Головна » 2016 » Січень » 19 » ДОПОМОГА ВАШОМУ СЕРЦЮ (№ 7 від 19 січня 2016 року)
17:17
ДОПОМОГА ВАШОМУ СЕРЦЮ (№ 7 від 19 січня 2016 року)

ДОПОМОГА ВАШОМУ СЕРЦЮ

Серцево-судинні захворювання, як і раніше, є однією з основних причин смертності населення. Тож так важливо для громадян більше знати про ці хвороби, і особливо - про інфаркт міокарда, щоб своєчасно звертатися до лікаря, відповідно реагувати на ті  чи інші зміни самопочуття.
Що ж стає причиною інфаркту міокарда? У більшості людей з роками  внаслідок певних факторів починає накопичуватися холестерин у судинних стінках, що сприяє утворенню атеросклеротичних бляшок. З часом ці бляшки збільшуються в розмірах, і як результат - потік крові до життєво важливих органів нашого орга­нізму зменшується. Крім того, при високому артеріальному тискові потік  крові чинить на бляшку тиск, і бляшка може несподівано розірватися. Таке пошкодження стінки судини в місці розриву бляшки призводить до утворення тромбу.
Тромбоутворення - це природний захисний механізм нашого  організму, який допомагає запобігти  втраті крові при пошкодженнях і травмах. Так, наприклад, при порізі спеціальні клітини крові - тромбоцити склеюються між собою, утворюючи тромб і зупиняючи кровотечу.
Та при розриві атеросклеротичної бляшки склеювання тромбоцитів веде до утворення тромбу, який може обмежити або  й зовсім зупинити потік  крові до життєво важливих органів. Якщо такий тромб утворюється в артерії серцевого м’яза, то може  розвинутися стенокардія (напад болю за грудиною) або інфаркт міокарда.
Протягом 2015 року в нашому районі зареєстровано 43 випадки інфаркту міокарда. Хочу нагадати всім, хто в минулому переніс це захворювання чи має інші  недуги серця, про необхідність  ретельно дотримуватися рекомендацій лікаря, зокрема, щодо  тривалості прийому ліків та проведення контрольних обстежень. Це зробить призначене лікування максимально ефективним.
Адже якщо  ви перенесли інфаркт міокарда чи неста­більну стенокардію, у вас зберігається підвищений ризик розвитку повторного серцевого  нападу. Щоб запобігти йому, виконуйте поради лікаря щодо фізичних  навантажень. Наприклад, частоту і тривалість  прогулянок вам в індивідуальному порядку має визначити лікар.
Якщо у вас, крім перенесених інфаркту міокарда чи нестабільної стенокардії, діагностовано цукровий діабет, вам особливо важливо контролювати рівень глюкози в крові та рівень тиску.  І знову ж таки - регулярність такого контролю має визначати лікар.
Ну і, звичайно ж, якщо  ви палите, вам неодмінно слід відмовитися від цієї шкідливої звички.
Загалом же завжди пам’ятайте: найперша допомога вашому серцю - це виконання порад і рекомендацій вашого лікаря, а також здоровий спосіб життя.

Т. ВИННИК,
лікар-кардіолог.

Категорія: Здоров'я | Переглядів: 219 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: