Головна » 2016 » Січень » 30 » ДЛЯ ТИХ, ХТО ЗАЛИШИВ СВОЇ ДОМІВКИ (№ 10 від 30 січня 2016 року)
17:00
ДЛЯ ТИХ, ХТО ЗАЛИШИВ СВОЇ ДОМІВКИ (№ 10 від 30 січня 2016 року)

ДЛЯ ТИХ, ХТО ЗАЛИШИВ СВОЇ ДОМІВКИ

Важка політична і гуманітарна ситуація, що склалася на сході України, змусила сотні тисяч  громадян залишити  постійне місце проживання і переїхати  на інші території  нашої  держави. Чимало  з них знайшло прихисток і на Валківщині.

 За станом на 1 січня 2016 року в базі  даних переміщених  осіб Валківського району перебуває 597 чоловік. Це - 166 осіб  працездатного віку, 41 інвалід, 264 пенсіонери, 126 дітей віком до 18 років. Управління праці та соцзахисту населення райдержадмі­ністрації згідно  з чинним законодавством опікується вимушеними переселенцями. Зокрема, видає їм довідки, надає консультації, веде Єдину інформаційну базу даних про   внутрішньо переміщених осіб, а також  здійснює виплату таким особам адресної  грошової  допомоги для покриття витрат на проживання, в  тому числі й на оплату  житлово-комунальних  послуг.
Враховуючи складність  ситуації, уряд України ще в жовтні 2014 року прийняв низку законодавчих актів для підвищення соціального  захисту вимушених переселенців. Законодавство, що передбачає такий захист, постійно  удосконалюється. Ось і 14 січня цього  року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року №921-VІІІ «Про внесення змін до деяких  законів України щодо посилення гарантій, прав і свобод внутрішньо  переміщених  осіб». Зокрема, суттєві зміни внесено  до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо  переміщених  осіб». Так, цими змінами скасовано термін дії довідки та необхідність проставлення в ній відмітки про реєстрацію місця проживання. Але оскільки до 14  січня 2016 року в довідках зазначався термін їх дії, то внутрішньо переміщеним особам необхідно обов’язково звернутися до управління праці та соцзахисту населення (після закінчення терміну дії довідки) для внесення в довідки змін.
Ще одним важливим аспектом роботи нашого  управління  з внутрішньо переміщеними  особами є виплата їм адресної грошової  допомоги для покриття витрат на  проживання. Таку допомогу в нашому райо­ні отримують 138 сімей даної категорії громадян. За 2015 рік вона склала 2 млн. 409 тис. 710  грн. і була перерахована на рахунки отримувачів у банківські   установи.
Згідно  з постановою Кабміну України «Про надання щомісячної  адресної допомоги внутрішньо  переміщеним особам, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» з 15 червня 2015 року визначено   уповноважений банк для відкриття  та обслуговування поточних  рахунків, на які зараховується грошова допомога для переміщених осіб. Це - публічне акці­онерне товариство «Державний ощадний банк України».
 Виплата цієї допомоги призначається  з дня звернення. Хочу нагадати внутрішньо переміщеним особам її розміри. Для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) допомога складає 884 грн. на одну особу (члена сім’ї) на місяць, для інвалідів - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. Для  працездатних осіб розмір цієї допомоги - 422 гривні на одну особу на місяць. Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного  члена сім’ї та не може перевищувати 2400 грн. на місяць.
На виконання відповідних  постанов Кабміну України  дванадцятьом внутрішньо переміщеним особам надано  одноразову матеріальну допомогу  на суму 15 тис. 876 грн. Двом багатодітним  сім’ям з Донецької  області, які фактично  проживають в с. Олександрівці, було  призначено 50-відсоткову знижку при сплаті за житлово-комунальні послуги. Двом переміщеним особам з числа   постраждалих від нас­лідків Чорнобильської катастрофи виплачується щомісячна компенсація на продукти харчування.
Реалізується  на Валкі­вщині й проект «Гуманітарна допомога внутрішньо переміщеним  особам в Україні». Торік такі громадяни в районі отримали  396 комплектів постільної білизни та теплого одягу. У листопаді минулого року управління праці та соцзахисту населення організувало  зустрічі переміщених осіб з представниками Харківської  правозахисної  групи та   Норвезької ради в справах біженців.  Під час зустрічі з Харківською  групою 90 осіб отримало  продуктові набори. На доручення облдерж­адміністрації  з метою  надання матеріальної допомоги найвразливішим сім’ям за рахунок коштів  Міжнародної  організації  з міграції  даній  організації передано  списки, до яких  включено 152 особи  з числа переміщених осіб.
На даний час у нашому  районі вирішується питання створення благодійної організації «Благовіст», яка опікуватиметься проблемами переселенців.
Ми постійно  працюємо з внутрішньо переміщеними  особами, завжди готові надати  необхідну консультацію чи довідку. Для отримання їх  звертайтеся за телефоном 5-27-63.

 

Я. КРИВКО,
начальник  відділу управління праці та соцзахисту населення райдержад­міністрації.

Категорія: Соціальні проблеми | Переглядів: 223 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: