Головна » 2015 » Серпень » 18 » ДОБРІ СПРАВИ ВИПЕРЕДЖАЮТЬ СЛОВА (№ 67 від 18 серпня 2015 року)
17:02
ДОБРІ СПРАВИ ВИПЕРЕДЖАЮТЬ СЛОВА (№ 67 від 18 серпня 2015 року)

ДОБРІ СПРАВИ ВИПЕРЕДЖАЮТЬ СЛОВА

   У нашій країні багато різноманітних фондів. І ось ще один - Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Річ у тім, що цей Фонд вже приємно здивував початком активної роботи, що почалася ще до його офіційної презентації. Головний принцип Фонду: спочатку – справа.
   Діяльність Фонду спрямована в основному на сільську місцевість, так звану глибинку області, до якої у влади не завжди доходять руки. І головна відмінність Фонду полягає в тому, що його керівники ставлять перед собою мету не тільки надавати підтримку сільським жителям, а й – пробудити в людях відповідальність за своє життя, допомогти їм заробляти на життя самостійно, навчити їх знаходити і розробляти нові ідеї, втілюючи їх у проекти, які здатні створити нові робочі місця для себе і своїх односельців.
    До складу Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області увійшли відомі на Харківщині бізнесмени та громадські діячі: Валерій Дема (голова Наглядової ради), Юрій Сапронов, Сергій Чернов, Ігор Балута, Олег Дьомін, Михайло Ісаков і Сергій Політучий.
    Під час презентації Валерій Дема підкреслив, що робота фонду буде спрямована на те, щоб комплексно охопити різні соціальні проблеми області. Окремо було наголошено на довгостроковості (на кілька років) соці­альної програми з конкретним планом покрокової роботи в декількох напрямках.
    - Ідея створення цієї благодійної організації народилася ще минулого року, - розповів голова правління фонду Євген Шаповал. – Але ситуація в країні, початок воєнних дій на сході відсунули її втілення в часі. За цей період засновники Фонду ще більше переконалися в необхідності його існування. Відразу ж після офіційної реєстрації у червні цього року Фонд розпочав свою роботу.
    Діяльність Фонду спрямована на втілення п’яти основних проектів в сільській місцевості:
- покращення медичного обслуговування;
- розвиток малого підприємництва і створення робочих місць;
- підтримка і розвиток дитячих садків та загальноосвітніх шкіл;
- оновлення соціальної інфраструктури;
- покращення інформаційного забезпечення.
    На сьогодні Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області вже приступив до практичного втілення кількох проектів, а саме: «Медицина Харківщини для людей» і «Робочі місця на селі». Вже зараз у селах працюють виїзні бригади кваліфікованих медичних працівників з лікарень Харкова, які проводять безкоштовні прийоми мешканців. У сільських клубах і сільрадах проводяться збори громад, на яких жителі обговорюють різні ідеї щодо створення нових робочих місць, під що фонд має намір виділяти гранти. Їх одержувачі – автори найкращих бізнес-ідей – зобов’язуються створити підприємства дрібного і середнього бізнесу з офіційними робочими місцями для своїх односельців.
    За словами Валерія Деми, вже до кінця року на ці та інші програми буде виділено близько 15 мільйонів гривень. Все це дасть поштовх до розвитку села у регіоні.
    Підсумкової метою програми Фонду, за словами його засновників, є розвиток соціальних стандартів життя в селах і у віддалених населених пунктах Харківщини. Щоб зробити життя у селах не тільки сприятливим, а й привабливим, аби їх жителі не прагнули виїжджати до районних та обласних центрів у пошуках роботи, якісної медичної допомоги, умов для навчання і розвитку дітей, а мали все це на місцях.
Проекти Фонду розраховані мінімум на 3-5 років активної роботи з подальшим розвитком інших напрямків діяльності. Вже по закінченню цього терміну Харківщина має змінитися на краще.
    Нагадаємо, що від моменту початку роботи медичного проекту Благодійного фонду, вже було проведено огляди сільського населення. Зокрема, минулого тижня, люди, що живуть у селі Плоске та Яєчне Великобурлуцького району, щиро дякували працівникам Фонду за надану можливість пройти медичне обстеження у селі, без клопоту і затрат часу та грошей, а лікарям - за уважне і чуйне ставлення до них та за корисні і важливі поради щодо здоров’я. Всі жителі одноголосно відзначали високий рівень кваліфікації медиків, захоплено відгукувалися про сучасне медобладнання, яке могли лише бачити у харківських медустановах. Дуже добре, що завдяки Благодійному фонду соціального розвитку Харківської області всі важливі медичні послуги стають для селян доступними. Тож усі, хто відвідав прийом виїзної бригади фонду, не жаліли слів подяки для медиків та схвалювали ідею проведення таких обстежень.

Василь Михайленко.

Категорія: Фонд соцрозвитку ХО | Переглядів: 258 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: