інні Василівні добре розумітися в усіх її премудростях, бо й сама вона  - затятий водій з 16-річним стажем.  Перераховуючи склад технічного  парку підприємства, І.В. Тищенко з особливою гордістю говорить про  спецмашини, що виконують ямковий ремонт струменевим методом. Бо ж із трьох  наявних  в області одиниць такої техніки дві працюють  саме в ШРП-2. І керують ними відпо­відальні й досвідчені працівники - В.В. Граєвський та С.Є. Уроніч. Працюють вони не лише на ввіреній підприємству ділянці автошляху Київ - Харків - Довжанський, а й на ремонті інших  автодоріг області, де потрібна така техніка і грамотні спеціалісти.
По-жіночому тепло і ніжно бджілочками називає  своїх підлеглих І.В. Тищенко, особливо тих, хто справді як бджілки-трудівниці працюють, не прокладаючи рук. У числі  саме таких - водії О.О. Нечаєв та  Г.І. Радченко, тракторист М.О. Коляда. Вони й інші  працівники встигають   крім ввіреної  їм  основної дороги допомогти полагодити  дорожнє покриття й на автошляхах району. Так, на договірних умовах ямковий ремонт доріг  було  виконано  минулого  року на території Старомерчицької  селищної, а цього року  Минківської сільської рад. 
    От тільки дуже прикро  й керівнику, і працівникам, коли люди не помічають їх роботи, або  відверто нехтують зробленим для них же.  Чи не найболючішою проблемою щодо цього  є сміття. Викидають його на узбіччя нерадиві учасники дорожнього руху і везуть мішками на майданчики для відпочинку, до автопавільйонів жителі довколишніх населених пунктів.
   - Машинами  таке сміття вивозимо з майданчика для відпочинку обабіч Шарівки, з ділянки  автошляху від Рідкодуба до Каленикового - бідкається Інна Василівна. А ще  на цій же ділянці найчастіше крадуть дорожні знаки. Навіщо? - Та ж, напевне, комусь труба в господарстві потрібна, чи  металевим знаком якусь діжку треба прикрити - пояснює  І.В. Тищенко. І продовжує, що кошти, які витрачаються на вивезення сміття, встановлення викрадених знаків можна було б  значно ефективніше витратити на утримання дороги. Бо ж саме це є основним завданням автошляховиків, і попри зазначені проблеми, преславуту нестачу коштів та й відносно  невисоку заробітну плату, працівники ШРП-2 ставляться до нього сумлінно і відповідально, адже усвідомлюють, що опікуються дорогою державного значення.

І. ТЕРЕЩЕНКО.
Фото І. ТИЩЕНКО.

Переглядів: 182 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: