Головна » 2018 » Березень » 28 » ДЛЯ ТИХ, ХТО  МАЄ ХУДОБУ
14:45
ДЛЯ ТИХ, ХТО  МАЄ ХУДОБУ

ДЛЯ ТИХ, ХТО  МАЄ ХУДОБУ

Значні кошти - 4 мільярди гривень - передбачено в Державному бюджеті поточного року на розвиток тваринницької галузі. Порядок їх використання визначає урядова постанова № 107 від 7.02.2018 року. Кошти  спрямовуються на компенсаційні виплати за рядом напрямків, і отримати їх можуть як сільгосппідприємства, де утримується худоба, так і приватні особи  - власники поголів’я.

Так, для громадян передбачено спеціальну бюджетну дотацію за утримання молодняка  великої рогатої худоби до  13-місячного  віку, який народився поточного року.
Дотація надається безповоротного за кожні 4 місяці утримання телят  зростаючим підсумком з урахуванням  їх віку. За  утримання молодняка віком від  1 до  5 місяців - 300 грн. за голову, від  5 до  9 місяців - 700 грн.,  від 9 до 13 місяців - 1500 грн. за голову. Загальний обсяг дотації не може перевищувати  2500 грн. за одну голову молодняка.
Для одержання даного виду дотації власник молодняка подає у раду за місцезнаходженням свого господарства копії  таких  документів: власного паспорта, паспорта великої рогатої худоби або витяг з Єдиного держреєстру тварин, якщо утримує 10 і більше голів молодняка, реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), довідки про відкриття рахунку в банку.
Неодмінною умовою призначення цієї дотації є обов’язкова ідентифікація теляти із 7-денного віку. Проідентифікованою та зареєстрованою у ветеринарній службі району має бути також корова, від якої одержано це теля (Закон України «Про ідентифікацію тварин»).
Зазначені документи приймаються до 1 травня, 1 вересня та 1 грудня поточного року. Далі органи місцевого самоврядування передають  дані про претендентів на дотацію в облдержадмі­ністрацію, а звідти відомості передаються в Мінагрополітики. Перерахування дотаційних коштів здійснюють органи казначейства на поточні банківські рахунки власників молодняка.
Всі інші види державної підтримки в галузі тваринництва передбачено для сільгосптоваровиробників - юридичних осіб.
Так само безповоротно надається агровиробникам дотація на утримання молочних корів. Вона призначається за кожну корову, проіндетифіковану та зареєстровану за станом  на 1 січня і збережену за станом на 1 липня поточного року. Розмір дотації   - 1,5 тисячі грн за одну голову.
Для її отримання  агроформування подають  у Мінагрополітики до 1 квітня та до 1 жовтня пакет документів, який включає заявку (в паперовому  та електронному вигляді), копію звіту про стан  тваринництва (форма 24-сг) за станом на 1 січня поточного  року,  засвідчену органом Держстату, довідки про відкриття банківського рахунку та про відсутність заборгованості з податків і зборів, чинну  на дату подання заявки.
Але у разі зменшення господарством поголів’я корів за станом на 1 липня поточного та 1 січня  наступного  року порівняно з поголів’ям, на яке  виплачено дотацію, одержані кошти  повертаються в бюджет  у повному обсязі.
Ще один напрям підтримки тваринництва - часткове відшкодування вартості племінних тварин, закуплених  з 1 жовтня попереднього   до 30 вересня поточного року. Дотація надається безповоротно  в розмірі до 50 відсотків вартості тварини (без податку на додану вартість). Так, за закуплених корову, нетеля, телицю відшкодовується 24 тисячі грн за голову, племінний свиномолодняк - 5 тисяч за голову, племінних вівцю чи барана - 4 тисячі грн за голову.
Для отримання даної дотації господарства подають у Мінагрополітики такі документи: заявку (в паперовому та електронному вигляді), довідки про відсутність заборгованості з податків та зборів і про відкриття банківського рахунку, копії  звіту про стан тваринництва (форма 24-сг), племінних свідоцтв (сертифікатів) та відповідних платіжних документів, акт про передачу (продаж) і закупівлю худоби за договором та витяг з Єдиного держреєстру юридичних осіб. На підставі поданих документів міністерство визначає кількість пле­мінних тварин, вартість яких буде частково відшкодована, розмір цього відшкодування для кожного господарства-претендента та розподіляє бюджетні кошти пропорційно до нарахованих сум часткового відшкодування вартості племінних тварин у межах відкритих бюджетних асигнувань.
Звертаю увагу агроформувань на такий важливий момент. Протягом двох років після одержання ними бюджетного відшкодування вони повинні звітувати  в Мінагрополітики про наявне за станом на 1 січня поточного року поголів’я, у тому числі й те, вартість  якого відшкодовано. Якщо впродовж цього періоду закуплене поголів’я з компенсованою вартістю скоротиться, агроформуванню доведеться повернути в бюджет  одержані кошти повністю. Якщо  ж із череди вибудуть  тільки окремі тварини, вартість яких відшкодовано, з причин, викликаних набутими карантинними інфекційними  хворобами або незаразними хворобами, набутими  з вини власника, в бюджет повертаються кошти, виплачені за придбання тільки цих тварин.
Господарствам, які в цьому році побудують або проведуть  реконструкцію тваринницьких  ферм і комплексів  для утримання великої рогатої худоби, свиней, птиці, доїльних  залів, підприємств з переробки  тваринницької продукції, частково відшкодовується на безповоротній основі вартість цих об’єктів (30 відсотків без урахування ПДВ). Для цього в Мінагрополітики подаються такі документи: заявка (в електронному та паперовому  вигляді), довідки  про відсутність  заборгованості з податків і зборів, про відкриття банківського рахунку, копії - документа про реєстрацію в Держреєстрі юридичних осіб, документа про прийняття в експлуатацію об’єкта будівництва (реконструкції), звіту про стан тваринництва (форма 24-сг), типова форма N 03-1 «Акт  приймання-передачі основних засобів».
На підставі цих документів міністерство визначає розмір часткового відшкодування та розподіляє кошти між  претендентами. Але   слід мати на увазі, що господарству доведеться повернути одержані кошти  в бюджет, якщо впродовж перших трьох років після введення в експлуатацію об’єкт буде відчуджено або використано на за цільовим призначенням. Повернути одержані кошти  заявнику доведеться і в разі подання в міністерство недостовірної інформації. При цьому він ще й позбавляється на три роки права на державну підтримку.
Якщо для будівництва чи реконструкції зазначених  об’єктів залучалися банківські кредити, фактично понесені витрати агроформування теж підлягають компенсації. Для її отримання господарство подає у банк-кредитор заявку, витяг з Єдиного держреєстру юридичних  осіб, довідку про відсутність заборгованості з податків та зборів, згоду про надання  Мінагрополітики інформації, що  містить  персональні дані замовника.
Можуть розраховувати агроформування і на часткову компенсацію відсоткової ставки за  банківськими  кредитами, залученими для покриття витрат, пов’язаних  з діяльністю в галузях вівчарства, козівництва, бджільництва, звірівництва, кролівництва, шовківництва, аквакультури. Порядок її отримання аналогічний порядку відшкодування витрат на будівництво тваринницьких об’єктів із залученням  банківських  кредитів.
Більш докладну інформацію щодо державної підтримки галузі тваринництва можна одержати в управлінні агропромрозвитку райдержадміністрації.

 

М. РЕДЬКО,
начальник управління  агропромрозвитку РДА.

Переглядів: 369 | Додав: teacherofvlm | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: