Головна » 2015 » Жовтень » 27 » ДЛЯ ПРОТИДІЇ ТЕРОРИЗМУ І СЕПАРАТИЗМУ (№ 89 від 27 жовтня 2015 року)
17:00
ДЛЯ ПРОТИДІЇ ТЕРОРИЗМУ І СЕПАРАТИЗМУ (№ 89 від 27 жовтня 2015 року)

ДЛЯ ПРОТИДІЇ ТЕРОРИЗМУ І СЕПАРАТИЗМУ

За інформацією, наданою прес-центром Управління служби безпеки України в Харківській області, рішенням суду двох осіб було  притягнуто до кримінальної відповідальності за кримінальним провадженням, що здійснювалося  слідчим СБУ.

Так, було встановлено, що 24-річний харків’янин, будучи прихильником ідеї створення  так званої Новоросії, у липні минулого року був втягнутий у діяльність  терористичної  організації, що діяла під прикриттям громадської козацької структури. Ватажок цієї  псевдокозацької злочинної організації особисто  тренував своїх підопічних з фізичної, бойової та вогневої підготовки на території Дергачівського району. Подальшою метою діяльності цієї організації була дестабі­лізація політичної та соціальної  обстановки в регіоні.
Як з’ясовано, в серпні минулого року зазначений харків’янин за вказівкою ватажка терористичної органі­зації проходив диверсійну підготовку у діючій військовій частині на території  Тамбовської області Російської Федерації. Де російські  офіцери навчали його підривній справі, снайперській  майстерності, навичкам поводження з різними видами  гранатометів та стрілецької зброї.
 Після повернення з Росії харків’я­нин відмовився від вчинення злочинів у складі зазначеної злочинної  структури, припинив будь-які контакти з її ватажком, однак не повідомив правоохоронним органам про факт створення терористичної організації.
Вироком суду вказаний громадянин визнаний винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 396 Кри­мінального кодексу України (приховування злочину), та засуджений до позбавлення волі строком на три роки.
За інформацією служби безпеки України в Харківській області ватажок згадуваної терористичної органі­зації наразі переховується від правоохоронних органів України на території Російської Федерації. Стосовно нього розпочато та розслідується кримінальне  провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України (створення терористичної  групи чи терористичної організації).
Слідчими СБУ здійснювалося також  кримінальне провадження стосовно громадянина України, який надавав допомогу представникам незаконних  збройних  формувань так званої ДНР. 30-річний мешканець Донецької області був завербований до збройних  формувань ДНР. Спокусили його на це  корисливими мотивами - за виконання бойових завдань була обіцяна грошова  винагорода в розмірі 800 гривень за день.
Слідством встановлено, що перебуваючи у збройних  формуваннях самопроголошеної ДНР, зловмисник відстоював ідею відокремлення Донецької області від  території України, чергував на блокпостах терористів поблизу м. Ясинувата, блокуючи переміщення Збройних Сил України, які беруть участь в антитерористичній операції.
Влітку минулого року  вказаний громадянин приїздив до м. Дергачі Харківської області, де намагався завербувати місцевих жителів до  терористичної  організації ДНР. А через кілька місяців з тимчасово  підконтрольних бойовикам районів Донецької області виїхав до Росії.
Наприкінці червня нинішнього року співробітники СБУ затримали зловмисника у м. Святогірськ Донецької області, де він оселився після повернення з Російської Федерації.
Вироком суду зазначену особу визнано винною у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та засуджено до позбавлення волі строком на 5 років.
Про відомі вам злодіяння  з ознаками тероризму, сепаратизму, що можуть нести загрозу громадянам України та безпеці нашої  держави, можна повідомити за «телефоном довіри» СБУ в Харківській області (057)700-34-50 або черговому - (057)700-16-61.

Категорія: Без категорії | Переглядів: 186 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: