Головна » 2015 » Вересень » 26 » ДОБРИЙ ПОЧИН (№ 79 від 26 вересня 2015 року)
17:05
ДОБРИЙ ПОЧИН (№ 79 від 26 вересня 2015 року)

ДОБРИЙ ПОЧИН

   Туризм у перекладі з французької – це подорожі, під час яких відпочинок поєднується із засвоєнням нових знань. Як масове явище туризм виник порівняно недавно – на початку минулого століття. У 1979 році Генеральна асамблея Всесвітньої туристичної організації при ООН започаткувала  свято – «Всесвітній день туризму», яке почали відзначати 27 вересня. В Україні це свято було закріплене Указом Президента України у 1998 році.

   Зараз туризм розвивається у багатьох напрямках: діловий, освітній, етнографічний, екологічний, подієвий, розважальний тощо. Для нашого району найбільш  перспективним є сільський зелений туризм. Він не  лише відкриває великі можливості для  мандрівників, а й сприяє розвитку аграрної галузі, малого і середнього бізнесу на селі і, що особливо важливо, соціально-економічному зростанню Валківщини.
   Цієї осені наш музей планує провести в районі навчальний семінар для   всіх бажаючих   прийняти   туристів   у власній  садибі. А потік туристів на Валківщину вже почався. Один  із перших туристичних маршрутів, який  устиг набути популярності, має назву «Валки – гончарна столиця Слобожанщини». Нещодавно його «проінспектували» вимогливі судді – фахівці туристичної галузі Харківщини.
Відвідавши Валки, Ко­в’я­ги, Війтенки і Шарівку, наші гості познайомилися    із гончарною виставкою в  музеї, взяли участь у майстер-класі, відвідали археологічну базу та оглянули садибу заслуженого майстра народної творчості України Бориса Цибульника. 
   Наш туристичний почин зацікавив мандрівників, про що свідчать  відгуки в соціальних мережах. Процитую деякі з них: 
   «Новий  маршрут є безсумнівним конкурентом Опішні. Починається він у місті Валки, яке до Харкова значно ближче. Все-таки  55 кілометрів, а не 180… ». «Побачити,  куди модниці  першого  тисячоліття  складали  прикраси, навчитися робити валківських свинок-свищиків, побувати  на справжніх археологічних розкопках, а також відпочити на затишній садибі заслуженого майстра Бориса Цибульника ви можете  під час перебування на новому унікальному туристичному маршруті «Валки  - гончарна столиця Слобожанщини». «Валки – перлина гончарної справи України. Під керівництвом члена Національної спілки майстрів Ольги Тимошенко ми робили хрюшу-свистунець. Це не прості хрюші, а керамічні  «слобожанські свищики», які наша дружна команда зробила під час дуже цікавого інфотуру до столиці слобожанської  кераміки…»
   Отож створення туристичної карти  Валківщини  почалося. Попереду -  безліч цікавих задумів і проектів, до втілення яких запрошуємо всіх неба­й­дужих до туризму земляків.
   День туризму – свято всіх, хто хоч раз відчув себе у ролі мандрівника, вибираючись із буденної суєти в ліс, на берег водоймища чи в інші привабливі місця, а також тих, хто організовує і забезпечує для нас повноцінний відпочинок. Святкуймо і єднаймося для нових цікавих починів!

 Т. Поліщук,
директор Валківського краєзнавчого музею.
На знімку: учасники інфотуру  «Валки – гончарна столиця Слобожанщини».

Фото автора.

Категорія: Без категорії | Переглядів: 285 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: