Головна » 2016 » Січень » 12 » ДОКИ СПЛЯТЬ ПОЛЯ ПІД СНІГОМ (№ 5 від 12 січня 2016 року)
17:12
ДОКИ СПЛЯТЬ ПОЛЯ ПІД СНІГОМ (№ 5 від 12 січня 2016 року)

ДОКИ СПЛЯТЬ ПОЛЯ ПІД СНІГОМ

Ще не скоро розпочнеться для хліборобів новий польовий сезон. Та підготуватися до нього  треба завчасно, отож і взимку вистачає турбот в аграріїв. Ось і працівники ПСП «Маяк» особливу увагу приділяють ремонту техніки, якісному зберіганню  посівного  матеріалу. На сьогодні в господарстві полагоджено практично  всі машини і механізми, які будуть задіяні на весняних  польових роботах.
Першими впоралися з підготовкою закріплених  за ними тракторів МТЗ-80 та сівалок Ігор Перлій, Сергій Губський, Олександр  Сорочинський, Іван Боротко. Поремонтовано й автомобілі, які будуть підвозити насіння до посівних агрегатів. Тут старанно попрацювали водії Віктор Козаренко, Віталій Минка та Володимир Хамраєв.
Щодо збиральної техніки, то вона в нас імпортна, придбана порівняно недавно, тож потребує тільки технічного  догляду, який механізатори вже провели.
До речі, для працівників тракторної бригади та водіїв, які впоралися з ремонтом, знаходиться інша робота, практика відпусток за свій рахунок у нас не застосовується. Механізатори і водії розчищають від порослі лісосмуги вздовж польових  доріг,  підтримують  у належному стані приміщення ремонтних майстерень.
Зимовий період використовуємо для створення необхідного  запасу посівного матеріалу. З осені ми засипали на зберігання насіння ячменю. Все воно  - високих репродукцій, вирощене на насіннєвих  полях нашого господарства. Нині ретельно стежимо за тим, щоб зберігалося воно в належних умовах. 
Щодо насіння кукурудзи і соняшнику, то його  закуповуємо в надійних партнерів. Ось і зараз є домовленість про його закупівлю із фірмою, з якою співробітничаємо не перший рік. До кінця січня завеземо в господарство весь посівний матеріал.
На наступний польовий сезон нам потрібно буде близько 500 тонн мінеральних добрив. Про постачання їх теж  уже   домовилися зі своїми давніми  партнерами, плануємо завезти  добрива у січні-лютому.
Щодо озимих, то ситуація тут поки що  не ясна. Найближчим часом візьмемо проби монолітів, за результатами їх дослідження вже можна буде  визначити, на що розраховувати. Та  навіть  якщо доведеться пересівати частину площ, ми готові до цього  - в запасі буде  необхідний посівний матеріал. Хоча, звичайно, дуже хочеться сподіватися, що без озимих не залишимося.

 

О. ДЕМЧУК,
головний агроном ПСП «Маяк».

 

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 241 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: