Головна » 2017 » Вересень » 26 » ДО ДНЯ МІСТА - ЯРМАРОК ЗДОРОВ'Я (№ 77 від 26 вересня 2017 року)
17:00
ДО ДНЯ МІСТА - ЯРМАРОК ЗДОРОВ'Я (№ 77 від 26 вересня 2017 року)

ДО ДНЯ МІСТА - ЯРМАРОК ЗДОРОВ'Я

Доречним подарунком валківчанам до Дня міста, який органічно ввійшов у низку святкових заходів, став ярмарок здоров’я, щопроводився в рамках проекту «Право на здорове життя». Як зазначила організатор проекту, головний лікар КЗОЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Валківського району» М. І. Орлова, відкриваючи ярмарок разом з головою райдержадміністрації В.І. Войтенком та його заступником Н.М. Осадчою, координатором проекту, головною метою  ярмарку було наблизити первинну медицину до мешканців району, надати їм можливість для тісного спілкування із сімейними лікарями, інформувати про  партнерів Центру, представлених на ярмарку - Благодійний фонд соці­ального розвитку Харківської області, офтальмологічний центр «Око», Будинок дитини, «Червоний Хрест», Харківський медуніверситет і  авіаційний інститут і, звичайно ж, консультування провідними лікарями області.
На півдня в суботу, 16 вересня, РНД «Іскра» тимчасово «змінив» профіль і став імпровізованою клінікою, яку відвідали кілька сотень валківчан. Усі бажаючі змогли виміряти артеріальний тиск і вміст цукру в крові у кабінеті долікарського прийому, обрати свого лікаря з числа сімейних лікарів району, особисто поспілкувавшись з ними, ознайомитися з роботою «Червоного Хреста».  І, що не менш важливо - одержати  грунтовну  консультацію спеціалістів вузького  профілю, участь  яких  у ярмарку організували Фонд соціального  розвитку та  центр  «Око» - кардіолога, невропатолога, двох окулістів, лікаря ультразвукової  діагностики. Всім їм, як кажуть, ніколи  було  вгору глянути, стільки виявилося бажаючих потрапити  до них на прийом.
Серед відвідувачів ярмарку переважали люди  старшого віку, що  закономірно. Та працювали тут і секції для більш молодої аудиторії - інформаційні майданчики «Школи молодих батьків», Центру раннього  втручання,  «Кабінет здорової дитини», де теж не бракувало відвідувачів. Для малечі діяла навчальна   зона «Плюшевий лікар», де студенти-медики в ігровій формі вчили дітей не боятися лікувальних  процедур. Інтерес викликали й розробки новітньої  медичної апаратури, представлені авіаційним  інститутом, які в разі участі Центру первинної медико-санітарної допомоги у пілотному проекті цього вузу незабаром можуть бути задіяні в медичному обслуговуванні мешканців району.
Впродовж ярмарку тривала акція «Кинь цигарку - отримай цукерку», де курцям пропонувалося обміняти  сигарети на солодощі, й анкетування відвідувачів щодо якості медичного  обслуговування в районі та  ставлення до медичної реформи. 
Всього ж за час роботи  ярмарку зафіксовано  близько півтисячі звертань до всіх присутніх фахівців-медиків. Всі консультації та огляди проводилися безплатно. 
Розрахований захід був не тільки на пацієнтів. Одночасно  з ним у залі  РНД тривав семінар щодо  реформування медичної  галузі для медиків  району. Проводили його експерти  громадської органі­зації «Агенція змін «Перспектива» Міжнародного фонду «Відродження», який теж активно долучився до організації ярмарку здоров’я.
Центр  первинної  медико-санітарної  допомоги планує  проводити  подібні ярмарки й надалі, зважаючи на їх  позитивне сприйняття мешканцями і важливість  таких заходів для формування високого  рівні довіри у пацієнтів до медиків району.

 

Кор. «СН».
Фото І. Цікало, В. Євтушенко, Л. Осман.

 

Переглядів: 879 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: