Головна » 2016 » Січень » 26 » ДОПОМОГА ОДИНОКИМ МАТЕРЯМ (№ 9 від 26 січня 2016 року)
17:06
ДОПОМОГА ОДИНОКИМ МАТЕРЯМ (№ 9 від 26 січня 2016 року)

ДОПОМОГА ОДИНОКИМ МАТЕРЯМ

В Україні триває реформування системи пільг і соціальних  виплат, одним з важливих моментів якого  є адресність  їх надання. Стосується це, зокрема, і допомоги одиноким матерям та виплат  на дітей, батьки яких ухиляються від сплати  аліментів. З 1 січня 2016 року розмір даних  допомог збільшується, але отримувати  їх будуть  лише ті, хто  реально  цього потребує.  Це передбачено  постановою  Кабінету міністрів України №1181 від 25 грудня 2015 року.

Прийнято даний документ на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких  законодавчих  актів України» (від 24.12 2015 р. №911-VІІІ). Цим Законом згадані  виплати з 1 січня 2016 року призупинено. Натомість, як передбачено  постановою  Кабміну №1181, дані допомоги виплачуватимуться в новому, підвищеному розмірі.
Так, допомога на дітей одиноким матерям буде надаватися в розмірі, рівному різниці між  ста відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість  місяців.
Право на допомогу на дітей мають  одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька (матір) або запис цей проведено  органом РАЦCу за вказівкою матері (батька, усиновлювача). Право на допомогу одиноким  матерям має мати (батько)  дітей у разі смерті одного з батьків. Але надається це право за умови, що діти не одержують  пенсію в разі втрати годувальника або соці­альну пенсію.
Призначається дана допомога на дітей віком до 18 років. Якщо  ж діти навчаються за денною  формою  навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних  та вищих навчальних закладах, то допомога призначається до закінчення ними цих закладів, але не довше, ніж до досягнення  23 років.
Для призначення допомоги з 1 січня 2016 року одинокій матері необхідно звернутися до управ­ління праці та соцзахисту  населення райдержадміністрації, маючи при собі паспорт, ідентифікаційні коди всіх членів сім’ї, свідоцтво про народження дитини, та подати  заяву,  декларацію про доходи і майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги. Дана декларація заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї. Подається також довідка про склад  сім’ї із  зазначенням спільного  проживання дитини та матері, довідка про  наявність чи відсутність земельної  ділянки,  довідки про доходи за попередні шість  місяців.
Одиноким матерям, які звернулися за допомогою на дітей 2015 року, а термін виплати такої допомоги припадає і на 2016 рік, допомогу буде призначено автоматично, з урахуванням передбачених законодавством змін. Такі виплати здійснюватимуться в межах терміну призначення, але не довше, ніж  до 31 травня 2016 року.
А тепер - про тимчасову допомогу на дітей, батьки яких  ухиляються від сплати аліментів. Постановою  Кабміну  України  №1181 передбачено надання такої допомоги в розмірі, що дорівнює різниці між  50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї  в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Тимчасова допомога призначається кожні шість  місяців, починаючи з місяця, в якому подано заяву з усіма  необхідними документами. Тобто,  до заяви додається декларація про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за  призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї  за шість  місяців - липень-грудень 2015 року), довідка про склад  сім’ї, довідка про наявність чи відсутність земельної ділянки.
Нагадаю також, що розмір прожиткового  мінімуму для дітей до 6 років з січня 2016 року складає 1167 грн., для дітей віком від 6 до 18 років - 1455 грн.

Л. ГАВРИЛЕНКО
заступник начальника УПСЗН райдержадміністрації.

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 358 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: